Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy nagy nulla az életem és...

Egy nagy nulla az életem és elegem van belőle. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy dolog van, amit szeretek és az a tanulás, de ennyi. Olyankor lefoglalom magam és jól vagyok, viszont ha éppen szünet van, akkor nem tudok mit kezdeni magammal, állandóan bőgök, nem bírok aludni és kb. fel tudnám vágni az ereimet. Most is végeztem a vizsgáimmal és csak egy-két hétről van szó, de már úgy érzem, hogy meghülyülök. Valamint előre aggódom a nyár miatt is, mert tudom, hogy az még rosszabb lesz.


Nincsen senkim sem, akivel tudnék bármit is csinálni. A családommal nincsen semmi különösebb baj, felneveltek, mindent megadtak és megadnak nekem a mai napig stb., viszont nincsen köztünk normális szülő-gyerek kapcsolat...soha semmit nem csináltunk együtt, nem mentünk sehová, nem is beszélgetünk egymással. Két barátom van, de nagyon keveset találkozunk, mert ők sok időt töltenek a családjukkal és a párjukkal, így rám már sokszor nem futja. A többi "barát"/"ismerős" pedig inkább csak akkor talál meg, ha kell nekik valami pl. adjak jegyzetet, segítsek valamiben, magyarázzak el valamit és hasonlók. Párom sincsen.


Már kipróbáltam csomó mindent, kreatív hobbiktól kezdve a sportig és bár, volt ami tetszett, mindegyiknél azt éreztem, hogy csak egyfajta színjáték, pótcselekvés az egész és nem is élvezem igazán, nincsen értelme. Lehetséges, hogy pl. jó volt fotózni, festeni, biciklizni, lovagolni vagy mit tudjam én, de ugyanúgy egyedül voltam, ugyanúgy nem volt semmi az életemben, amit ténylegesen értékelni tudtam volna és amiért úgymond megéri tenni. Ha tanulok, akkor azt érzem, hogy az jól megy, legalább csinálok valamit, valamiért dolgozom, lesz eredménye és örülök neki, boldoggá tesz, ha látom, hogy elértem valamit. Viszont ezen kívül nincsen semmi más, amivel tényleg jól érzem magam.


2019. jan. 18. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit kezdj ezzel? Változtass rajta. A szociális kapcsolatok nem hullanak az ember ölébe, dolgozni kell érte. Ilyesmire mindenkinek más mennyiségben van igénye, de egy biztos: neked több kéne, mint amennyi van.


Jó lenne, ha a barátaidnak el tudnád mondani, hogy ez a problémád. Ne várd, hogy helyetted megoldják a problémát, vagyis ők maguk találkozzanak veled többet, de remélhetőleg tudnak tanácsot adni, hogy hol keress elfoglaltságot, közösséget, újabb barátokat.


Nem írtad, hogy merre laksz, de ha semmi más lehetőséged nincs, akkor menj el egy alfa kurzusra a környékeden (ha találsz, Budapesten jók az esélyeid). Ez elvileg arra van, hogy megismerhesse a kereszténységet olyan, akinek eddig teljesen ismeretlen volt az egyház, de egyúttal egy olyan közösség is, ahova biztosan befogadnak. Megtérni nem kötelező hozzá, tanulni meg szeretsz, azt írtad :-). Így mindenképp lesz legalább egy kis gyakorlatod emberi kapcsolatok, közösségek terén, és utána már könnyebben találsz magadnak közösséget vagy társakat.

2019. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodtal mar azon, mi lesz ha vege a tanulasnak, es dolgoznod kell? Akkor mi fog motivalni?
2019. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok vallásos, meg sem vagyok keresztelve és templomban sem voltam még soha életemben, ez nagyon nem az én világom. Amúgy nálunk is vannak ilyen kurzusok, evangéliumokat olvasnak és beszélgetnek róla, leginkább idősebbek-nyugdíjasok járnak ide (az egyik rokonom egy katolikus intézményben dolgozik, nekik egy időben kötelező volt járniuk).


Hát igen. Az biztos, hogy ezt követően még el szeretnék végezni egy másik szakot is, de amúgy direkt olyan területeket választottam, ahol van tanulási és fejlődési lehetőség, tehát nem az van, hogy kapsz egy papírt és kész vége. A monoton, unalmas, egyszerű munkát tuti nem bírnám (már diákmunkán dolgoztam ilyen helyen és borzalmas volt), de ahol vannak kihívások, lehet fejlődni és tanulni, az azért más.

2019. jan. 18. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

És ha csak raírnál valakire, hogy mit szólna, ha meginnatok valamit, vagy közösen keszülnétek vizsgára stb.? Lehet van, aki igent mondana, és még tudnátok nyílni egymásnak idővel, miközben valamiféle kötődés alakul ki köztetek.


Ha a vallásosság távol áll tőled, nézhetsz autogén tréninget, agykontrollt hasonlókat. Ezek érdekesek, és hasznosak is lehetnek, ne mellesleg emberek között vagy, van lehetőséged újabb kapcsolatokat kiépíteni.

Vagy keress olyan elfoglaltságot, amivel segíteni tudsz másokon, akár állatokon stb. Engem ez motiválni szokott, úgy érzem, hogy ennek van értelme, mert valaminek/valakinek örömet okozok. Bár nem tudom, hogy te miképp gondolkodsz.

Akár nyelvtanfolyam is szóba jöhet, nekem volt szerencsém nyelvisokalaban egy jofej csoportba kerülni. És a fejlődésre itt is van lehetőség, másrészt meg hasznos is.

Esetleg szervezz magadnak egy utazást. Kis kimozdulás a szürkeségből. Szerintem tud nagyon jó tapasztalat és élmény lenni akár egyedül is. Engem ebben amúgy a Vadon c. film inspirált 😇

2019. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt érzem, bár engem még annyi se kötött le soha mint a tanulás. Online téren vagyok el ugy ahogy te a tanulással. nekem se volt soha senkim barátnő/barátok vagy család, tudom KB mit érzel, a beleőrülésen azt hiszem én is túl vagyok már. De hát ha suliba jársz megvan az esély hogy találsz olyan embereket akikkel jol tudnád érezni magad (csak ne ilyen bulik meg ilyesmi mert az már undorito kategória)

hajrá

2019. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is szeretek tanulni, mondjuk ami érdekel és magamtól kikutatva, nem az eredmény miatt, hanem szimplán a tudás miatt :D

egyébként én azzal is rángattam ki saját magam a komfortzónámból, hogy rájöttem, rohadtul nem értek az emberekhez és bizonyos szintű EQ jól tud jönni az életben, mert könnyebb manipulálni, előre haladni, ha az ember átlátja a többit és ezt viszonylag hamar teszi

szóval én ebben találtam motivációt és kezdtem el emberek közé járni pl. diákmunkák, kocsmázás :D aztán rájöttem, hogy végtelen tanulnivalót nyújtanak az emberek XD szóval szerintem ez a trükk abban, hogyan menjen az emberek közé valaki, aki introvertált :D baromi szórakoztató figyelni a szálakat esetleg szórakozni velük vagy csak elsőre megjósolni :D

egyébként lazíthatnál is meg ami még jó hobbi és le tudja kötni az embert és egyben halad vele előre is, az a félelmek legyőzése, ami nem egy egyszerű folyamat :)

2019. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!