Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, elegem van már...

Mit tegyek, elegem van már mindenből és mindenkiből?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, házas. A házasságom befuccsolt,20 év után rá kellett jönnöm,a férjem nem ismertem meg rendesen, nem olyan, mint amilyennek elképzeltem. A "barátnőim" elhagytak, mindenki. Szerintem senkinek nem hiányoznék, ha hirtelen eltűnnék. Olyan sokszor mondtam már sok mindenkinek, hogy elegem van és besokalltam. Hódy segítség kellene. Mintha meg sem hallanák, amit modok. Kétségbeesve kapálózok egy kis szeretetért, de nem kapok. Egész életemben csak addig kellettem mindenkinek, míg haszna volt belőlem, míg a hátamon fel tudtak mászni magasabbra, engem meg időről időre beletaposnak a szarba. De nincs erőm már kimászni. Úgy érzem,a fos ellep és én már nem akarok kapálózni. Várom, mikor teljesen ellep és eltűnök. Mindenkinek könnyebb lesz az élete, ha már nem leszek.
2019. jan. 26. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg élvezni az életet egyedül, ne függj másoktól. Ha ez megvan, tanuld meg élvezni emberek társaságát úgy, hogy nem vársz tőlük semmit, cserébe nem tűrsz elvárásokat viszont. Ezután kezdődhet egy értelmesebb, tartalmasabb élet. Eszedbe ne jusson kilépni belőle. Az csak végleges megoldás egy átmeneti problémára. Az életed nagyobb ajándék, mintha lottón nyertél volna. A nyereményedet nem találod, mert magadon kívül keresed.
2019. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elvárások terepe a munkahely, ideje a munkaidő. Teljesítsd az elvárásokat ott, minth színjátékot játszanál, legyél a legjobb. A munkából kilépve dobd el az elvárásokat. Úgy élj, ahogy neked jó és ha valaki rád talál, akkor úgy szeressen, amilyen őszinte arcot mutatsz neki.
2019. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemcsak a munkahely az elvárósok színtere. Itthon is elvárás van, nem is kicsi. Ha az őszinte arcom mutatom,a kutya sem kíváncsi rám. Nem tudok úgy élni, ahogy én szeretnék, mert meg van kötve a kezem, nem is kicsit
2019. jan. 26. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked most fog elkezdodni a második eleted. Ha lesz erős kilépni ebből a kornyezetbol és stabil maradni testileg , lelkileg akkor csodás évek fognak előtted állni. Ez a lecke fogja megtanítani azt hogy az élet egyedul is ugyanolyan szép és tartalmas mint társ mellett. Tanuld meg magadat tisztelni és elfogadni és akkor nem fogsz futni mások után , mert tudni fogod hogy saját magad vagy a legértékesebb . Lehet kicsit egoista duma , de amíg valaki nem becsüli meg saját magát , addig ne is várja el ezt másoktól.

Egy szóval légy erős és akkor szép éveknek nézel elébe.

2019. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia Kedves! Először is nagyon sajnálom hogy ilyen érzéseid vannak! Én kíváncsi lennék részletesebben persze ha nem veszed tolakodásnak arra hogy mi miatt jutottál erre az érzésre, egyáltalán először érzed-e így magad? Mi volt pontosan a kiváltó ok? Én tényleg kíváncsi vagyok rád. Engem érdekelsz és egyáltalán nem esik nehezemre hogy odafigyeljek rád. Embertársam vagy aki segítségért kiáltasz, holnap talán én fordulhatok hozzád🤗 ha bajban vagyok, szívesen meghallgatlak privátban is..üdv. b.
2019. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Rossz döntések sora vezetett oda, hogy utálod az életed. Ez két dologtól lehet. Vagy nem ismerted magad eléggé, amikor meghoztad ezeket (pl. akkor jössz rá, hogy nem szerettél volna gyereket, amikor már késő, mert erre tesztidőszak nem létezik), vagy hazudtál másoknak magadról (így magadnak is), máshogyan viselkedtél, mint ahogyan a legbelsőd diktálta volna, valamilyen cél (pl. nehogy hajadon maradj, mert akkor megszólnak) érdekében.


Rendszerint 35-40 éves korunkra érünk meg annyira, hogy ismerjük már magunkat eléggé, hogy mire is vágyunk, de ekkorra már meghoztunk egy sor rossz, nem önazonos döntést.


Ebben a helyzetben 2 dolgot tehetsz:


Eltaszítod azokat az embereket, akikről úgy érzed, mérgezik az életedet.

Ha ezt nem tudod megtenni (mert pl. a gyerekeid is ebbe tartoznak), megtanulsz hozzájuk szelídülni.


Erre a miűveletre ajànlom a Kis Herceg rókás fejezetét. Nagyon meg kell tanulnotok egymásra hangolódni, míg elkezditek élvezni egymás társaságát. Nincs más út.


Ha megtanulsz mindent jól csinálni odafigyelve, akkor elkezded majd élvezni azokat a teendőket is, amelyeket gyűlölsz. (Ha a munkádat is gyűlölöd, válts, vagy tanuld meg jól csinálni és megszeretni)


Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne élvezzük minden percét. Addig kelll alakítani, ameddig nem lesz jó. Különben elfecsérelted a nyereményedet.

2019. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rossz döntések okainál kifelejtettem még azt, amikor főleg fiatal korban egy tekintélyszemély (rendszerint szülő) nyomása alatt, elvárásainak megfelelő, nem önazonos döntést hoznak az emberek. Így nyomorítják meg nyomorult (és korábban szintén megnyomorított) szülők gyermekeik életét, amelyhez nem lenne joguk, mégsem bünteti ezt törvény, mert túl megfoghatatlan.


Én a gyerekeim személyiségét bontakoztatom ki, hogy kiegyensúlyozott, önazonos emberek legyenek, megtanítom őket döntéseket hozni és a döntések súlyát felelősen viselni.

2019. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!