Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány miatt egyre nehezebbe...

A magány miatt egyre nehezebben megy az iskola. Hogyan szerezhetném vissza a lelkesedésemet hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

Hamarosan itt a szakdolgozat, le kell tegyek még egy nyelvvizsgát, aztán jön az allamvizsga és mindre keményen készülnöm kellene. A gond csak az, hogy egyre nehezebben tudom rávenni magam mindezekre, ugyanis Úgy érzem, hogy a magánügyi problémáim, tehát a magány, egyedüllét egyre inkább kezd negatív hatással lenni a tanulmányaimra. A gimnáziumi és egyetemi éveim nagyrésze a tanulmányaimrol szólt, és úgy érzem, hogy kevés olyan élményben volt részem, amire emlekezhetek, hogy igen, ezért megéri élni. Az élmények hiánya az erre vevő partnerek hiánya miatt alakult ki. Mindezek motiválatlanná tettek tanulás tekintetében. Érzem, hogy másra is szükségem lenne, meguntam azt amit eddig csináltam... Egyhangú, monoton, és rossz, hogy nincs ki ( lelkileg) támogasson.


Az utóbbi időben igyekeztem nyitni a világ felé, es úgy vélem, hogy hatalmasat fejlődött mind a kommunikációs készségem, mind az önbizalmam. Mindezek ellenére mégsem sikerült sem (igaz) párt találni, sem pedig olyan baráti kört kialakítani, akikkel élményeket szerezhetnék ( tehát akikkel néha elmehetnék ide oda... A meglevő két nornalis barátom közül az egyik másik városban tanul, és baromi ritkán tudunk osszefutni, a másik pedig most végez az iskolaval, szóval elég kellemetlen lesz számomra, illetve ő már kiélte azt a mászkálós, ide oda menős korszakot, jobban szeret a négy fal között lenni).


Igyekeztem magamat különböző, egyénileg is végezhető hobbikkal lefoglalni. Rendszeresen rajzolok és sportolok amik sokat segítenek, de mindezek ellenére sem sikerül véglegesen kikapcsolodni, csak időlegesen.


Kezdem úgy érezni, hogy ez nem mehet tovább, így elhatároztam, hogy most lépni fogok, és ha egyedül is, de szeretnék olyan eseményeken részt venni, amiket már régóta tervezek ( buli, sportesemeny, kiállítás stb) viszont továbbra is tartok attól, hogy ez megjobban visszafog húzni, mert nem biztos, hogy egyedül jól fogom érezni magam.


Gondolkodtam azon is, hogy elmegyek dolgozni, de akkor az iskolára végképp nem lenne kapacitásom, és a szakmában a legtöbb munkáltató annyi órát illetve olyan szintű nyelvtudast kér, aminek én még nem vagyok a birtokában, így ezt a lehetőséget elvetettem.


Esetleg ha valaki tudna tanácsot, vagy csak bármiféle biztatást adni, azt nagyon megköszönném. Nyilván az lenne a legjobb, ha végre sikerülne kimozdulnom ebből az egyedulletbol, mert ez a problémám fő forrása, de ha csak sikerülne elérnem valahogy, hogy ismét lelkesedéssel és motivációval tanuljak, az is nagy siker lenne.


2018. dec. 29. 01:47
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
korod? F/L?
2018. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nmpn86 ***** válasza:

Miért akarod ennyire az élményeket? Az élmény csak egy dolog, ami megtörténik. Senkinél sincs ilyen, hogy 0-24-ig eufóriában van része. Eleve helytelen az elgondolás, hogy neked élményekre van szükséged.


Nem tudom ugyan, csak valószínűsítem, hogy olyasmit tanulsz, amit nem szeretsz, vagy szeretnél. Ha erről van szó, akkor sehogy sem fogsz érte lelkesedni, hanem jobb lenne szakot váltani.


Azt írtad, hogy sosem sikerült véglegesen kikapcsolódni. Hát, ilyen ember nem is létezik, aki véglegesen ki tud kapcsolódni. Nálam is úgy van, hogy aznap még én is elégedetten fekszem le, de mikor felébredek én is közömbös vagyok. Ott vannak a napi teendők amit el kell végezni.


Ezt úgy képzeld el, mint a telefonodat. Aznap feltöltötted, de egyszer lemerül, akár akarod, akár nem. Mi a megoldás? Újra fel kell tölteni. Na, ugyanez van a lelkednél is meg a testednél is.


Nem ismerlek, nem tudom mivel foglalkozol vagy tanulsz. Akármi is legyen, azt tudod tenni, hogy keményen belefogsz és mindent beleadsz. Megcsinálod a tennivalókat aznapra, és nem halogatsz semmit se. Kikapcsolod az elmédből azt, hogy ez most mennyire jó, vagy nem jó érzés, és csak arra koncentrálsz, hogy milyen lesz a végeredmény. Csak hasznos dolgokkal foglalkozol, hogy minden nap épüljön az életed.


És ha aznap mindennel végeztél, akkor ott lesz a tudat, hogy ma megint kicsit több lettél. Többet tudsz, tapasztaltabb lettél és persze eltűntek az aznapi gondok is. Ez jó érzéssel fog eltölteni, és a nap végére ott lesz a jókedv. De ez nem a te általad említett "élmény" lesz, hanem egy harmonikus állapot ami az aznapi jutalmad lesz. De azt tudnod kell, hogy ez csak aznapra működik. Másnap megint kezdődik előröl az egész, mert mindennap egy kemény munka. Ahogy Madách Imre írta Az ember trgédiájában: Az élet a küzdés maga!

2018. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!