Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha öngyilkos lennék, akkor...

Ha öngyilkos lennék, akkor azzal saját magamon kívül senkinek sem ártanék, ugye?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 05:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
8%

Az öngyilkosság 2 esetben fogadható el:

Ha van egy olyan problémád,ami kihat az egész életedre,és nem tudod megoldani.

Ha van egy gyógyíthatatlan betegséged.

Minden más esetben van más megoldás. Sokan önzőségnek nevezik,mert az öngyilkos nem gondol senkire,csak saját magára. Egyébként árthatsz a környezetednek. Család,barátok tönkremennek.

2019. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Sokszor gondolkozok ezen én is hogy megtegyem 20f
2019. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%
Ha van családod nekik is. Nekem se sok van már hátra, mesélj egy kicsit ha szeretnél, ha gond van.
2019. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nekem nincs senkim anyámon kívül. Se barátnő, se haverok. És igen rengeteget gondolkozom az öngyilkosságon, de már csak azért sem érné meg, mert tudnám hogy mennyire összezuhanna. Gyakorlatilag tuti öngyilkos lenne, nem tudná elviselni. Pedig már én is megtenném...
2019. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
27%

Egy darabig biztosan gyászolnának, de ahogy mondják az élet megy tovább senki sem tart örökké, az emberi élet múló állapot a világegyetemben, akinek fájdalmat okozol sem él örökké nekem vannak családtagjaim, barátaim de régóta egy űr van bennem, hiányérzet, hasonló az éhséghez, csak mindig ott van, minden gondolatomban aminek csak egy módon tudok véget vetni. Nekem anyukám még viszonylag fiatal jóval több mint egy fél évszázad áll még előtte, de én képtelen vagyok tovább folytatni, onnantól már nem fogok azon gondolkozni, hogy mit is tettem, mert nem leszek többé, az évek, évezredek, sőt az idő koncepciója már megszűnik számomra, a világegyetemben egy teljes (75-90) éves emberi élet még egy szikrának sem felelne meg, persze tudom, és kicsit fáj, hogy nekik, akinek gondot okozok majd ezzel az a mindenük, a teljes életük. De ők is át fognak esni az elmúláson csak ez nyugtat, onnantól örökké nem lesznek, ami megnyugtat. Nem kapcsolati problémák állnak vagy bármi más a háttérben, szimplán nem látom az élet értemét, mert nincs értelme, aki eljut arra a szintre, hogy erre rádöbben, annak a saját felelőssége, hogy onnantól saját magának szabja meg az élet értelmét, értelmeit és nem valami égi istenség... ha meg úgyis meghalunk akkor számomra már mindegy, hogy előbb vagy utóbb, vagyis nem mindegy, nem akarok idős lenni, semmi törvény nem írja elő, és nem írhatja elő, hogy kötelezően megöregedjek, hülyeségnek tartom az egészet, és értelmetlennek, hogy minek küzdjem át magamat a fájdalmas, gusztustalan, és nyűglődő idős koron.

Pontosan nem is tudom ez az idézet kitől származik, de az idő az ellenségünk, elveszi a fiatalságunkat és megfoszt a szépségünktől.

22/f

2019. febr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
11-es! Milyen problémákat sorolnál ide, "amelyek kihatnak valaki egész életére?"
2019. febr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

Öngyilkosság

Súlyos bűn. Elkövetője vét Isten, önmaga és embertársai ellen. Isten az Élet Ura, Ő adta és veheti vissza az életet. Az öngyilkosság súlyosan ellenkezik az önszeretettel, ugyanakkor sérti a felebaráti szeretetet is, mert jogtalanul megszakítja a szolidaritás kapcsolatát a családi, nemzeti és emberi közösségekkel, melyekkel szemben kötelességeink vannak.

2019. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Egyedül a családodnak ártanál vele. Ha lenne olyan ember a családodon kívül akiben megbízol, akiről tudod hogy nem hagy a szarban lehet érdemes lenne hozzáfordulnod és nem hiszem hogy gondolná erre. Ezt onann gondolom hogy én képtelen vagyok bízni az emberekbe.
2019. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Ártasz mindenkinek, aki csak szeret. Esetleg áttételesen másoknak is.
2019. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%
Ne próbáld ki, csak pont az ilyen utolsó kommentelő szerű féreg embereket kell leszarni és minden jó lesz. Na meg az én esetembe egy szerető barátnő és fullos élet lenne <3 :)
2019. febr. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!