Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Én igyekszem segíteni màsoknak...

Én igyekszem segíteni màsoknak, akkor nekem mért nem segít senki?

Figyelt kérdés

Folyton úgy érzem hogy èn csak segítek, megsajnàlok mindenkit, ráírok valakire ha làtom hogy esetleg egy kicsit nincs jól, ilyenek.


Cserébe viszont ha beszélgetek valakivel, és eseleg picit kivagyok, leírom hogy bànt valami csak annyit kapok vàlaszként, hogy "oké"...


Nem értem ez mièrt van. Én egy nagyon empatikus személynek gondolom magam. Mások mért képtelenek ilyenek lenni?



2019. márc. 7. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kérdezték. Vagy ha igen akkor is csak azért, hogy kedvesnek tűnjenek. Amúgy nem érdekli őket, hogy mi van veled.
2019. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a valóságban!:)
2019. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig görcsöltem másokon, próbáltam segíteni, vagy valóban is segítettem másoknak. Aztán amikor én voltam xarban, akkor 1×, 2× közreadtam a bajomat, de a végén így is-úgy is magamnak kellett valahogyan megoldani, de inkább utánajárni.

Innentől kezdve én nem adom közre a bajomat, mert fölösleges, magamnak kell megoldani. Nincs értelme se segíteni másoknak (kivéve életveszélynél), se közreadni a bajunkat.

2019. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
És ki kérte, hogy rájuk írj? Gondolom senki. Lefogadom azt is, hogy kérdezés nélkül kezded el nekik magyarázni a nyűgödet aztán csodálkozol, hogy miért nem érdekled őket. Ha azt akarnák, hogy segíts nekik, akkor megkérnének. Ha érdekelné őket hogy vagy, akkor megkérdeznék. Nem kell más arcába tolnod magad kéretlenül. Ennyire egyszerű.
2019. márc. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mintha csak magamat olvasnám,teljes mértékben megtudlak érteni.Én mindig igyekszem figyelemmel lenni a másikra,de ha én nem vagyok valami jó passzban,szó szerint leszarnak...Talán velünk van a gond,mintha a kedvesség és figyelmesség semmit sem érne,kezdem magam szánalmasnak érzeni.Szerintem a legjobb amit tehetsz,hogy nem foglalkozol az ilyen emberekkel,keresd valaki olyan társaságát aki figyel rád,és meghallgat,ha szükséges.Jobbat sajnos én sem tudok :(
2019. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez van velem is.
2019. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!