Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem látom értelmét az emberi...

Nem látom értelmét az emberi kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés
Voltak olyan emberi kapcsolataim,amikről azt hittem,hogy hosszú lesz,és tartós. Hogy örökké tartanak,és igaz barátságok. De amióta megszűntek,már egyszerűen nincs kedvem senkivel se barátkozni,se ismerkedni. Jobb magányosan. Mert hiába tartok meg egy barátot is,akkor is megszűnik egy idő után.
2018. dec. 16. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak nem találtad még meg azokat az embereket akikkel ezt képes lennél folytatni. Rengeteg barátság megy szét az idők folyamán, rengetek emberi kapcsolaton kell átesni azért, hogy azt a pár embert aki tényleg életre szóló barátod lesz, vagy esetleg párod, megtaláld.

Rengeteg emberrel voltam ilyen jó viszonyban én is, mégis nagy részük elkopott az évek során. Most van 5 ember akikre azt mondom, hogy igazi barátaim, de ebből is már 2 leépülőben van, míg egy másik épülőben.


Az ember társas lény. Kellenek az emberi kapcsolatok, hogy a szocializációs képességeink megfelelően fejlődjenek, és ne bolonduljunk bele a magányba. Volt, amikor nem volt a családomon kívül semmilyen viszonyom senkivel, akkor én is úgy gondoltam, hogy minek erőlködjek ha úgy is vége lesz. De rájöttem, hogy nem nekem való a magány. És ha feladom, akkor esélyem sem lesz arra, hogy örökké tartó kapcsolatom legyen.

2018. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, a másikat csak addig érdekled, amig hasznot húzhat belőled. Amig kielégíted az egoját, dicséred, fényezed,cumizod.
2018. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azon nem kell csodálkozni, hogy a véges időnket olyan emberrel akarjuk tölteni, aki valamilyen módon gazdagít. (ésvicaverza)

A kérdés az, hogy Te mivel tudod a mások életét gazdagítani?

2018. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Enis igy vagyok vele

Mindig attol félek hogy talál magának egy jobb barátot mint en vagyok es ujra egyedul leszek

2019. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!