Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem hozza még a szegénys...

Miért nem hozza még a szegénység se össze az embereket? Ha már pénzük nincs, miért nincsenek az emberek ott egymásnak?

Figyelt kérdés
Magyarországon több millió ember él szegénységben,a létminimum alatt ezt mindenki tudja.De nemcsak ez a baj,hanem az hogy nem érdeklik egymást az emberek.Legfeljebb a családtagjaik érdeklik őket,vagy barátaik már ha vannak,de szerintem ez kevés.Jobban kéne figyelniük az embereknek egymásra,főleg egy ilyen nyomorult helyzetben,meg egy ilyen kuplerájban mint Magyarország.
2019. jan. 11. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

ezért jó itthon..

nincs meg a skandináv rideg jólét de a brazil jókedvű alpáriság sem..

csak a kettő hibridje, a rideg alpáriság..


azért vannak még olyan emberek is akikkel megosztanám az utolsó falatomat is, pedig nem rokonaim, sokszor ezek akkora érzelmi deficitben vannak, hogy meg kell őket "gyógyítani" mielőtt a valós énjüket merik adni..de később megéri ez..


25F

2019. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon lehangoló ami itt megy.Nem csoda hogy annyi depressziós ember van.Szegénység,hajléktalanok,érdektelenség,itt ha nem vigyáz az ember nem lesz semmije és senkije.
2019. jan. 11. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Mert az egész ország egyre rosszabb , itt már nem lehet jobbá tenni semmit , aki teheti az elhúzz innen külföldre. Szomorú vagyok hogy így tönkre ment az ország.
2019. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul megy neked, még ha csak átmenetileg is, úgy menekülnek el tőled, mintha leprás lennél, nehogy véletlenül elkapják tőled. A másik viselkedési forma, amikor hárítanak: ne legyél ilyen negatív, gondolkozz pozitívan. Vagy: nem féltelek én téged, majd ügyesen vásárolsz stb. Mindegyiket megkaptam. Ebben a társadalomban ne várj együttérzést.
2019. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

A probléma gyökere egyébként nem a sok proli ember hanem a sok proli akiben ott a tehetség de már fiatalon bebetonozták a lábait..

A magyar nagyon is okos, ezért szabadságszerető és ezért nem nyughat mikor kényszerpályán van..

Mondjuk most, hogy mindenki mehet szélnek-világnak én javaslom is, jobb egy jobb világért tenni bárhol mint itthon ülni és idegeskedni..

2019. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
“Több millió ember él itthon létminimum alatt.” 😂😂 Érdekel ezt honnan szedted.
2019. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként nem lehet mindenért a politikát okolni.Olyan törvény nincs hogy az embereknek le kell sz.rniuk egymást és csak a saját dolgukkal törődhetnek.
2019. jan. 11. 18:09
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

#7

Értem, de én voltam már külföldön. Tudod hogy ott mennyivel másabbak az emberek? Sokkal élettelibb hely, sokkal több fiatal, minden jobb. Ebben az országban pedig mi van? Romlás csak.

2019. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Talán pont azért nincs pénzük, és pont azért kerültek a társadalom margójára, mert rosszak a szociális képességeik, társadalmi beilleszkedési képességeik. Ma az ilyen élősdi, kapcsolati tőkével rendelkező emberek a jól menők. A szegénység és magány meg kéz a kézben jár. Egyik okozza a másikat, másik okozza az egyiket...


(Azt sem értik sokan, hogy a hajléktalanok mért nem bírnak beköltözni a hajléktalanszállóra. Ha bebírna, akkor ilyen alapon munkahelyre is bebírt volna, rokonokhoz, ismerősökhöz is bebírt volna, és akkor nem lenne hajléktalan. Csak hát ugye nem mindenki az a fajta, hogy bír egész nap emberek közt lenni.)

2019. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Hallod én is voltam, de kihagytam azt a hűdejó helyet ahol te voltál, pedig nem két helyen jártam. Persze vannak jobb helyek, de hogy erről ilyen általánosságban beszélj..
2019. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!