Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elegem van az életemből! Mit...

Elegem van az életemből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elegem van! Eléég! Annyira szörnyű életem van.. Akkor leírom és akinek van kedve olvassa el. Szüleim folyton veszekednek, azthiszem el fognal válni, de nem bánom, annak csak örülnék, mert apám folyton kötekedik anyámmal, már elég.. akkor az a baj, hogy nincs senkim, 0 barátom van, tesóm nagyon messze lakik tőlünk, ritkán látom, így egyedül kell elviselnem a sok veszekedést. Én bezárkózom a szobámba, mert nincs mit tegyek.. tanulok és utána csak teló, meg egyéb elfoglaltságok, amíg észreveszem hogy apám kikapcsolta a netet... megint. Úgyhogy mi marad nekem? Csak a könyvek és a tanulás a nulla baráti társaságommal. Soha sehová nem megyek, ezért rengeteget ülök a házban és unatkozom, mikor épp nem tanulok persze. Most is megírom ezt, de nem tudhatom,mikor megy el a net. Én már őszintén nem tudom mit tegyek. Rengeteget sírok emiatt. Egy hétköznapom így telik: felkelek,felöltözöm stb. elindulok a suliba. Suliban osztálytársaim kiközösítenek, nincs senki akivel beszélhetnék suliba, mindenkinek meg van már a saját társasága, nem fogadnak be egyikbe sem. Suli után hazajövök. Be a szobámba, amin tulajdonképpen nincs is zár, mert nem szabad.. bár nem tudom miért, így akárki bármikor zavarhat. Leülök tanulni, az úgy kb. 3 óra házikkal együtt.. Utána telefon.. telefon.. egy kis olvasás. Utána megnézek vmi filmez és már kb este.. akkor nyilván alszok, tehát én egyik nap sem szoktam kimenni sehova, mert nincs akivel.Aztán néha elmegyek a szüleimmel vásárolni, de am tök ciki, h mindenhova velük megyek.. még fodrászhoz is meg stb. pedig sztem már elég nagy vagyok ahhoz, h mehessek egyedül, csupán egy buszra kell felüljek. DE NEM! Én konkrétan úgy érzem magam, mintha teljesen hozzájuk lennék kötve, ezért is nincsenek barátaim, mert borzasztóan féltenek, pedig nem is olyan helyen lakunk amitől nagyon félteni kéne.. najó tudom, hogy mindenhol vannak rossz emberek, de vigyáznék magamra. Hát igen.. kb ennyi. Ja és még cikiznek is amiatt, hogy mindenhova a szüleimmel, vagy a már felnőtt tesómmal kell menjek. Na pl. Volt egy fesztivál itt errefele, itt volt a faluban, nem is messze a házunktól és a felnőtt tesóm kíséretével volt szabad csak mennem, úgy, hogy még alrébb sem mehettem, folyton vigyázott rám, aha és már 8-kor haza kellett menjünk, mindketten még ő is, aki már 20 éves! Na nemáár. Én megpróbáltam beszélni a szüleimmel erről, de nem hallgatnak meg,ennyi én már nem bírom. Szerintetek mit tegyek? Már az is megfordult a fejemben, hogy elszökök itthonról egyik éjjel, és az egyik barátnőmnél alszok vagy vmi, hogy vegyék észre magukat, de épp eszembe jutott, hogy nincsenek barátaim. Na aki hasonló helyzetben van/volt és tudna segíteni, nagyon szépen megkérlek, segítsetek. 16/L

2019. márc. 11. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A szokásos válaszok fognak jönni.

18 éven alul sokat nem tehetsz.

Gondolom kollégium szóba sem jöhet.

2019. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Bírd ki 18. születésnapod,utána már azt csinálsz amit akarsz.

Addig is valahogy gyüjtsed a pénzt (bár ez a te esetedbe ez elég nehéz lesz) tervezd meg a jövődet stb.

Csak ennyit tudok mondani.


Az elszökést pedig felejtsd el,mert utánad küldhetik a rendörőket és 90 százalék az esélye,hogy elkapnak,és visszavisznek a szüleidhez.

2019. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit ellentmondásos amit írsz.

Az elején azt írod, hogy nincsenek barátaid, utána meg azt, hogy elszöknél egy barátnődhöz.

Az elején az a probléma, hogy nincs kivel programokat csinálni, a végén pedig azt, hogy a szüleid nem engednek el.

Döntsd el, hogy melyik az igazi probléma. Nincsenek barátaid vagy a szüleid nem engednek el sehova?

Ha tudjuk mi a kérdés, akkor lehet kapsz valami használható választ.

2019. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ha elolvastad volna figyelmesen észre vetted volna, hogy azt írtam "Már az is megfordult a fejemben, hogy elszökök itthonról egyik éjjel és az egyik barátnőmnél alszok.... de épp eszembe jutott, hogy nincsenek barátaim" Tehát itt az a gond, hogy se barátaim nincsenek, de ha egyedül szeretnék menni fesztiválra vagy fodrászhoz xd azt meg nem engedik a szüleim. Tehát ebben semmi ellentmondás nincsen.
2019. márc. 11. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Tényleg átsiklottam a "de épp eszembe jutott, hogy nincsenek barátaim" részen, de ettől még nem feltétlenül függ össze a két probléma. Külön kérdés, hogy hogyan vedd rá a szüleid, hogy elengedjenek bárhova és hogy hogyan barátkozz az emberekkel.

Mindkét kérdés egyenként is nehéz téma. A szüleiddel próbálj beszélni, érvelni, hogy miért akarsz kimozdulni, hogy hogyan érzed magad, miért javulna a helyzet, ha elengednének stb.

Arról nem írtál egyik problémához kapcsolódóan sem, hogy eddig hogy próbáltad megoldani, ezek a próbálkozások miért nem sikerültek, ezekből lehetne leszűrni, hogy milyen újabb lépéseket lehetne tenni. Ha ezeket átgondolod, akkor lehet neked is eszedbe jutnának új megoldási ötletek.

2019. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Találj magadnak programot délutánokra. Kösd le magad. Menj el önkénteskedni. Vidd el a kutyát kutyasuliba. Sportolj, próbálj ki valami újat. Vagy csak konditerembe. A lényeg, hogy kezd el kialakítani a környezeted, amit a magadénak érzel. Érezd jól magad a bőrödben, látni fogják mások is, először csak az új környezetben, aztán a suliban is. Találd meg magad, utána fognak mások is megtalálni. A net miatt ne haragudj apukádra, valószínű szerinte sem egészséges, hogy egész nap a telefont nyomkodod. Lépj ki a világba, élvezd, lábaid előtt hever. Nagyon nehéz, nem akarod, tudom...de muszáj elkezdened, csak az eleje a nehéz. Utána minden jön magától.
2019. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valahogy bírd ki azt a 2 évet. Aztán mehetsz ahova akarsz. Ha egyetemre mész ott találhatsz barátokat. Addig olvasgass, az jó dolog és tanulj a jó jegyekért, hogy felvegyenek. Esetleg kérd meg a tesód, hogy menjetek programokra. Vele azért nem olyan nagy a korkülönbség. 16 évesen azért a fodrászhoz elengedhetnének, próbáld eut elmagyarázni a szüleidnek. Amúgy én is ilyen helyzetben voltam. Csak 1 barátnőm volt a gimiben de én eljártam egyedül is koncertekre mikor 18 lettem és gyorsan megismerkedtem másokkal. Azért ez nem a világ vége. Egészseges vagy! Örülj ennek. A többi majd megoldódik. Dolgozz a jövődért most, találd ki mivel foglalkoznál felnőttként szívesen és tanulj arra, hogy megvalósulhassonm
2019. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Velem beszéltél a Körző Titkáról. Kitiltottak vagy törölted magad? :)
2019. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!