Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hiányzik. Mit kellene tennem,...

Hiányzik. Mit kellene tennem, hogy végre "kitisztuljon a fejem" és másra is tudjak gondolni?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve annak, hogy az első barátnőm szakított velem. Elég hosszú ideig volt része az életemnek (nagyjából 3 év). Több mint fél éve nem láttam már és nem is beszéltünk azóta semmilyen formában sem (akkor tudtam meg, hogy már mással van, azóta olyan, mintha egy részem meghalt volna).


Elég visszahúzódó, félénk srác vagyok, sajnos ezen nem tudok változtatni, de nagyon sok új dolgot kipróbáltam már, hogy tereljem egy kicsit a gondolataimat, viszont nem igazán járok sikerrel, továbbra is folyamatosan a fejemben van ez a lány. Nem igazán tudok az egyetemre sem összpontosítani emiatt, kb csak a minimum teljesítésére vagyok képes, hogy ki ne rakjanak fizetősre.


Nem nagyon vágyok új ismerősökre és új kapcsolatra sem, persze nem is hiszem, hogy van olyan éppelméjű lány a világon, aki szívesen összejönne egy ilyen kinézetű és ilyen gondolkozású fiúval, mint amilyen én vagyok.


Elnézést a hiszti miatt, de egyszerűen nem tudom, hogy mit kellene tennem. Pszichológus segítségét kellene kérnem? Komolyan úgy érzem, hogy évek múlva is ugyanebben a lelki állapotban leszek, ha csak meg nem bolondulok teljesen addigra.


2019. febr. 17. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tedd túl magad egy szakításon?



Mielőtt felsorolnám, hogy nekem mi működött, tudnod kell, hogy nincs trükk arra, hogy hogyan tedd túl magad ezen.

Nincs általánosan bevett szokás. Oké?

"Az idő minden sebet begyógyít, de nem végez plasztikai műtétet."

Lehet, hogy a hegeid emlékeztetnek majd arra, ha egy jó kapcsolatba kerülsz, hogy igenis értékelni tudd azt, de most nem azokat kell nyalogatnod.


Még egyszer ezek nem feltétlenül válnak be neked, de meríthetsz belőlük. Húzd ki, ami nem tetszik, rakd bele a saját ötletedet.

Tehát:

[1.] Minden hozzá fűződő kötődésedet dobd el!

Annyit, amennyit csak tudsz. Most azonnal! Kerül, amibe kerül. Töröld mobilból a számát, dobd el a feljegyzéseket, azokat a számokat, amik csak az ő barátaihoz tartoznak.

Szedd ki a Top 10 pasidból / nődből! Ez a legnehezebb! Mert őket kívánod a legjobban... De akkor is tedd meg! Visszateheted, ha átestél az egészen.


[2.] Tüntess el mindent, ami rá emlékeztet!

Szabadulj meg mindentől SMS, email, közös képek, az ő zenéje, a filmjei, a tőle kapott bármit (póló, fakanál, zokni). Dobd ki azt a pólot, amiben nálad aludt.

Anyám azt mondta: "Amit nem lát a szem, arra nem gondol az agy."

És ebben teljesen igaza volt.


[3.] Foglald el magad mentálisan!

Ha valamit elhanyagoltál, amíg vele voltál, azt vedd elő. Az voltál te. Menj kirándulni ( [link] , tölts több szabadidőt a te barátaiddal. Kezdj bele új hobbikba. Terheld le az elméd, hogy tudjál új dolgokon agyalni.


[4.] Test mozgás!

Fizikailag is terheld le magad! Kezdj el gyúrni, adj le 2-3 kilót, járj úszni, falat mászni, bringázni, ami csak tetszik. Fizikai leterhelés segít felszabadítani azokat a hormonokat (endorfin), amik segítik a tovább lépést, és önbizalmat adnak!


[5.] Ön-kiteregetés szégyen nélkül!

Naplót írtam, hogy leírjam, mi van velem. És csak is velem. Pl: "Nem voltam túl jó edzésen, végre sikerült megcsinálni a tie fighter makettemet, közlekedésben bunkók voltak velem, ma 2 gólt is rúgtam a hétvégi focinál, ihb bulin lehánytam magam, az erdőben őzeket láttam..." mindent. jót, rosszat, undorítót, mindent, ami én vagyok. Ez segített, hogy újra nyíltan megbarátkozzam magammal.


[6.] Emlékezz, miért akarsz továbblépni!

Ez most egy kicsit kínos lehet ... Fogj egy papírt és írj le minden rosszat a volt kapcsolatodról. Ez a kis gyakorlat sokat segített nekem. Emlékeztetett arra, hogy a továbblépés jó dolog. Majd ha érzelmileg stabilabb leszel, és elbírod, akkor visszamehetsz és a jó dolgokat is felidézheted.


[7.] Nézz szembe a valósággal!

Ha kell, emlékeztesd magad: tanultál a kapcsolatból ... és még sok "tananyag" vár rád a jövőben is. :)


[8.] Kezdj randizni

És ne csak a kezeddel!

Ha úgy érzed, készen állsz rá, kezdj el újra randizni, sokat, amennyit csak kívánsz. Akár minden este! Ha nincs a környezetedben sok randi lehetőség, próbálkozhatsz oldalakon is. Találkozz és ismerkedj meg új emberekkel! Rázódj vissza az ismerkedésbe.


[9.] Az Idő a Tiéd!

Most rád szakadt egy halom szabadidő. Független és szabad vagy! Kezd el magadra fordítani ezt az időt. Kényeztesd az elméd egy izgató könyvvel, vagy egy izgató ... "videó játékkal"! Vagy a tested egy igazi masszázzsal! Egy új szex játékkal felfedezheted a szexualitásod. Légy önző és kényeztesd magad, amennyire csak tetszik! Mert az idő, csak a Tiéd!


[10.] Visszatekintés

Ha ezeken túl vagy, nézz tükörbe és értékeld újra a kapcsolataidat, mielőtt új komolyabb kapcsolatba lépsz valakivel. Miért tört meg az előző kapcsolat, hol akadt el? Fejleszteni kéne kommunikációs képességeiden? Az eddigi kapcsolataidban mi volt az a pároddal az összeférhetetlenség fő oka? Miért volt ilyen a párod? Ez segít abban, hogy újra tudd értékelni magad, abban, hogy jobb társa lehess valakinek, abban hogy fejleszthessed magad, azért hogy könnyebben tudd kezelni a kapcsolatodat. Megerősít.


Idő kell hozzá.


Nos, ennyit tudok felmutatni. Remélem volt benne hasznos rész is. //LG

2019. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Soha ne becsüld alá önmagadat!

Már elég sok szempontból kaptál lehetőségeket az előttem szóló által,de ezt ne felejtsd el amit most írok mint információt.

Hiányérzet:

Ha a szerelmed hiányzik, valóban érezheted azt, hogy egy részed hiányzik, ám valójában az a boldogság hiányzik amit önmagadból fedeztél fel a másik által. Ezt tudatosítsd, térj vissza a jelenbe.A te szerelem érzésed kiindulópontja te magad voltál.Amit most hiányolsz, az mindig is részed marad, illetve pontosabban teljes egészében te magad vagy hiányérzeted tárgya.A szerelem a legtermészetesebb út az embernek önmagához.Szerelmed mellett bízni tudtál önmagadban.Az ő megértése és szeretete erre sarkallt téged, de amit megtapasztaltál önmagadból az mindig is veled marad.Tehát ne feledd a hiányérzet abszurditását.Ne sulykold magadat, ne azonosulj be gondolatokkal, csak fogadd el a dolgokat.Tartsd tiszteletben azt ami volt, örülj neki ha boldog jelelenleg volt párod egy másik emberrel és térj vissza a jelenbe.Légy kreatív és formáld át ezt az energiát amit eddig a szenvedésre pazaroltál.

2019. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!