Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nektek mennyi időbe tellt...

Nektek mennyi időbe tellt megszokni az egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Végre sikerült saját lakásba költöznöm, aminek nagyon örülök, viszont egyedül élek és rettentő magányosnak érzem magam. Amin én is csodálkozom, mivel mindig is magamnak való zárkózott személyiség vagyok.

Rosszul alszok, megy a hasam, stresszelek.

Mennyi idő alatt múlik ez az egész vagy enyhül?



2019. jan. 3. 16:45
 1/9 A kérdező kommentje:
mindig is magamnak való zárkózott személyiség vagyok/voltam*
2019. jan. 3. 16:46
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, én nem éreztem, amit te, pedig én is zárkózott vagyok és nagyon szeretek egyedül lenni. Amikor végre egyedül lakhattam, csodásan éreztem magam, nem kellett megszoknom, mert mindig is erre vágytam.
2019. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Én is mindog erre vágytam, de most, hogy sikerült elérnem már nem csak az előnyeit látom. Egész nap csak alszom ha éppen nem jön valaki vagy én megyek valakihez, olyan élettelennek tűnik az otthonom, pedig nagyon barátságos szuper kis lakás. Egyszerűen olyan érzésem van, hogy otthon jobb volt. Gondolom ez azért normális.

2019. jan. 3. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
1-es vagyok, Igen, valószínűleg, nem azért érzed magányosnak magad, mert nem szeretsz egyedül lenni, hanem azért, mert még nem szoktad meg, nem laktad be, nincsenek meg a kis rutinok, szokások azon a helyen. De ne aggódj, hamar otthonodnak érezheted, a kis nyugalom szigetnek, ahol feltöltődhetsz. :)
2019. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is egyedül lakom, de nagyon szeretem. Amúgy szerintem a dolog kulcsa, hogy ha egyedül laksz, akkor a szociális igényednek megfelelőlen, nagyon bele kell menni a dolgokba, magadtól.

Otthon, koliban, párkapcsolatban mindig történnek a dolgok maguktól is, szólnak az emberek, ide gyere-oda gyere. Ha egyedül laksz, ez kevésbé van így, és ha akarsz valamit, többnyire meg kell szervezned, el kell kezdened Neked.


Tök nagy szabadság, de nagyobb felelősség is a kapcsolatok tartása, mert jobban múlik rajtad is.


Amit tudok ajánlani még, az hogy keress sportot/hobbit ami érdekel, és járj el valami csoportosba.


Hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak, én az elejétől kezdve imádtam, vannak napok amikor én is magányosabb vagyok és nehezebb, de alapvetően nekem nem volt rossz az elejétől.

2019. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is teljesen egyedül élek már három éve, és hozzád hasonlóan már én is régóta vágytam rá. Imádom ezt az állapotot, hogy nem kell senkihez se alkalmazkodnom, és házimunka terén én szabhatom meg, hogy mikor mit végzek el. Szeretem a szüleimet, de ilyen szempontból már nagyon összeférhetetlenek voltunk, mikor még velük laktam.

Nem mondom, hogy néha, amikor szomorú vagyok valami miatt, akkor ne vágynék a társaságra, de alapjáraton találkozok annyit a barátaimmal alkalmanként, hogy az egyedüllétem ellenére, ne érezzem magam magányosnak. Pláne, hogy néha még itt is alszanak.

2019. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mindenkinek ment a hasznos
2019. jan. 3. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

kell azért fél-egy év, amíg az ember azt érzi, hogy már egyáltalán nem is akarna otthon lakni

ettől függetlenül hazamehetsz minden héten, aludhatsz is otthon

ez teljesen természetes dolog

2019. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom :3
2019. jan. 4. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!