Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Képes arra valaki, hogy...

Képes arra valaki, hogy tudatosan kizárja az érzelmeket az életéből? Vagy mindig szükségünk lesz rá bármit teszünk ellene?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen érzelmekre gondolsz?
2019. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bizonyos idore kepes... viszont orokre vagy folyamatosan szerintem nem.. foleg ugye noknel..
2019. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, amikor az ember azt érzi, hogy hiányzik valaki az életéből pedig nincs igy, de valamiért más az érzés mint amit a tudat mond ezért kellene valahogy eltörölni az érzést..
2019. febr. 18. 23:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet alakítani az érzéseket.
2019. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdést már én is tettem fel, nem igazán értették a válaszolók, hogy mit akarok. Mindenki ismerkedni próbált velem, illetve erre rábeszélni.

Nos, nem tudod kiiktatni az érzelmi részedet, maximum annyira kitöltöd az életed, kerülöd az efféle ingereket, hogy minimálisra csökkentsd a belül motoszkáló hiányt. Mert hiába nem akarod az értelmeddel, az érzésvilágod nem fog megszűnni, és valamelyik felülkerekedik.

2019. febr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is folyton azt érzem hogy hiányzik valaki, és ez folytonos szenvedést okoz számomra. Szerintem nem lehet csinálni semmit. Vagyis én odáig jutottam hogy minél inkább a pillanatban kell maradni - mindenféle gondolkodás nélkül. Így pillanatnyilag boldog lehet az ember.

Szerintem tudatosan nem lehet érzelmeket kizárni. Inkább az van hogy vágyok az érzelmekre, de a világba még sem tudom kiélni azokat. A vágyat kéne megszűntetni. Talán.

De most úgy látom sajnos ezekre mindig szükség lesz. Nem lehet kitépni magunkból. Ilyen az ember. Nincs mit tenni..

2019. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hat ez erdekes hogy hianyzik valaki de megsem...lehet ez hiany erzet de nem szemely irant hanem valami mas... pl sporttal vagy kisallattal ezt az urt kilehet tolteni, vagy nem erre gondolsz?

Mert van az az eset is mikor pl szakitasz mert nem szereted az illetot de utana hianyzik de megsem az valami megszokas hianyzik valoszinuleg..

2019. febr. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én dolgozom, teszem, amit tudok. Egyedül élek, emberek vesznek körül a munkámban, de totál hidegen hagynak dolgok, érzelmek nyilvánosan (tehát emberek közt nem nagyon pl.: sírok, stb.)
2019. febr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemtudod kitépni a lelkedet a helyéről, és ez így jó. Vagy szivesen élnéd le az életed szeretet nélkül? Én inkább pusztulnék el rögtön, mint hogy lelketlen érzelemmentes életet éljek.
2019. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amit érzek, az inkább az üresség, nem kifejezetten egy személy iránt csak úgy általánosságban..Nem szeretnék mindig olyan dolgokat hiányolni az életemből amit tudom, hogy nem kaphatok meg, tudom, hogy nem is igazán kell, tudom hogy nekem jobb úgy ha nincs, mégis néha egyszerűen érzem belül az ürességet és akárhogy magyarázom magamnak, hogy ennek semmi értelme, igy kell teljes életet élni és sokkal jobb így, mégis előtör belőlem, valahonnan mélyről..nem tudom megértetni magammal, hogy igy is megvan minden ami kell...még nekem is bonyolult..De az utolsó válaszadónak választ adva; szivesebben élnék szeretet nélkül, sokkal könnyebb és egyszerűbb lenne minden.:)
2019. febr. 19. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!