Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós barátok?

Depressziós barátok?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, annyiszor gondolok az öngyilkosságra, nincsenek normális emberi kapcsolataim, az emberek 99%-ával nem értjük meg egymást. Csak a depressziósokkal, drogfüggőkkel, alkoholistákkal, reményvesztett és mentális betegségekkel küzdő emberekkel lehet normálisan beszélgetni. Nincs jövőképem, nem találom a helyem a világban, és a lelkem mélyéig magányosnak érzem magam. Annyira szivesen ismerkednék, segitenék ilyen gondolkodású embereken, azt akarom, hogy az ilyenek egymásra találjanak és mély barátságokat kössenek. Azt akarom, hogy az igazán értékes emberek ne szenvedjenek és ne érezzék egyedül magukat, hogy egymásban biztonságra és lelki támaszra találjanak.

2018. dec. 26. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép gondolat ilyen fiatalon.

Nekem csak 1 olyan ismerősöm van,aki hasonló cipőben jár.

2018. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló gondolataim és tapasztalataim vannak, mint a magány érzése, de ne akarj 2 depressziós embert összeállítani, mert nem jó vége lesz. Max lenyomnak egy traccspartit.


17/L

2018. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes feltevés. De szerintem működik, tapasztalatból is mondom. Személyfüggő és kapcsolatfüggő.

Ugye az, aki depressziós, annak ez a betegség periodikusan jelentkezik. (A major depresszióról beszélek). Azért tud két depressziós segíteni egymáson, mert bizonyos értelemben ugyanúgy látják a világot. Többet vesznek észre, máshogyan látnak, mint az átlag emberek, így jobban meg is értik egymást, hasonló hullámhosszon járnak. Emiatt, ha a két fél között erős a kötődés, akkor ugye a bizalom is adott. Ez pedig nagyon fontos a javuláshoz. Kell bízni ahhoz, hogy megfogadja az ember a tanácsokat. Ezek nagyon pozitív dolgokra képesek. De ez akkor működik, ha a két félnek nem egy időben jelentkezik a depresszív periódusa. Ha viszont egy időben vannak a mély ponton, akkor sokat ronthat mindkettő állapotán és kapcsolatán egyaránt. De hozzáteszem, ilyen ritkán fordul elő.

Tapasztalatbol mondom, hogy amikor lent vagyok, akkor csak a legjobb barátom tud segíteni rajtam. Senki másra nem hallgatok, de őt követem, és bízom is szavaiban. Megért mindenben, tudja, mi kell nekem. Nem mondja a hülye dumákat, mint az átlag. "Fuss pár kört", "aludj", "legyél pozitívabb".. lássuk be, ezek nem valami jó tanácsok. De a legjobb barátom az az a személy, aki ismeri a bajom, és tudja, mit tegyek, mindent megtesz értem, mindent.! Hamar ki is jövök a gödörből.

Eddig egyszer volt olyan, hogy mind a ketten lent voltunk, nagyon. Hát, az borzalmas voltam. Nem volt erőm segíteni rajta. De azért sikerült egymást talpra állítanunk. Megfogadtuk a saját szavunkat, amiket egymásnak mondunk mindig. (Érdekes, hogy nagyon tud az ember tanácskozni, de ha magán kell segíteni, akkor a szavak mit sem érnek). Ilyenkor egymást bíztatjuk. Furcsa az egész, nem is tudom, hogyan működik. Amikor ez volt, akkor én már mélypontomon voltam. Erre ő is rázendített. Teljesen lehúzott engem a viselkedése, nulla ambícióm volt hozzá. Aztán elkezdtem emlékeztetni őt, hogy miket mondott annó nekem. Miket tett értem, s persze fordítva is. A vége az lett, hogy magunkon segítettünk, egymás bizalmával.

2018. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
En orulnek ha hozzam hasonlo emberekkel tudnek beszelgetni, mivel a korulottem levokkel egyre inkabb tavolodunk el. Nagyon szep dolog ez toled, vannak meg ezek szerint rendes emberek, csak en nem talalom oket:)
2018. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt akár írhattam volna én is. Szóról szóra igaz rám. Lehetetlennek érzem a hozzám hasonló embereket megtalálni és kapcsolatot teremteni velük. Személyes kapcsolatot. A leírt mondatoktól a való életemben nem változik semmi, nem lesznek barátaim.
2018. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!