Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van akinek nincsenek...

Más is van akinek nincsenek barátai vagy csak én vagyok így?

Figyelt kérdés
Van férjem és 2 gyerekem. Barátaim nincsenek. Gyerekkoromban sem voltak igaz barátaim csak olyanok akkikkel jóban voltam eljártunk bulizni eljöttek hozzánk vacsizni ilyenek. Meglett az első gyerek már ők is eltávolodtak. Senki nem jár hozzánk senkihez nem megyünk. A gyerekek barátai jönnek meg visszük őket a barátokhoz. Edzésen beszélgetünk néha. Ennyi. De nem járunk össze. Nem tudom miért van ez hogy nem akar senki velem barátkozni. Pedig próbálok beszélgetni nem bunkózok. Elköltöztünk egy ideje másik városba. Mondták akkor páran hogy sajnálják de eddig még csak 1 ember írt hogy mi van velünk. Más le se sz.ja. nem tudom talán mert nem vagyok annyira szép nő vagy mert nem vagyunk gazdagok vagy nem tudom mi a fene oka lehet. A férjemnek se volt soha senki igazi barátja mióta vele vagyok azóta még eljárni se járok el sehova mert ő inkább otthon van. Megvagyok amúgy így magamnak csak néha rossz érzés. Főleg ha másokat látok hogy együtt vannak a barátokkal családok össze járnak. Olyankor egyedül érzem magam
2019. febr. 21. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Friss házas vagyok (gyerek még nincs, most kezdjük az önálló közös életünk), de barátaink egyikünknek sincs. Voltak, de nem igaz barátok. Mindketten egyetértünk abban, hogy jó lenne valaki akivel beszélgethetünk és eljárhatunk erre-arra.
2019. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?
2019. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hamvas rétihéja ***** válasza:

Mások is vannak így, szerinted te lennél az egyedüli a 10 millió Magyarországi közül vagy a sokmilliárd ember közül a Földön?

Ha más nem ír, akkor írj te másoknak, kezdeményezz te beszélgetéseket, szervezz te valami programokat, hívd meg te magatokhoz a régi ismerőseid. Olyan érzésem van, hogy csak másra vársz, te nem igyekszel ezen a téren.

2019. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 piriiiii ***** válasza:

Nekem se nagyon vannak. Míg iskolába jártam (általános és közép), addig ez a dolog könnyen ment, mert mindkét helyen volt 1-2 közeli barátom, akikkel szerettem lenni, egy hullámhosszon voltunk. Ez egyetemen nagyon nem így volt, most meg még szarabb a helyzet...

Nem tudom, miért van. A személyiségem miatt? Vagy mert egy élettelen városban lakom? Vagy valami teljesen más miatt?

2019. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piriiiii ***** válasza:
100%
Ja, írja itt valaki, hogy az ilyen ember biztos másra vár, és ő maga semmit sem tesz. Egyrészt én anno sokat tettem az ügy érdekében, és még utána is, de aztán már belefáradtam. A párom is folyton ezzel piszkál, ha erről beszélünk, hogy nekem is menni kéne a barátok után, és ha cserben hagynak, vagy nem foglalkoznak velem, akkor is felkeresni őket, ne pedig csak ülni és várni. Ez hülyeség! Nehogy már még én fussak az után, aki képtelen tenni a barátság érdekében, vagy ha nem is akarja az egészet, akkor legalább egyenesen és őszintén megmondani.
2019. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha te nem keresed a barátaidat, akkor az szinte olyan, mintha nem is lennének."


Mondta - Valaki bölcs és tapasztalt ezen az oldalon.


(Igen én is így vagyok, csupán én még középiskola-egyetem között vagyok és nekem egyáltalán nincsenek ilyen felszínes barátaim sem.

F/20)

2019. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló cipőben járok, mint te, kérdező. Nekünk egy időben voltak kisgyerekes barátaink, akikkel rendszeresen összejártunk bandázni, sütögetni, szülinapozni, még nyaralni is voltunk közösen.

De mégsem éreztem magamhoz senkit közel. Ráadásul iszonyú volt hallgatni, ahogy mindig kibeszélték azt a családot, aki éppen nem volt ott az adott bulin.


A legtöbb ember felszínes. Olyan barát, aki nem szúr hátba, akire számíthatsz, és ő is rád, nem sok létezik. Ráadásul ahogy változik az ember, az új élethelyzet rendszerint lekoptatja a régi barátok egy részét is. Ilyen a költözés, a gyerekszületés, a válás, stb Több olyan barátnőm is van, akivel azért gyengült meg a viszony, mert egyszerűen nem fértünk bele már egymás idejébe.


Nekem nagyon drága az időm, azzal töltöm, aki fontos. Jelen esetben ők a gyerekeim, és a szerelmem. Felszínes ismerősök vannak, akik jó, ha ott vannak egy-egy nyaraláskor, de ettől még nem lesznek barátok. A barátban az ember megbízik, nekem meg az a tapasztalatom, hogy annak előbb-utóbb mindig rossz vége van.

2019. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak barátaim, de egyre kevesebb jövőre lehet elfogy :/
2019. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt egy sem, de az évek során hozzászoktam és már nem is igazán igénylem, hogy legyen mellettem bárki is.
2019. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lempicka válasza:

Én ugyan ezekkel a tapasztalatokkal élek.. csak gyerek nélkül vagyunk még!

Néha azon gondolkodom, hogy az én hibám! Aztán úgy érzem, hogy bárki nem jó, és inkább ne legyenek kamubarátok, várok a valódira!

2019. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!