Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is nagyon érzékeny lesz...

Más is nagyon érzékeny lesz ha nem alszik jól, fent van éjszaka és alig alszik?

Figyelt kérdés

Én nagyon érzékenynek érzem magam meg nagyon ingerlékenynek. Bármin sírni tudnék ha úgy érzem komolyabban megbántanak egy két szóval amit amúgy máskor leszarok. De ha nem alszok nagyon hamar besokkalok mindenen. Éreztetek,jártatok már így?

Mit tehetnék ez ellen? Van bevált házi alvás segítő módszeretek?



2019. jan. 31. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat en csak akkor vagyok ilyenkor hisztis, ha a nem alvas utan olyan kotelessegeim vannak, amiket nagyon nem akarok csinalni. De ha pl utazas van pl kulfoldre es a hajnali 6-os gep miatt kell kellni, akkor az izgalom kirazza a faradtsagot! :D


Ugy latom te elaludni nem tudsz... nos erre egy mod van, ha “hallgatod a csondet”... magyarul lecsititod az agyad. Ha nagyon porog az agy, az nem tud elaltatni. Filozas a gondokon stb, ezeket tudni kell kizarni. Egyreszt tudatositsd magadban, hogy a probleman holnap is filozhatsz tovabb, masreszt hogy most “megteheted” joggal, hogy kikapcsold az agyad. Nyilvan nem fog elsore menni, de ha gyakorlod elfogod magad tudni altatni - szinte barmikor. :)

2019. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:

Én éjszakai bagoly vagyok, viszont ha épp mélyalvásból ébresztenek (akár ébresztő, akár random fúró vagy őrjöngő gyerek a felső szomszéd jóvoltából) akkor ébredés (felriadás) után még órákig használhatatlan vagyok.

Alvást segítőleg jó a citromfű/orbáncfű tea, illetve érdemes megtanulni azt a fajta relaxációt amit jógázás végén csinálnak az emberek.

2019. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de mivel tudom magamról, hogy aznap én vagyok érzékenyebb a kelleténél és nem más durvább, ezért nem szoktam ezt magamra venni. Tudatosan igyekszek kevésbé érzékeny lenni, vagyis ellene dolgozok, ami mégfárasztóbb, szóval aznap már tuti nem kell altatni.

Egyébként nehezebb időszakokra nekem a Valeriana Night Forte jött be. Ha nagyon nyugtalan vagyok, akkor kettőt veszek be és úgy végigalszom az éjszakát, mint a huzat. Függőséget még nem okozott. :D

2019. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez abszolút így van.majdnem kivétel nélkül ilyen mindenki.

mi ha tudjuk,hogy a másik nemigazán aludt, vagy rosszul, elnézőbbek vagyunk egymással.

meditálj előtte, igyál kevés meleg, mézes tejet, orbáncfő, citromfő teát.olvass, kerüld a telefont, gépet. ha zaj van, használj füldugót(laser lite)

2019. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!