Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kezdődő depresszió. Megoldás?

Kezdődő depresszió. Megoldás?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre inkább azt érzem, nem haladok semerre, nem boldogulok az életben.

Nem érzek motivációt arra sem, hogy reggel felkeljek. Állandóan el vagyok havazva, semmire sem jut időm.

Egyetemre járok, elég magas a követelmény, heti 20-25 órát kéne tanulni tárgyanként az egyetemen kívül, amit sajnos nem bírok kivitelezni, mert 9 tárgyam van.

Emellett még el kell látnom egy háztartást, és napi 3 órát utazok, mivel másik városban van az egyetem.

A párommal élek, ő dolgozik. Ebben a szemeszterben én épp nem, csak szezonálisan (januárban megyek majd), az előző kettőben dolgoztam.

Hiányzik a munka, hogy nekem is van fizetésem, de tudom, hogy nem bírnék jelenleg még heti 10-15 órát sem, nemhogy többet.

Anyagilag szerencsére minden rendben, nem hiányzik a bevételem a kasszából.

Ha valamit szeretnék, megvehetem, kb azt főzehetek/ehetek, amire vágyom, mégis a napokban már enni sem vagyok hajlandó. Kezdődött azzal, hogy eleinte nem ettem, mert hirtelen zavarni kezdett, hogy mások látják, ahogy eszem, így az egyetemen nem ettem, csak otthon. Most már otthon is úgy kell magamba erőltetni valamit.

Rengetegszer érzem, hogy minden értelmetlen, tegnap háromszor sírtam el magam ok nélkül.

Igyekszem eleget aludni, szedek vitaminokat, de gyakran érzem magam kimerültnek, sokszor rosszul alszom, rémálmaim vannak.

A párommal minden rendben, most hogy észrevette, problémám van, igyekszik jobban odafigyelni rám, mondta, nem baj, ha kicsit szalad a lakás, majd rendbehozom az ünnepek előtt. Illetve persze ő is besegít a mindennapokban. Csak van, amit nem bíznék rá (pl főzés vagy kézi mosás), mert én csinálom jobban.

Már pszichológusra is gondoltam, de nem tudom, mikor lenne időm eljárni hozzá. Ugyanez vonatkozik a hobbikra, vagy báminemű kikapcsolódásra.

Úgy érzem, belefáradtam az életbe.


24N


2018. dec. 11. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az már egy jó dolog hogy a párod legalább megértő, próbáld őt bevonni tényleg mindenbe, biztos tud olyanokat amivel felvidíthatna. Ha nincs idő kikapcsra, akkor javaslom relaxációs zenék, hangok használatát mint pl. ez: https://www.youtube.com/watch?v=gykROUz--wc
2018. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkosság és menekülés ebből az életnek csúfolt undormányból
2018. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem teljesen érthető, hogy belefáradtál a dolgokba, mert ez megviseli az embert, pláne hosszabb távon. Kicsit én is átérzem a helyzeted, ugyanis eléggé nagy nálunk is a követelmény, és nagyon nehéz úgy beosztani az időt, hogy magunkra is jusson megfelelő idő(sokszor ez nem is sikerül). Én csak annyit tudnék javasolni, hogy bármennyire is kevés időd van, valahogy mégis próbálj meg egy kis időt szánni magadra, próbálj valami olyan dolgot csinálni, amit igazán szeretsz és feltölt, mert így csak teljesen kikészülsz, és ez kihat a tanulásodra is. Valamint még azt tudnám mondani, hogy emlékeztesd magad miért is csinálod ezt az egészet, milyen célból stb, és ez is adhat egy kis löketet, egy kis motivációt, így talán kicsit jobban el tudod viselni ezt a jelenlegi helyzetet. Sajnos most nincs jobb ötletem :/

Előre is sok szerencsét a vizsgákhoz, és remélem a következő szemesztered már sokkal tűrhetőbb lesz! :D

2018. dec. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy menj a körzeti orvoshoz ezzel a problémával. utaljon be laborvizsgálatra, könnyen lehet, hogy pajzsmirigy rendellenességed van. Ezt TSH szintméréssel lehet kideríteni.

Mozogsz eleget? Elég tiszta vizet iszol? Nem szedsz valami olyan gyógyszert, aminek depresszióra hajlamosító mellékhatása van?

Persze simán lehet, hogy kizárólag lelki oka van.

2018. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!