Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon hiányzik a legjobb...

Nagyon hiányzik a legjobb barátom, de ő nem akar sosem találkozni. Mit csináljak? Más barátom nincs.

Figyelt kérdés

Egyetlen barátom volt.A középiskola végéig nagyon jól elvoltunk,ketten egy külön frakció voltunk az osztályon belül.Egy busszal mentünk és jöttünk,egymás mellett ültünk,beszélgettünk stb..

De most,hogy vége lett az iskolának,elváltak az útjaink.Azóta nem is találkoztunk.

Neki sincs semmi szociális élete és nincsenek más barátai.Ez mindig is így volt.De tenni se akar ez ellen,neki jó az,ha otthon ül egész nap.

De nekem borzasztóan magányos és dögunalmas életem van.Az egyetemet is utálom,ahova járok.Nincsenek barátaim.

Egyszerűen nincs semmi,amiért érdemes lenne élnem.Semmi örömforrás nincs az életemben.Semmi.Ez az egész csak egy kín.



2019. febr. 11. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

akkor változtass a hozzáállásodon, és alkalmazkodj. gondolom azért attól függetlenül szóba álltok, hogy nem mentek semerre.

beszélj vele neten, oszt kész, fogadd el, hogy manapság már csak ennyire telik sok embertől...


vagy persze keresgélhetsz mellé új embereket, csak hát előbb-utóbb mindről kiderül, hogy hosszú távon nem fog úgy beválni, mint ez a barátod, akivel személyes kapcsolatod van évek óta.

2019. febr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem nyitsz mások felé, keresel máshol barátokat, társaságot? Miért nem keresel hobbit vagy egyéb örömforrást az életedbe? Mire vársz?

Baromi szar a hozzáállásod, ha valami nem tetszik az életedben akkor azon neked kell változtatnod, senki nem fogja helyetted megtenni. Amíg csak álmodozol és a csodára vársz, semmi nem fog változni. Szakíts a komfortzónáddal, lépj ki belőle és kezdj el élni.

2019. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, egyetlen egy barátnőm volt, viszont mára már idegennek tekintjük egymást. Azóta sem sikerült barátokat szereznem így én is egyedül érzem magam.

Igaz, ahogyan az előző válaszolók is írták, egyedül te tudsz változtani ezen a helyzeten, viszont az is igaz hogy ez nem ilyen egyszerű.

A barátkozás, ismerkedés egy készség, ami ha nincs gyakorolva/fejlesztve nagyon könnyen elkopik, vagy ki sem alakul. Ha nem vagy hozzászokva vagy egy mentális betegség gátol az emberekkel való kapcsolatteremtésben akkor nem olyan egyszerű a helyzet hogy máshogy állsz hozzá.

Viszont a jó hír hogy fejleszthető. Lépj ki a komfortzónádból, kezdeményezz beszélgetéseket, próbálj nyitott lenni. Ha kell utazz egy másik városba és próbálj ott ismerkedni, így ha valami rosszul alakul valószínűleg nem látjátok egymást újra.

Ami a barátnődet illeti, ha fontos számodra akkor még nem add fel, próbáld megbeszélni vele ezt a helyzetet, viszont tudd hogy hol a határ. Akármennyire próbálkozol is, ha ő nem nyit feléd akkor az a barátnőd vesztesége.

Sok sikert és kitartást, nem vagy egyedül.

2019. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!