Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet elerni, hogy az...

Hogyan lehet elerni, hogy az ember tudat alatt se reménykedjen abban, hogy egyszer kelleni fog valakinek?

Figyelt kérdés
Ezek belénk nevelt, tudatalatti félelmek. Meg lehet tőlük szabadulni? Hogyan lehet a külvilág véleményét alárendelni a saját gondolatainknak? Szinte az élet minden területén tudom függetleníteni magamat, de ezen a téren nem haladok. Van valakinek tapasztalata ilyen téren?
2019. jan. 2. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mit szeretnél. A fő kérdésed ellentmond a leìrás első mondatával. 😀

Nem hiszem hogy ilyen lehetséges/hasznos lenne. Inkább javìtsd az önértékelésed hogy elfogadd: kelleni fogsz valakinek.

2019. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nem sokat segítettél...

Szerintem felül kell tudni emelkedni a félelmeken, nem szabadna ezek kielégítésére alapozni az életet.

2019. jan. 2. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet "függetleníteni" magad, hogy ne félj attól, hogy nem fogsz kelleni senkinek. Ha az önértékelésed megfelelő, élvezed a saját társaságod, és el tudod foglalni magad egyedül, akkor nem fog érdekelni, hogy van-e melletted valaki. Ami baromi felszabadító, tekintettel arra, hogy mennyien ugranak bele pocsék kapcsolatba, "adják alá", csak azért, hogy ne maradjanak egyedül, pedig sok embernél a magány is jobb. És rendkívül produktív is :)
2019. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az kevés, tenni is kell érte.
2019. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3as, ezek a gondolatok nálam is megvannak, sőt az előző évig így éltem és nagyon jó volt. Aztán minden elromlott... Ezért próbálok visszatalalni. Hogy csináljam? Agykontroll? Meditáció? Most ott tartok, hogy azonnal elterelem a gondolataimat, ha eszembe jut. Csak nem tudom, hogy ez elég - e és nem csak elfojtas...
2019. jan. 3. 00:17
 6/8 anonim ***** válasza:
A depressziós meg sok hülyeség meg elvárás miatt miatt én Tudom hogy nem fogok kelleni soha egy lánynak se. Szóval ez nem belénk nevelt. kivéve aki csak úgy aggódik.. De akinek van oka rá ezt hinni.. Mondjuk nekem tuti hogy nem lesz senki, de sok ember csak úgy mondja, főleg itt az oldalon. 17f
2019. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sikerült. Múlt év elején még csak elkezdtem bemesélni magamnak, de tisztában voltam vele, hogy saját magamnak is hazudok. Viszont azóta tényleg, teljes mértékben őszintén mondom, hogy sikerült elfogadnom a tényt, miszerint egyedül maradok egész életemben. Hogy mi kellett hozzá? Nos, először is egy rakat rossz tapasztalat. Az, hogy az ellenkező nem folyamatosan azt bizonyítsa, hogy nem kellesz nekik. Ezzel azt is sikerült elérniük, hogy végleg tudatosuljon bennem, hogy felesleges reménykedni, hiszen jópárszor bizonyították már, hogy nem kellek nekik. Illetve azt is, hogy úgy gondoljam, hogy "hát ha ilyenek a fiúk, akkor köszönöm szépen, de én nem kérek belőlük", tehát én egy ilyen emberrel nem szeretnék együtt lenni. Ők se velem, én se velük, megkíméljük magunktól egymást. Meg én szeretek szingli lenni, egy csomó pénzem is és időm is megmarad, lehetek a barátaimmal, a családommal, és egyedül is, mert én élvezem a saját társaságomat (ami kissé paradoxon, tekintve, hogy amúgy meg utálom magamat). És tervek, célok is kellenek, amik lefoglalnak, amíg azon vagy, hogy megvalósítsd őket, illetve amikor sikerül elérni, akkor büszke leszel magadra, és az új életstílusoddal leszel elfoglalva. Ez nálam pl az, hogy badass kamionsofőr legyek 55 kilós lányként, és körbeutazzam a Földet egyedül. :D
2019. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez nagyon jó! Pont ilyen inspiráló példára volt szükségem. 😊Köszönöm. Olyan evidens dolgokat írtál le, de mégis leirva, nevesitve sokkal motiválóbb, mintha az ember magát győzködne. Köszönöm és sok sikert a celjaidhoz! 😉
2019. jan. 4. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!