Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megint rám tört az magány és...

Megint rám tört az magány és ez semmi vagyok érzés, hogy szüntethetem meg? 18/F

Figyelt kérdés

Soha nem volt úgy igazán mellettem senki, mindig csak magamra számíthattam... De voltak emberek akikkel beszélgettem és néha találkozgattam. Legtöbbjüket neten ismertem meg. Volt akivel komolyan gondoltam de nem lett belőle semmi. De igaziból jó volt, hogy van mellettem valaki. Most viszont olyan 1 hónapja nem beszélgetek senkivel, osztálytársakkal a suliban meg néha így messengeren de igaziból mindenki éli a saját életét.

Rámtört ez a nagyon egyedül vagyok érzés, és, hogy jelentéktelen vagyok. Mindenki megvan nélkülem, senki sem hiányol.

Vannak hobbijaim, ma is több órát beleültem és igaziból kicsit eltereli a gondolatokat és a zene is de meg nem szünteti... Ez olyan átmeneti helyzet de megoldást nem ad...

Hogyan szűnhetne meg ez az érzés? Mások is vannak akik így éreznek?



2019. jan. 19. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Egész életemet végigkísérte ez az érzés. Olvasok, vagy kitalálok valamit, próbálom elterelni a gondolataimat.

Legborzalmasabb az volt, amikor kórházban, műtét után sem hívtak fel azok, akiktől számítottam arra: érdeklődnek hogylétem felől. Ekkor jöttem rá, hogy nem számítok semmit... Hasonló helyzetben én nem bírtam volna ki, hogy ne érdeklődjek, ha más kerül ilyen helyzetbe...

2019. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szintén ezt érzem 17 évesen. F
2019. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nekem is rengeteg hobbim és elfoglaltságom van, meg a tanulás is de ez nem megoldás csak elnyomom, és próbálom figyelmen kívül hagyni ezt az egészet... De én megoldást akarok nem trükköket...
2019. jan. 19. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt éreztem, amit leírsz, amikor a magányt olvasásba és egyéb tevékenységekbe való temetkezéssel akartam megoldani.

Barátságosnak, nyitottnak, humorosnak, jó társaságnak kell lenni, olyannak, aki könnyen teremt kapcsolatokat. Beszélgetni kell az emberekkel, sok témában kell otthonosan mozogni, hogy hozzá tudj szólni, érdeklődőnek kell lenni mások iránt, ugyanakkor arra is rá kell érezni, mikor érdemes hallgatni, meghallgatni a másikat.

Elolvashatod az alábbi könyveket:

Dale Carnegie: Hogyan szerezzünk barátokat, Emma Sargens, Tim Fearon: A társalgás művészete.

Ha tudsz angolul, itt ilyen tanácsokat írnak (magyar hasonló jellegű oldalt nem ismerek):

[link]

2019. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Wikipedia-n, rendkívül kivonatos formában a tanácsokat is olvashatod:

[link]

2019. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt érzem. 19/f
2019. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan így vagyok, 21 évesen. Régebben nem zavart de mostanában egyre jobban, senkivel nem tudok találkozni, beszélgetni, nagyon rossz. És az a baj hogy nem tudom hogy ezen hogy tudnék változtatni. Nem akarok örökre így élni:(


21F

Bp.

2019. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En leszek a barátod ne sirj
2019. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyan szűnhetne meg? Látogass el hozzám! 😉
2019. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!