Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Volt már olyan érzésed, hogy...

Volt már olyan érzésed, hogy ha meghalnál, akkor mindenki örülne?

Figyelt kérdés
Engem mindenki utál,és emiatt vagyok folyton magányos. Akármilyen kapcsolatot is teremtek,mindig szétesik,már rendesen magamat hibáztatom folyton,hogy elrontok dolgokat,mindig nekem kell felelősséget vállalnom bárkiért is,az egész életeméért. Valaki már a halálomat is kívánta. De hiába próbálnám helyrehozni,folyton engem hibáztatnak,rendesen szégyellem saját magamat. Ha az ember elkövet egy hibát,akkor nem kaphat semmilyen esélyt,hogy kijavítsa. De ha nem is követek el semmilyen hibát,akkor is valamiért mindig én leszek a hibás. Miért szenvedek ebben az életben? Miért nem kaphatok valami jót is ebben az életben?

2019. jan. 28. 17:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem olyan érzésem volt, hogy pár emberen kívül nem jelentenék semmit, ha eltűnnék a világból. Akkor éreztem ezt, mikor kórházban voltam és arra nem számítottam, hogy nem érdeklődnek hogylétem felől. Ott rádöbbentem, hogy nem számítok semmit.
2019. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, szerintem mindenkinek volt már hasonló érzése, még annak is, akiről azt hinnéd, hogy mindenki szereti. Az önmarcangolás helyett inkább próbálj meg a pozitív dolgokra koncentrálni. Tudom, hogy ezt így nagyon könnyen írom, de igazából nem nehéz, ha tényleg csak a jót veszed észre mindenben. Semmi sem ilyen borzasztó, csak akarni kell a változást.
2019. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is ilyen vagyok sajna... Bár nekem naponta kivánják a halálomat.
2019. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzésem volt, hogy ha meghalnék, akkor a családomon kívül senkinek nem számítanék(barátoknak stb.)
2019. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Az én életemben a férjem és a rokonai szeretnék, ha meghalnék, mert azt hiszik, hogy a férjem fogja örökölni a lakásomat. Én próbálok minél tovább életben maradni, igyekszem egészségesen táplálkozni, edzőterembe járok, beiratkoztam egy OKJ-s tanfolyamra, szóval keresek olyan dolgokat, amelyekben örömömet lelem. Persze mindezek mellett is állandóan iszonyúan magányosnak érzem magam. Szerintem az emberek sokszor azért hibáztatnak látványosan mást, másokat, hogy a saját felelősségüket csökkentsék egy adott problémában. Vannak olyanok, akik előszeretettel hangoztatnak pl. olyat, hogy ha te valamikor korábban másképp döntesz, akkor most mindenkinek mennyivel jobb lenne. A szemétkedő emberek a saját elrontott életüket, depressziójukat, stb. kérik számon a másiktól. A legtöbb esetben az emberi kapcsolatokból adódó problémák több-szereplősek, olyan nincs, hogy egyvalaki a "hibás". Az lenne jó, ha Neked lelkileg nem okozna ilyen fájdalmat néhány korlátolt ember megnyilvánulása. Elnézésedet kérem, nem hittéríteni szeretnék, de Isten Téged ilyennek teremtett és ilyennek szeret, amilyen vagy, és ez nem fog megváltozni semmitől.
2019. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős. Én úgy érzem, ha meghalnéky fel sem tűnne az embereknek.
2019. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6-os barátaid sincsenek? :/
2019. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Emberek! Miért az határozza meg az értéketeket, hogy mások hogy állnak hozzátok????


Ha a saját önértékelésed és mibenléted kulcsát magadnál tartod és nem adod külső személyek vagy körülmények kezébe, akkor szellemileg lehetsz autonóm.

A legtöbb ilyen "magányos vagyok" és "szar az életem" dolog mögött sokkal inkább rejlenek irreális elvárások és igények, nem eléggé autonóm személyiség, mint valós indokok.

Ha egészséges vagy, ha nincsenek mentális zavaraid, akkor gyakorlatilag a teremtés és az önmenedzselés lehetősége adott. Fel kell tudni ismerni, akár sok-sok rossz döntés és útkeresés után is, hogy mi az utad, mit szeretnél, minek van realitása stb. Arra gondolj, hogy minden múlandó. Én is, te is, ez a számítógép is amin írok most. De a hangulatok, az érzelmek, a társadalmi helyzet stb minden.

És én azért tartom bűnnek ha öngyilkos ar lenni valaki, hogyha ezzel másokat akar presszionálni, visszavágni, dramatizálni, figyelmet magára vonni. Annál is inkább ostobaság, mert a magadra vont figyelmet már nem is fogod megtapasztalni. Tehát ha a méhecske kitérne a felé suhintó kéz elől, akkor jobban járna, mintha durr-belecsíp és beszakad a fúlánk és elpusztul.

Sajnos a legtöbb öngyilkos a saját szellemi függései miatt akar az lenni. Mert oda pozicionálja magát, arra kalibrálja a "jól-létét", hogy mások mit gondolnak róla, hogy mások mit mondanak róla, hogy mások hogy viselkednek vele, hogy másoktól milyen visszacsatolásokat kap. De pl a karrierista is hasonló, csak ő a sikerélmények általi visszacsatolásokkal van függőségi viszonyban.

Az ember társas lény, és kell is a pozitív visszajelzés, de teljes egészében nem adhatjuk át a kulcsot külső dolgok és személyek kezébe.

Ha elérjük a szellemi autonómiát, akkor az ilyen öngyilkosos témák triviálisak lesznek.

2019. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8as elolvastam az első kérdésed: Miért mások érdekelnek?

Én leszarok mindenkit. Személy szerint nekem csak egy lányra lett volna szükségem. Aki szeret hűséges stb, de soha nem jött össze és nem is fog, soha nem volt barátnőm, és senki másom se. Értem mire célzol, nem tehetek róla hogy személy szerint engem ez az egy dolog érdekelt volna. És hidd el van akit tulságosan érdekel hogy legyen mellette valaki és elfogadják. Én kb ezért fogok most szépen végezni magammal, aki azt mondja hogy ha megvagy megadba és a kutya se szeret úgy van értelme élni, az hazudik. Fiatalkor ide vagy oda.

2019. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De akkor ezáltal elismerted, hogy függsz.
2019. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!