Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincs az életemben egy...

Miért nincs az életemben egy mentor? Egy olyan ember, mint Harrynek Dumbledore?

Figyelt kérdés

Semmire nem vágyom annyira, mint egy ilyen emberre. Egész életemben intenzíven kutattam a válaszokat. Intelligensebb vagyok az átlagnál, olyan vagyok kicsit, mint Sherlock vagy Dr. House (aki egyébként nagyjából ugyanaz a karakter). Ezt nem felvágásból írom; legalább annyi hátrányom van ebből, mint amennyi előnyöm. Felnőttek között nőttem fel, magányos gyerek voltam, kisnövésű, magára hagyott. Nem is volt igazi barátom. Se barátnőm. Szüleim se töltöttek nagyon időt velem. Csak nőttem, mint a dudva, mellette pedig rohadtul szorongtam, mert mindig nagyon magamra vettem mások elvárásait. Részben ezért is lettem ilyen okos, de azért lettem ilyen frusztrált is. Most 27 leszek lassan, és nem tudom, mit kezdjek az életemmel. Anyagi gondjaim nincsenek, de nem vagyok független a szüleimtől, és nincs semmi vitalitásom, életenergiám már évek óta. Nem tudok végigcsinálni semmit. Nem azért, mert alkatilag ilyen lennék, hanem iszonyatosan nagyok bennem az érzelmi hiányok, olyan, mintha kimaradt volna minden, amiért érdemes élni, és ami az embereknek örömet okoz. Vágytam arra, hogy elhívjanak bulizni, hogy csapatban csinálhassak dolgokat, hogy szeressenek, hogy egy barátnővel elmehessek mindenfele, de ezek közül semmi nem valósult meg, és most egyszerűen nem bírok a karrieremre összpontosítani, mert nem érdekel. Úgy érzem, ezek nélkül nincs értelme beülnöm egy irodába GDP-t termelni. Azt se tudom, ki vagyok.


Mindig arra vágytam a legjobban, hogy legyen egy idősebb, tapasztaltabb lelki vezetőm, aki a szárnyaim alá vesz, hogy legyen egy Dumbledore-szerű mentorom, aki segít eligazodnom és jobban ismer engem, mint magamat. Ez ideálisan az apám kellett volna, hogy legyen, de ő erre nem alkalmas. Mit csináljak? Hiába a pszichológus, nem érzem, hogy változna az életem. Semmi nem használ, csak lébecolok, és egyre idősebb leszek, és már rég dolgoznom kéne és eredményeket felmutatnom. Az agyamból már rég kitelt volna egy PhD, ha valamiért tudtam volna lelkesedni, de valahogyan meghal a lelkesedésem. Bármibe fogok, túlságosan eredményorientált vagyok, úgy érzem, nincs értelme, nem fog pénzt hozni, stb. Nincsenek álmaim. Vannak vágyaim, de már olyan régóta nem merek igazán álmodni, hogy már tulajdonképpen nem is tudom, mi a célom. És úgy érzem, ez tragédia. Az egész életutam az, és ha meghalok, akkor úgy fog elveszni valami a világból, hogy meg se tudott születni, és senki nem fog róla tudni. Nagyon félek ettől...


2018. dec. 30. 01:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Azt kicsit részletezd már légyszi, hogy miért tartod magad kiemelkedően intelligensnek, mert érdekelne. Most az, hogy itt a szövegben tényként közölted többször is, engem még nem győzött meg.
2018. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Mert az élet nem mese.
2018. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Na de miben nyilvánul meg, hogy intelligencia hiányában te nem szenvedsz?

Az intelligencia definíciója:

Az intelligencia szellemi alkalmazkodó-, illetve problémamegoldó képességet jelent, ami lehetővé teszi az új feladatokhoz, és életfeltételekhez való alkalmazkodást, a személyi és tárgyi környezetbe való sikeres beilleszkedést, a különböző problémák megoldását.


Az eletedben ennek a lenyomata hol van?

2018. dec. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Feszült vagy, nagyon. Képtelen vagy ellazulni. Elsőként szerintem dobj be valamit, és menj ki a Kamaraerdei útra. Ha nem budapesti vagy, akkor azzal analóg placcra.
2018. dec. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Én is kíváncsi vagyok miért hiszed magad olyan intelligensnek.. kicsit szkeptikusan mert rengeteget ismételsz, összeszedetlen az írásod, és ha annyira géniusz lennél akkor nem álmodoznál Dumbledore szerű mentorrol, és már kezdtél volna valamit az életeddel.

Mert amúgy honnan tudod hogy olyan kva okos vagy ha még egy dolgot sem tudsz felmutatni, csak felmagasztalod magad.

2018. dec. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Èn elmennèk egy önismereti tàborba, ahol a többiek visszajelzèse által rájönnèk pár dologra, ami segíthetne. Az ember úgy fejlődik, ha az önmaga-, ès a mások által visszajelzetteket összehasonlítja egymással, majd mèrlegeli, mi a jó/rossz ès változtat.
2018. dec. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mert nincs és kész. Az intelligencia része az is, hogy tudomásul veszed a határaidat, és abból építkezel, ami adatott.

Igen, rég dolgoznod kéne, ha okos vagy, ha nem. Az életed nem attól fog változni, sőt még boldogságot sem kapsz attól, hogy várod a csodát abban a meggyőződésben, hogy neked az jár. Igen, van, aki szerencsés, van, aki nem, de nem, de attól még nem élhetsz a szüleid nyakán csak azért, mert nem hullott öledbe az álommunka.

2018. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ülj be egy kocsmába.

ott majd találsz egy pár pohár sörért egy mentort magadnak.

2018. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Többen kérdeztétek, hogy miben nyilvánul meg, hogy intelligens vagyok. Például IQ-teszt, tanulmányi eredmények, vagy szakorvos véleménye alapján merem állítani. Szeretném leszögezni, hogy nem azért írtam, mert bárkinek fölé akarnám helyezni magam. Valójában ez a problémám része, mert rengeteget kérdezek gyerekkorom óta, és egyszerűen nincs olyan felnőtt személy az életemben, akivel tartalmas beszélgetéseket tudnék folytatni. Egyébként gyerekkoromban se nagyon volt. Az általános iskolát a vége felé pont azért utáltam, mert mindenkinek csak baromságokon járt az esze, állandóan a mónika show-ból, meg győzikéből, meg reklámokból meg ilyen korabeli mémekből idézgettek, engem meg, aki tanulni akartam és versenyekre jártam, állandóan kicikiztek, hogy stréber vagyok.


"Na de miben nyilvánul meg, hogy intelligencia hiányában te nem szenvedsz?"


Nem az intelligenciámmal van baj, hanem azzal, hogy érzelmileg kiegyensúlyozatlan vagyok. Sokat szorongok, gyógyszert szedtem depresszióra, és valszeg megint vissza kell térnem rá. Visszatekintve azt látom, hogy az életemben soha nem volt mellettem senki, amikor a legjobban szükségem lett volna rá. Nem nagyon kaptam bátorítást, sőt. Bármit kitaláltam, ami ténylegesen érdekelt, mindig azt kaptam pl. az anyámtól, hogy "abból aztán nem fogok megélni". (Nekik nyilván mindig az volt az érdekük, hogy majd átvegyem az ő vállalkozásukat.) Annyira elhittem ezt, hogy egy idő után már választani sem mertem, elkezdtem sodródni az árral és énidegen döntéseket hoztam, mondván, hátha azok beválnak. És hát, rendre nem váltak be... Most meg úgy érzem, kb. 10 évvel le vagyok maradva az önmegvalósításban.

2018. dec. 30. 20:56
 10/18 anonim ***** válasza:

Hehe, dettó.


Az intelligenciának több formája van.

2019. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!