Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érthető, ha így érzek? L

Érthető, ha így érzek? L

Figyelt kérdés

Rengeteg nehézségen vagyok túl gyerekkorom óta, az eltelt 5 évben 6 helyen dolgoztam (volt, hogy két állásban párhuzamosan), és 5 különböző lakásban éltem, ebből 2-ben otthon, 3-ban külföldön.

Néha már konkrétan belefáradtam a mindennapokba, és nem érdekel semmi.

Kerülöm az embereket, nem akarok megkedvelni senkit, úgyis elfordulnak tőlem, ha megtudják, hogy nehezebbek a mindennapjaim.

Illetve arra emlékeztetnek, amilyen életem nekem nem volt és nem is lehet már. Nem akarok senkit a közelembe, mert akkor befolyásolja a hangulatom, nem akarom, hogy valaki hiányozzon, vagy gondolnom kelljen rá. Nem akarok boldog lenni semmitől, mert olyankor sokkal intenzívebben érzem, ha utána szomorú vagyok.

Ezért is kértem meg egy barátomat, ne beszéljünk többet, nem megy. Ha találkozunk, jól érzem magam, ha nem, akkor hiányzik, és nem akarom, hogy nekem valaki hiányozzon, mert már olyan jól hozzászoktam a neutrális mindennapokhoz.

Nem veszek magamnak se ruhát, se semmit, mert ha megint egyik napról a másikra költöznöm kell, akkor csak még egy felesleges kacat, amit el kell vinnem valahogy.

Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy felkelek, dolgozom, alszom, aztán majdcsak eltelik az élet.


25l


2019. jan. 21. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Történt valami? Félsz kötődni szerintem, erről kellene beszélgetned valakivel (ha szeretnéd, szakemberrel).
2019. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban elég sok problémánk volt otthon, illetve anyukám beteg volt, ideiglenesen a nagyszülők neveltek, szóval, nem volt semminemű stabilitás az életemben.

Sok rossz történt még ezen kívül is, de szerintem ez a legmeghatározóbb.

2019. jan. 21. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem ebből az állapotból pont, hogy az segítene ki téged, ha kötődhetnél valakihez. Ha lenne egy támaszod, akivel mindent megbeszélhetsz. Hidd el, minden embernek hiányzik valaki/valami, de emiatt nem érdemes eldobni magadtól mindenkit és kizárni a külvilágot.
2019. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És a múltbéli nehézségeid miatt elcseszed azt az 50-60 évet is, ami még előtted áll? Ennyire nem becsülöd az életet?
2019. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig főleg rossz tapasztalataid voltak emiatt rosszra is számítasz, ahogy írtad is, "úgyis elfordulnak tőled" vagy nem akarsz boldog lenni mert utána rosszabb lesz, stb...

Nekem nagyon sokáig tele volt sza.rral az életem, ilyen 19-20 éves koromra (mostanra) lett viszonylag normálisabb. Még mindig vannak nagyobb szar napjaim, de előtte nagyon nehéz volt számomra az élet s nem láttam a kiutat. Szóval tulajdonképpen csak rosszra számítottam, mint te most egy csomó dolognál.

De így nem hiszem, hogy boldog lehetsz, ahogy most élsz. Kilátástalanul. Hogy csak "élsz" és ennyi. Megéri így élni, őszintén?

2019. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt a logikát.

Értem, hogy régen rossz volt neked, de ha most már sikerült önállósodnod és a kezedben a lehetőség, hogy a mostani életkörülményeidet jobbá formáld és úgy élj, ahogy régen is szerettél volna, akkor miért nem élsz a lehetőséggel?? Miért nem erre koncentrálsz inkább, ahelyett, hogy 25 évesen feladod??

2019. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!