Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak időszakaid mikor...

Vannak időszakaid mikor boldogtalannak, esetleg kilátástalannak látod a helyzeted? Mit teszel ilyenkor?

Figyelt kérdés
esetleg mi az ami boldogabbá tesz?
2019. jan. 14. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hohohoooogyne! :)

Jelenleg 33 éves koromra már tudom, mi az ami ki tud szedni egy adott gondolatmenetből vagy más síkra helyezni engem...

20-as éveimben ez a zene vagy főleg a filmnézés volt esetleg a szakmám amit már akkor tanultam. De az idő halad, az ember változik így ma már kicsit komolyabb(nak ítélt) dolgok érdekelnek ilyenkor. Például bölcseleti előadások. Vallási, történelmi, és pszichoanalitikus könyvek vagy előadások hallgatása.


Tudnék sok példát mondani, de például bármilyen elkenődve érzem magam, egy Popper Péter előadás teljesen kimos.

1 óra múltán már kicsinyesnek és nevetségesnek ítélem meg a problémám, illetve nem megoldhatatlannak érzem.


Ez az általános. Tehát ha lelki megnyugvás kell értelemszerűen lelki témájú tanítást hallgatok tehát ami kiemel a mélyből.


Például.

2019. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, most például. A következő 2 napban lesz összesen 3 vizsgám, nem tanultam még semmit, és leadni sem tudom már őket... Imádkozom, hogy ugyanúgy megszálljon az ihlet, és hamarosan nekiüljek magolni, mint a korábbi vizsgák előtt. Sajnos nagyon nem találok motivációt a tanulásra, és erősen kételkedem, hogy befejezem-e a szakot. Szeretem, de közben van más, amit sokkal jobban szeretnék csinálni. :( Emiatt boldogtalan vagyok, mert az egyetem elveszi minden időmet és energiámat, de közben meg nem is éri meg, mert nem igazán akarok ezzel foglalkozni a jövőben. Ami életben tart, az az, hogy hamarosan vége a vizsgaidőszaknak, és fellélegezhetek egy kicsit. A napok így is, úgy is telni fognak, az idő pedig minden sebet meggyógyít. :')
2019. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemkamilla válasza:

MI VOLT A LEGUTOLSÓ DOLOG AMINEK ÖRÜLTÉL ÉS MIKOR?

Itt kezdődik saját magad kérdésére a válasz mielőtt tovább mennél a hogyan felé.


Majd aztán jöhet az is hogy leírod mi az ami elszomorít,mi az ami boldogtalan épp, és mi az ami kilátástalan az életeben.

Ha nem definiálod vagyis nem tárod fel magadban azokat a tényezőket amik a gondodat okozzák addig vakon tapogatózol a megoldás felé. Ez az én privát véleményem.

2019. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézek egy filmet vagy átt gondolom a dolgokat hogyan tovább?
2019. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zene, megoldási variációkon gondolkodom, ez szokott segíteni.
2019. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egy jó film, egy jó zene


pl.: én egy jegyzetfüzetet veszek és leirom hogy mik a terveim, álmaim próbálok mindig arra menni, amerre akarok...

ezáltal boldogabb, eltökéltebb, határozotabb, magabiztosabb ember leszek

2019. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!