Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Soha nem volt egy igaz barátom sem, és nem tudom miért.


Igaz kicsit visszahúzódó, csendes vagyok , de próbálkozok barátokat szerezni, csak nem szeretnék felszínes barátságokat.


Inkább legyen egy igaz barátom mint sok felszínes. Nem hiszem hogy a külsőmmel lenne baj. Belsőleg mindig azt mondja mindenki hogy "arany szívű".


De ha ez így van, akkor miért nem volt még egy igaz barátom sem? Miért nem akar senki megismerni?


18/f


2019. jan. 16. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem se volt még soha egy igazi barátom se, pedig már negyvenhez közelítek, volt akiről azt gondoltam és 6-8 év után vert át.
2019. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Most is magaddal foglalkozol. Amíg kiírtad ezt a kérdést, azalatt az idő alatt vagy 3 embertől megkérdezhetted volna, hogy mi a helyzet.

Mindenki itt rontja el - jaj ezt mondják rólam, azt mondják rólam, eszerint ilyen vagyok, aszerint olyan vagyok, de én ezt gondolom magamról, meg azt.. ne érdekeld saját magadat ennyire, fordulj a többi ember felé! Félsz a véleményüktől, hogy mit gondolnak rólad, amikor hozzájuk szólsz, és ezen kattogsz? Egocentrizmus, ne ez érdekeljen! Az érdekeljen, hogy miért boldog a Pisti, mi az, ami motiválja, hogyan tudott ennyi lelkierőt szerezni. Hogyan járhatnál Kata kedvében, hogy feldolgozza a hörcsögének a halálát? Dávid költözik? - Segíts neki, ajánld fel, hogy pakolsz vele bútorokat, előbb-utóbb neked is kelleni fog segítség, talán viszonozza majd! Gabi látványosan magába van zárkózva és alig szól emberekhez? - Jó, ez nehezebb ügy, bármilyen felajánlott szívességet biztosan visszautasítana, de nyilván örülne annak, ha valaki számíthat rá, kérd kölcsön a radírját, és akkor már csak úgy futólag, kérdezd meg, minden rendben van-e. Stb.

Próbáld arra ráhangolni magadat, hogy érdekeljenek téged a társaid. Ne azért akarjál barátokat, hogy te el legyél fogadva. Te akard elfogadni őket!

2019. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként egyetértek az utolsó válaszolóval, talán pont azért nincsenek igaz barátaid, mert mindig azzal vagy elfoglalva, hogy téged senki nem akar igazán megismerni. Ha kicsit jobban nyitsz az emberek felé, és te próbálod őket megismerni, akkor szerintem érzékelni fogod a változást. Nem biztos, hogy egyből mindenki a barátod akar majd leni, akikkel foglalkozol, de kellő kitartással úgyis meglesz egyszer az eredmény, hidd el.
2019. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

lenni*

(Jajj, ezt a hibát hogy nem vettem észre?)

2019. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sem voltak soha, bár tudom, hogy a hiba bennem van, egyelőre még nem sikerült változtatnom. 18/L
2019. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Próbálj olyan emberek felé nyitni akik hasonló érdeklődésűek veled. Ne legyen korlátjaid ismerkedés terén (de túlzásba se kell vinni) Kis idő után (ha ismerkedtél) tudni fogod ki válhat a barátoddá. Éppen ezért ne félj a barátkozástól. Mások véleményével nem nagyon kell törödni, ha nem ismer igazán (csak látottak alapján véleményez).

Remélem segítettem

2019. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én érdeklődés alapján keresem őket. Pl őt, egy előbbi kérdésem:)

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__9..

Csak hát ő az egyetlen igaz barátom, személyes talizós barát mennyivel jobb lenne. Haladj kis lépésekben, találd meg mi segít azonosulni másokkal. Sokan vannak így, légy büszke az apróságokra, ha meg kigúnyolnak vagy úgy érzed valahogy az emberek agyára mész, ne magad vagy őket hibáztasd. Van amin nehéz változtatni, van aki meg tapasztalatlan vagy fáradt.


Ne erőltess semmit, saját tempódban haladj, ne hagyd hogy mások befolyásoljanak, de ha valaki kimutatja egy hibád, gondolkozz el rajta, hogy tudsz e rajta változtatni, javítani. Állísd a jelszavad a kedvenc belső tulajdonságodra. Fókuszálj a jó dolgokra, sötétségben a fényre.


Az érzések csak érzések, olyanok mint a démonok, próbáld elhesegetni őket, mert ha rádszállnak onnantól az érzések irányíják a logikát is. A félelem. Csak. Egy. Érzés.


Nyílj meg és legyél őszinte. Amint kifakadtam az osztályomnak megértőbbek lettek és gyakrabban szólítottak meg, nem beszéltek ki, max röhögtek hogy bedugítottam a wc-t, pedig az előttem lévő volt. Aki kibeszélt, azt is csak az zavarta hogy: "ott vagyok, de mégsem". De csak akkor beszéltek ki amikor előjött a szoc félelmem, ilyenkor mindig csinálhattam valamit amivel csak magamra tereltem a figyelmet. Utána meg elkezdtem sóhajtozni mert nem múlt el. De már csak ritkán jön elő. El vagyok magammal. Van aki magánakvaló, de boldog, a zene mindig segít, legyen egy hobbid ahol szereszhetsz haverokat.


Ha van testvéred és így jobban elvagy valamelyik nemmel, akkor olyat keress, felejtsd el mennyire szexi egyenlőre.


Amúgy az ikertesóm friends with benefits volt a szomszédcsajjal, már járnak. A bátyám meg 28 és még nem randizott, csak ilyen félrandijai voltak. Szóval ne siess sehova, de szerezz szenvedélyt, és nemtom hajrá


Ha unatkozol felszínes barátok is jók kezdetnek, aztán hátha nekik van valami jófej barátjuk.


Legközelebb mindig minden jobban sikerül!

2019. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok, kb olyan bunkó dolgokat toltam, csak magamról, az osztályomnak, mint a 2-es(osztályfőnöki órán), leégtem az osztály előtt, de rosszabb már nem lehetett úgy éreztem, és jobb lett. Mert erre nem kényszerítettek, hanem magamtól csináltam. Visszagondolva nem is égtem le.


Ja és az hogy befestettem a hajam ombrére, nem tetszett de lusta voltam foglalkozni vele, méginkább segített hogy ne érdekeljen mások véleménye. Aztán apám is végre leszállt rólam, nagyon nem akart megérteni, ő olyan hogy megmondja az igazat. Már bátrabb vagyok, bízz magadban lesz ami lesz:D


mivel nem tudom a háttérsztorid sorry, ha ehhez nem fűz semmi kicsit sem, én krónikus nyuszi voltam, de egyszer mindenki megunja


még mindig átlagos, unalmas vok, de akit ez zavar az csá..

azért élünk hogy tanuljunk, élvezzük és tegyük élvezetessé

18/L

2019. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert dagadt vagy xd
2019. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem nyalsz be, nem jó pofizol, nem fognak foglalkozni veled! Ha nem vagy kétszínű szar kavaró ember, akkor már UFO-nak néznek! Fogadd el a sorsod! 😉😉
2019. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!