Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme egyáltalán az...

Mi értelme egyáltalán az "életemnek"? 20F

Figyelt kérdés

**Rasszistáknak előre bocsájtom, hogy NEM vagyok roma.**

Sajnos ebben a tanévben még tanulok ezért nem tudok dolgozni. A szüleimmel "élek" már amennyire hagynak. Apám alkoholista, anyám meg kb idegbeteg mindig is ilyen körülmények között nőttem fel. Soha nem volt jó semmi amit csináltam mindig volt valami amire azt tudták mondani, hogy "miért nem azt/így csinálod" ha úgy csináltam akkor ugyan ez. Csak apám szeretett volna gyereket anyám soha nem is akart és ezt meg is éreztette mindig velem már kiskoromban is. Nagyon sokszor bántottak (főleg lelkileg), anyám sokszor kívánja a mai napig a halálomat, szívből gyűlöl. Jelenleg is úgy érzem mint ha börtönben lennék, mivel nem akarom otthagyni a sulit 3,5 hónappal a vége előtt tudja, hogy rá vagyok utalva még arra, hogy itt lakjak, eltartson stb. Ezt ki is használja nem kicsit, semmi magánéletem nincs és nem is volt soha, én volt mindig az akinek suli után jönni kellett haza mert ha nem, pl elmentem volna focizni osztálytársakkal éhen feküdhettem volna le vagy be se engedtek volna a házba. Ez a mai napig így van, egyszer későn jöttem haza és 2 napig a házba se tudtam bejönni. Éppen ezért barátaim se nagyon vannak és nem is voltak, barátnőkről nem is beszélve. Szociális életem semmi nincs. Amikor végzek a sulival(vagy végeznék) megyek el dolgozni olyan helyre ahol van szállás, de úgy érzem nem bírom ki ezt a 3,5 hónapot. Szeretethiányos vagyok, szociális fóbiám van, önbizalom hiányom és semmi önbecsülésem. Ezekre a dolgokra még itthon is ráteszik az érzelmi zsarolást, folyamatos sértéseket, átkokat így egyre szarabbul érzem már magam. Napok óta a sírás kerülget folyamatosan, csak az öngyilkosságra tudok gondolni. Egyszerűen már nem bírom ezt a sok fájdalmat ami naponta csak növekszik.

Egész nap az öngyilkosság járt a fejemben, azt kerestem mi lenne a legfájdalommentesebb megoldás, hogy véget vessek a szenvedésemnek. Nem sokra vágyom, csak valakire aki szeret és én is szerethetem. Ez olyan nagy kérés egy ilyen élet mellett, hogy végre szeretetet kapjak? Nem emlékszem olyanra a gyerekkoromból mikor a szüleimtől hallottam volna, hogy "szeretlek". Nézegettem, videókat a neten, ezzel a témával is foglalkozott az illető, csak még rosszabb lett a kedvem.

Miért éljek egyáltalán? Sajnos csak ezek a kérdések foglalkoztatnak pár napja. A halál, kik lennének a temetésemen (kb senki), mennyire fájna mielőtt megszűnne minden stb.



2019. febr. 1. 21:58
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Megfogalmaztad a megoldást: el kell költöznöd. Szorítsd össze a fogadat, és bírd ki! Sajnos előfordul, hogy a szülő nem a megoldás, hanem maga a probléma. Amikor majd külön élsz, lehetőséged lesz barátokat, szeretetet találni. A családod ... nem, a szüleid kiheverése évekbe fog telni. Ehhez majd ne szégyelj terápiát is igénybe venni.

Az öngyilkosságot azért nem javaslom, mert ha véletlenül mégis lenne Odaát, akkor a megfutamodást nem fogják jól fogadni. Mintha az érettségire készülnél és nem is kettesre törekednél, hanem elfutnál a suliból is.

2019. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szia, hát nagyon megérintett amit írtál. Talán segíthetek. itt dolgozunk kint Ausztriában párommal egy helyen ahol szállást és kaját is kapunk. Ha gondolod segítünk neked kijönni ide. Össze tudnád magad szedni, új életet kezdeni. 24/L
2019. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a költözés a megoldás, tegnap nagyon elgyengültem de ha 20 évet kibírtam pár hónapot még csak kibírok valahogy remélem :/

Ausztriába nem nagyon van lehetőségem kimenni főként mert nem beszélek németül csak angolul. :)

2019. febr. 2. 20:54
 4/7 anonim válasza:
Szia! Igen, a költözés... Felteszem gondolkoztál a dolgon, hogy hova mennél/mehetnél. Esetleg megvan már? Ismerkedj a hellyel, időben kezdd felmérni a lehetőségeid, mert ahogy látom, hónapokba is telhet, amíg lezárul egy felvételi eljárás. Bár ez nem mindenhol van így, de felkészülni nem árt. Meg tudom, nekem is mondták annak idején, hogy "rámszakadt a szabadság". Nincs ezzel baj, pár dolgot a saját kárán tanul az ember, bármit is mondanak neki. Azt kívánom, találd meg a kereteket, amikkel boldogulsz és jobb ember leszel, mint szüleid. Nem biztos, hogy könnyű lesz. De azt látom, van motivációd.
2019. febr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szüleid mit mondanak? Van, amiben hajlandóak támogatni? Akár csak azért, hogy elköltözz?
2019. febr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyagilag támogatnak, persze a költözést ellenzik nem is kicsit. Mert ugye akkor nem lesz rabszolgájuk. Jelenleg olyan munkát keresek ahol van szállás is és arra nem kell első körben költenem. Ahogy szakmában eltudok helyezkedni meg már meglesz a pénz saját lakásra is.
2019. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok a másik fiókomba belépni, így ha kaptam privát üzenetet sajnálom hogy nem tudtam rá válaszolni.
2019. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!