Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedülálló, gyermektelen...

Egyedülálló, gyermektelen nők, férfiak. Ti nem féltek attól hogy magatokra maradtok ha megöregedtek? (én igen. )

Figyelt kérdés
Lehet hogy provokatívnak tűnik a kérdés, de nem annak szánom. Sohasem akartam gyereket,sem férjet (zaklattak mikor gyerek voltam, nem tudok megbízni a férfiakban a mai napig sem) most sem akarok, de néha belegondolok mi lesz velem idős koromban. Félek a magánytól, de önző dolognak tartom ha valaki csak azért szül hogy ne maradjon magára. Szóval továbbra sem áll szándékomban szülni. Félreértés ne essék, vannak barátaim, jó munkám - de ettől ijesztő belegondolni mi várhat rám majd idősen.
2019. jan. 23. 14:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

26 vagyok, nő.



Jelenleg az idegállapotom se engedi, hogy ismerkedjek (feldolgozatlan gyászfolyamat, feldolgozatlan élethelyzet), ha ismerkednék is, nemcsak én nem tudnék mindent beleadni, hanem a dolgok a kisugárzásomon is látszódnak.

Most még pár hónapig időt se tudnék szánni az illetőre.


Ezen kívül enyhén autista vagyok, vagy ha nem, akkor is fura dolgaim voltak, vannak. Nagyon furák és durvák.

Ez félelmeket is szül bennem a párkapcsolatokat illetően.


Van egy srác,akivel kerülgetjük egymást. Vele konkrétan nem működik a fiú-lány barátság, de azért próbálgatjuk.



Ezért nincs kapcsolatom, lassan 3 éve.


Nagyon félek,hogy egyedül maradok. Tényleg.

2019. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Én aztán nem! Igyekszem egészséges életet élni, hogy idős koromban is el tudjam látni magamat. Aztán az utolsó pár évre, amikor már nem megy, majd bemegyek valami otthonba. Mivel a karrier dübörög és a pénz nem megy el családra, az anyagiakkal nem lesz probléma.
2019. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Semmi értelme sincs ezen rágni magad, akiknek van gyereke, azok legalább annyira egyedül maradnak, mert általában máshol, messze élnek, legfeljebb néha telefonálni tudnak a szülökkel.

Emellett akik kapcsoaltban vannak, azok sem biztos, hogy együtt maradnak idös korra, másrészt meg nem egyszerre halnak meg - szóval idös korban mindenki valamennyire egyedül marad.

Sokkal többet ér, ha vannak barátaid, ök ugyanis általában tartósabban megmaradnak, mert hasonló az érdeklödésük.

De idösebb kroban is lehet új barátságokat kötni, szóval ilyen szempontból teljesen fölösleges lenne párkapcsolatot keresni, de föleg gyereket szülni.

2019. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

De. Mondjuk legalább nem fogok teljesen egyedül maradni, mert vannak macskáim :"D

20L

2019. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan nem a kérdezett kategóriába tartozim, hanem négy gyerekes nö vagyok - viszont minden gyerekem legalább 1000 km-re él tölem.

A neten meg telefonon ugyan beszélgetünk néha, de nekik megvan a saját életük, családjuk, ezért túl gyakran nem megoldható.

Egyelöre a párom még itt van velem, de sosem lehet tudni, ki meddig él, szóval ez sem biztos egyikünknek sem.

Nagyrészt így is egyedül vagyunk, és ez nem sokat változik a jövöben sem, inkább a barátok, ismerösök azok, akikkel tartjuk a mindennapokban a kapcsolatot.

A gyerekek ilyen szempontból kiesnek a távolság és akörülmények miatt.


Ebböl is láthatod, hogy semmivel sem lesznek kevésbé egyedül azok, akik nem egyedülállók vagy van gyerekük - az idös korodat neked kell úyg alakítani, hogy neked megfeleljen.

2019. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Majd megoldom valahogy.

Rengeteg olyan magára maradt idős embert ismerek, akiket le se sz*rnak a hozzátartozói - én megértem, hogy vannak rossz szülők, de nem ennyien!

Én legalább tudom, hányadán állok.

2019. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Van otthon, másrészt ezért gyereket szülni önzőség.
2019. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az lenne az önző ha nem meg semmit a gyerekeidnek (még szeretet sem), viszont elvárod hogy idős korodban foglalkozzanak veled. Ezt most nem rád mondom kérdező hanem általánosságban hogy nem is csodálkozom hogy ilyen kevés gyerek születik, a kortársaim (huszon meg harminc valahány éves emberek) "elfelejtenek" felnőni, képtelenek felelősséget vállalni, vagy más dolgokat kitalálni maguknak mint az ilyen "pillanatnyi örömök". És úgy magyarázzák meg hogy "nem akarok gyereket, még "élni" akarok". Ez nekik az élet... Egyelőre még én is ebben a fázisban vagyok, de mivel már évek óta ez megy, kicsit már kezdem unni.
2019. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Én félek, egyedül ráadásul veszélyesebb is, pl. ha nagypapám szívrohamakor nagymamám nem hív mentőt akkor meghalt volna és hasonlók.

Én viszont szeretnék családot, több gyereket.

2019. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

A másik oldalról írok neked én is. Három gyermekem van, kettő már felnőtt korú és egy kiskorú. A nagyok messze laknak már, az egyik konkrétan fél év alatt kétszer volt itthon, a másik havonta egyszer azért hazajön egy-két napra.

Jelenleg elég beteg vagyok, így nem sok esélye van, hogy megöregszem és egyedül maradok. Már annak is örülnék a jelenlegi állapotomban, ha elérnék a nyugdíjig. Én attól jobban félek, hogy a kicsit itt hagyom vagy a páromra, vagy valamelyik nagyobb testvérére. Ha a férjemmel is történne valami, biztosan ez a variáció jönne el.

És lássuk be... A mostani körülmények számtalan ismert okból nem kedveznek egy családos, hosszú életnek, azt hiszem ezt nem kell kifejtenem.

Tehát gyerekesként azt mondom: neked, aki nem akarsz gyereket, jobbak az esélyeid, hogy megérd azt a bizonyos "magányos" öregkort, mint nekem.

A gyerekek egyáltalán nem jelentenek garanciát arra, hogy nem leszel öregkorodra egyedül. Ha úgy döntesz egyszer, hogy mégis vállalod őket, soha ne ez lebegjen a szemed előtt, hanem az együtt tölthető évek és a közös emlékek, amikre egyszer te is és ők is vissza emlékezhettek.

2019. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!