Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy törjek ki ebből a sötétsé...

Hogy törjek ki ebből a sötétségből?

Figyelt kérdés

Nehéz körülmények között nőttem fel,mindig kiutáltak az iskolából is,és mindig piszkáltak mert csendes voltam és látták rajtam,hogy félek tőlük. Az egyetlen ember,aki nekem a legfontosabb volt,elhagyott. 22 éves vagyok, unalmasan és semmittevéssel telnek a napjaim. Szorongok és félek az emberektől. Nem merek nyitni az emberek felé,félek kilépni a házból, mert tudom hogy megint bántanának,és én annyira félek ettől.

Próbáltam segítséget kérni egy itteni pszichológus nőtől,de nem tudtam megfizetni a kért összeget. Annyit mondott hogy sajnálja. Nagyon magamba fordultam és azt mondják rám beszari vagyok :( mindenki olyan kegyetlen velem,nem szeretnék egyedül élni tovább. Túl érzékeny és összetört vagyok ehez a világhoz.



2019. jan. 2. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes pszichológus is van. Érdeklődj a háziorvosodnál.
2019. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj dolgozni elsőnek! Pénz és társaság nélkül nem fog menni.


Vagy legalább egy OKJ v FOSZK képzés. Amellett lehet diákmunkázni is, koleszbe is költözhetsz (kiszabadulás otthonról, társasághoz szokásban is segít)


Pszichológust pedig magadnak kell pótolnod.

Olvass cikkeket könyveket(torrenten is sok van) önismereti témában! Kommunikáció is jó téma (asszertivitás!).


Az, hogy mások hohyan viszonyulnak hozzád, nagyban összefügg azzal, hogy te hogyan viszonyulsz magadhoz. Amíg utálod és gyűlölöd magad, addig nem nagyin várhatsz el mást, minthogy mások is így álljanak hozzád. És csak akkor várhatod el, hogy szeressenek, ha te magad is tudod szeretni magadat.

Azaz ha pl barátokat akarsz, akkor bizony olyan embernek kell lenned, akinek te is szívesen lennél a barátja! 🙂

2019. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaa, amúgy tényleg. Én is ingyeneshez jártam. Én a helyi megyi kórház pszichiátriáján tudtam menni. Felhívtam őket, adtak időpontot kivizsgálásra. Itt eldöntötték, hogy gyógyszeres kezelés (pszichiáter) vagy nem orvosi jellegű kezelés(pszichológus) legyen.

De ha jársz képzésre most, akkor ott is kell lennie mentálhigiénés szolgálatnak (pszichológus), vagy sulipszichológus. Érdeklődd meg!

2019. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Fél kimenni a házból, és valaki dolgozni küldené? Nem biztos, hogy ez a megoldás. Én a házból nem félek kimenni, de dolgozni menni így is félnek 26/F. Szintén depressziós.
2019. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fontos lenne külsős, doki segítségét kérned.
2019. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!