Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elvesztem, nem tudom, hogyan...

Elvesztem, nem tudom, hogyan javíthatnék a társasági életemen. Mit tegyek? Tippek?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. Régebben legtöbbször én voltam a középpont, mindenben a legjobb, és ez csak úgy magától jött. De fordult a kocka, és egyszerűen mindenből kimaradok, nem hívnak már magukkal a barátaim, osztálytársaim. Volt egy időszak, amikor nagyon magambafordulós hangulatom volt, és bárhova hívtak, nem akartam menni. Aztán többet nem hívtak. Gondolom ez volt a kiváltó ok, amiért kikerültem a társaságból, és egyszerűen elvesztem. Vannak ugyan más barátaim, de mégis, szeretnék a nagy társaságba tartozni, akik buliznak. Tanácstalan vagyok, próbálok visszakerülni a társaságba, ahova régen tartoztam, de valahányszor odamegyek hozzájuk, érzem, hogy nem illek oda. Van, aki ugyan úgy odamegy, mint én, és meghívatja magát. Gondoltam, hogy én is csinálhatnék így, de hallottam, hogy nem nevezték valami rendes embernek a háta mögött...ha van valami tippetek, hogy mit tegyek, menjek oda minden áron, vagy keressek új társaságot, szívesen meghallgatnám, illetve elolvasnám...Köszönöm, ha idáig elolvastad, és bármilyen tanácsot megköszönök!
2019. febr. 1. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mit jelent a bulizás szó.


Nekem eddig az (személyes vélemény), hogy igyunk drogozzuk szét az agyunkat és ennyi.


Ameddig ebben voltam én voltam a sztár, mindenki haver volt mindenki jó barát...aztán kezdett az egész az egészségemre menni.


Ahogy rosszabb paszba kerültem leszartak a barátaim úgy, hogy kb 1 db marad meg a 20-30 ból.


+felnőttem nem járok már bulikba, mivel egyedül minek meg alapból sem tudom jól érezni magam ha csak be nem lövöm magam vagy iszok mind a göde.


Van az úgy, hogy az ember egyszer csak felnő és már nem igényli annyira a bulizásokat.


De szerintem ha egyedül mégis elmész bulizgatni akkor előbb utóbb találsz magadnak valami társaságot csak kérdés milyent. 26f

2019. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress új társaságot, az, hogy megpróbálod meghívatni magad, elsülhet elég kínosan is, persze meg lehet próbálni, ha éppen valami programról beszélnek, te hallod és mondod: "de jó ötlet, neke is lenne kedvem".
2019. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy épp az zavar téged, hogy nem vagy a középpontban. Talán ezen a hozzáállásodon is kéne változtass, simán egy társaság része lenni, nem muszáj ehhez mindig a középpontban lenned.

Az is probléma lehet, ha egocentrikusan elvárod, hogy mindenki figyeljen rád és törődjön veled, miközben te nem törődsz senkivel sem.

Teljesen érthető, hogy nem hívnak, miután magadba zárkóztál.

Miből gondolod, hogy valakit azért nem neveznek valami rendes embernek, mert meghívatta magát? Szerintem más áll a dolgok hátterében. Nem az lenne a cél, hogy csak úgy “befurakodj” közéjük, mint valami kétségbeesett magányos emberke, hanem az a cél, hogy közben éreztesd is velük, hogy barátként tekintesz rájuk és nem zárkózni el. Ne úgy állj hozzá, hogy csak azért akarsz velük lógni, hogy ne legyél egyedül. Máskülönben érthető, ha nem tartanak valami rendesnek. Természetesen, ha nem tudsz barátként tekinteni rájuk és úgy érzed, hogy “nem illesz oda”, akkor nem kell erőltetni. Ne akarj hazudni magadnak, ha így érzed, akkor mégis mit akarsz?

2019. febr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat. Elgondolkodtatóak, főleg a harmadik. Megpróbálok változtatni a hozzáállásomon, felfigyelni arra, hogy milyen is vagyok valójában. Barátként tekintek rájuk, és igazából az zavar a legjobban, hogy ameddig én ezen az elzárkózott időszakomon mentem keresztül, gond nélkül lecseréltek a legjobb barátomra, akit ráadásul én segítettem beilleszkedni a társaságba. Bulizás alatt nem a drogozást, hanem inkább csak az együtt lógást a városban, meg ilyenek, nem durván ivást, szórakozást értem.

Még egyszer köszönök minden választ!

2019. febr. 2. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy “lecseréltek”. Az ember barátkozik ezzel-azzal, nem tesz kivételt, ez nem olyan, mint egy rivalizáló pozíció, amit be kell töltsön 1 ember. Barátkozni sok mindenkivel lehet. Főleg így, ha te elhatárolodtál, így végképp nem értem, hogy miért zavar, hogy másokkal barátkoznak, talán ehelyett utánad kéne sírdogálniuk, vagy mi?

Nem tudom hány évesek vagytok, de én legutoljára tini koromban hallottam ilyent az egyik barátnőmtől, aki kisajátítóan bánt másokkal, mintha attól félne, hogy “ellopják a barátait”. Ez gyerekes felfogás. A barát nem valami tulajdon, ami téged “megillet”.

2019. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!