Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, hogy úgy érzem, nem...

Normális, hogy úgy érzem, nem értem meg a felnőtt létre és túl bonyolult lett nekem az élet?

Figyelt kérdés
Kb. középiskolában kezdődhetett az egész. Az előtt jó tanuló voltam, nagyjából volt pár környékbeli ismerős akivel néha elmentem (bár már akkor sem izgatott különösebben a társalgás). Aztán jött a középiskola, idegen város, idegen környezet és meg kellett tanulnom megfelelni, teljesíteni. Rájöttem, hogy tőlem bőven vannak okosabb, szebb, jobb emberek. Egyre inkább csak azt éreztem, hogy nem úgy érek fizikailag/szellemileg, ahogy a többiek. Lehagytak a növésben, aki addig introvertált volt, serdülőkor végére nyitott, okos, intelligens ember vált belőle, de én maradtam az aki voltam. Az érettségit már gyomorgörccsel csináltam végig (pedig a felvételire gyűjtött ~320 pont ahhoz képest nem volt rossz), mert annyira nehezen ment minden. Aztán elkövettem azt a hibát, hogy egyetemre mentem, pedig már akkor éreztem, hogy mással ellentétben nem vagyok megérve az életre. Most vagyok 26 és még mindig az egyetemen szenvedek és már nem sok van hátra, de úgy tűnik pont a vége nem fog tényleg menni. Ha ez még nem lenne elég, akkor ennyi idős koromig soha nem dolgoztam normális munkahelyen (szakmai tapasztalat nulla), csak diákmunkán és úgy látom egy közösségbe se tudnék beilleszkedni. A volt osztálytársaim már mind lediplomázott, van aki már a 2. munkahelyén keres súlyos 100ezreket, van akinek már eljegyzett barátnője van, nekem megy semmi. A szüleimmel élek, akik az utóbbi időben többször kerültek kórházba, az se biztos, hogy tudnak-e még dolgozni, de én még mindig nem merek elmenni egy állásinterjúra, mert érzem a hiányosságaimat (szakmai, nyelvi és személyiségbeli). Úgy érzem, hogy nem tudok megbirkózni az élet súlyával, miközben másnak röhögve sikerül minden. És a legrosszabb, hogy a magamfajtáknak nincs mentőöv, aféle alibi munkahely, ami arra elég, hogy keveset keressen, de megéljen belőle, cserébe nincs felelőssége és nem igényel tudást. Nem, az ilyen embereknek a legnehezebb még az álláskeresés is.

2019. márc. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Azért tűnik bonyolultnak, mert nem a neked megfelelő élettered van, nem a megfelelő módszereket próbálhatod alkalmazni a céljaid eléréséhez. Egy olyan hasonlattal tudnám mondani, hogy például egy paradicsom bő termést hoz a neki megfelelő táptalajban és más feltételek esetén. De például a skandináv hidegben egy folyó parti kavicsban meg erőlködik amíg tud az életben maradásért is. Miközben figyelhetné ha tudná az ott honos növényeket hogy azok meg milyen jól érzik magukat.
2019. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen választ vársz? Megnyugtatást, tanácsot, vagy hasonló sztorit? Utóbbival szolgálhatok. Hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak én most töltöttem a 30-at. Nem mentem egyetemre, hanem neki álltam dolgozni, többször megjártam külföldet, így van megtakarításom, de annyi nem elég, hogy a szülőktől külön költözzek. Munkám jelenleg nincs, és ha 1-2 héten belül nem lesz, akkor irány ismételten külföld, amitől hányingerem van. Egyke gyerek is vagyok, így anyám továbbra is félt, hiába jártam már be többször külföldet. Olyan sok kedvem nincs is elhagyni az országot, viszont nagyon régóta a megtakarításomból élek. Helyi városban semmi nincs, halott az egész, egyedül elköltözni meg baromira nehéz. Haverjaim már nincsenek, barátnőm sincs már nagyon rég óta. Depresszió, magány teljesen felemészt. Mindig is próbáltam tenni ezek ellen, és így utólag visszanézve biztos nem a legjobb módon, de totál szerencsétlennek érzem magam, akinek soha nem jön össze semmi. Jelenleg egy szaros munkának is örülnék, de sehonnan nem válaszolnak vissza. Így legalább lenne annyi önbecsülésem, hogy ha nagyon nehezen is, de elkezdhetnék ismerkedni, esetleg hitelt vennék fel és a környéken tudnék már pár millióból lakást venni. Amihez nem fűlik a fogam. Őszintén, baromira nem érzem jól magam a bőrömben, és ordítani tudnék, annyira kilátástalan a helyzetem, az álmaim meg már elvesztek, és mocskos öregnek érzem magam.


Az hogy 26 éves vagy és egyetemre jársz, nos túl sokmindent ezen nem kell szégyellni. Szerintem álláskeresésnél megértik, a lényeg hogy kell mindenhová a szakember, szóval ha most lépsz bele a nagybetűs életbe, még pont időben vagy. Milyen diplomát fogsz szerezni? Éretlenséget megértem, sokszor én is ezt érzem. Miért nem tudtam már saját lábamra állni, miért nincs egy komoly párkapcsolatom? És ezek a gondolatok teljesen tönkre tesznek, lassan már pszichiátriára kerülök, olyannyira ki vagyok. Amit én tudok tanácsolni az az, hogy végezd el tisztességesen az egyetemet. Ne görcsölj semmi másra, aztán jöhet a munka. Ott talán egy kicsit megedződsz, és jöhet a párkapcsolat keresés. Hidd el így leírva egyáltalán nem gáz a történetet. Az enyém sokkal inkább az..

2019. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Én meg jól sem érzem magam a túlbonyolított életűnek tűnő Európában. Például ha vállalkozni akarnák akkor böngésszek át egy rakás adózási és más szabályt.

Egyrészt apám a saját példájával is bemutatta hogy élni egyszerűbben és jobban is lehet. Volt egy gazdasága és fejedelmibb ételeket termelt meg magának mint bármely jól fizetett alkalmazott vagy vállalkozó. És ideje is több volt jóízűen elfogyasztani. Ezek után ha meglátok egy átlag dolgozót vagy vállalkozót, felteszem magamnak a kérdést, hát ez meg milyen nyomorúságos élet, akarom mondani rabszolgasors.

Kiválóan feltalálnám magam a Tahiti környéki trópusi paradicsomokban a halfogásból élő lányok közt. De ha itt Európában meglátom a modern rabszolgaságot, a számlafizetést, nekem mindez büntetőtábornak tűnik. Akkor mikor élnek az emberek ha csak dolgoznak és számlákat fizetnek? Persze diplomám van, tehát megállom a helyem ebben a hülye és ügyeskedésre hajlamos emberek által kreált pokolban is, de olyan baromságnak tűnik mint mondjuk a halnak ha a Szahara homokjában akarna élni.

Ha biciklivel kitekertem Bécsig, azt mormogtam magamban hogy ki volt az a barom aki ezt a rabszolgatelepet a világ legélhetőbb városának nyilvánította. És meglepve tapasztaltam hogy még a bécsiek is pontosan így gondolják és kimenekülnek a természetbe a többi rendes életmódot élő és szabad vad közé ha csak tehetik.

2019. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek való az egyetemre járás sem. Lehet, hogy előbbre lennél ha inkább valami menő szakmát választasz, és többet foglalkozol a személyiséged építésével. De ha már így alakult akkor csináld végig, nem az a lényeg, hogy a többiek hol tartanak hanem az, hogya te mindennap tedd meg azt amivel építheted az életed. Vannak későn érők, és az sem mindegy kinek milyen volt a gyerekszobája. Akik most nagyon menők nézd meg őket 30 év múlva, Egyáltalán nem biztos, hogy a szerencse egész életükben mellettük áll
2019. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!