Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az igaz, hogy sok magányos...

Az igaz, hogy sok magányos ember van? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Tényleg elmagányosodás van a mai világban?
2019. febr. 10. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Az érzelmi intelligencia hiánya.
2019. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Igen, elmagányosodás van. Azzal együtt, hogy látszólag a világ kitágult, sokkal kevésbé lehet ismerkedni, mint régen, mert mindenki elvonul, elvan a kütyükkel meg mindenfélével, mindenki el akar különülni...

Sok oka lehet ennek még.

2019. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

A modern rabszolgaság erősödése az egyedüli oka. Nézd meg akár az ország, akár a világ olyan helyeit ahol kevésbé vagy egyáltalán nem rabszolgák az emberek. Azt fogod tapasztalni hogy nyitottak az emberi kapcsolatokra.

Például van egy tanyasi rokonom aki a rendszerváltás óta otthon önellátó. Ha reggel összefutok vele egyik falu főutcáján, akkor sötétedéskor még ott beszélgetünk. Mert nem várja a munkahelyi megfelelési kényszer, a hitel törlesztése vagy a nem létező rezsi befizetése. Hát eléggé szarul használjuk ki a technikai lehetőségeinket ha egy busmannak csak napi 3 órát kell dolgoznia az életben maradásért, míg a modern embernek meg minimum 13-at ha a munkatáborba járás idejét is beleszámítjuk.

2019. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok a magányos ember. Az oka? Az emberek saját maguk, illetve az egymással lévő (nem)kommunikáció...
2019. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az internet ennek az oka és, hogy kevesebb időt töltünk személyesen az ismerőseinkkel. Elkényelmesedtünk és ezzel együtt jár az elmagányosodás. Bár én fiatal vagyok de teljesen képben vagyok mi és miért történik. A saját bőrömön is érzékelem, hogy sokkal inkább és sokkal többet beszélgetek messengeren mint a suliban. Ez nagyon nincs jól így de én ebbe születtem bele és ehhez szoktam hozzá. Próbálok javítani ezen és nyitni a világ felé és nem elmagányosodni de ez nagyon nehéz. Nem volt még barátnőm se, annyira nem merek ismerkedni és így nyitni idegenek felé, hogy az már szánalmas. Sajnálatos módon írásban jobban tudok kommunikálni amit nagyon sajnálok de ez van...

18/F

2019. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azért nincs párom mert teljesen más mentalitású helyen laktam gyerekként. Be kellett költöznöm egy városba és olyan dolgokhoz alkalmazkodni amiknek a létezéséről sem tudtam. Az iskola rovására ment az önértékelésem torzulása és erre egy lapáttal az is tett, hogy elváltak közben a szüleim. Teljesen elvesztem, ha lehet így fogalmazni. Onnantól az életem egy szakadék felé tartott amibe sikeresen bele is estem. Olyan kapaszkodókat kerestem amik nem hétköznapiak és nagyon nem jók. Addigra már nem voltak barátaim, egy darab sem. Az iskolát is félbehagytam és az élet amit éltem példaértékű volt, az elrettentő példa. Igénytelen életunt és egoista voltam, büszke, beképzelt de mégis jobban szerettem a magányt. Most ezt az énem és ezt az életet tépem le magamról apránként de még mindig taszítom az embereket, főleg a hölgyeket. Van amit nem tudok megváltoztatni, ilyenek a nőkkel szemben támasztott elvárásaim is. Nem akarok olyan lánnyal élni aki nem engem szeret hanem azt amit elképzelt rólam. Nem tetszik ha azt hiszi nekem a szépsége kell és az sem tetszik ha színészkedik. Na ezért vagyok magányos, de mégis kinek kellenék?
2019. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki telefon, számítógép előtt /azzal van Elfoglalva, nem kommunikálnak egymással az emberek mert kozossegi oldalon éli ki magát mindenki..
2019. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!