Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak már az örökös...

Mit csináljak már az örökös depresszioval, hogy tűnjön el?

Figyelt kérdés

Üres az életem. A pasik csak kihasználni akarnak, pár barátom van, nekem unalmas, mert a parjukkal mennek mindenhova, velem max beszelgetunk a konyhaban vagy pl szolizni jo vagyok, hogy ne egyedul menjenek stb


Annyira nem látom az értelmét soha felkelni azon kivul hogy dolgozni kell kulonben nem élek meg. De semmi plusz. A magányosan űzött hobbyk bennem csak szánalmat ebresztenek, nem kapcsolnak ki.


Mintha vegetalnék csak az életben. Mindig csak akkor mulik el ha van barátom de lehet soha többé nem lesz.


Gondolkodtam mi az öröm nekem az életben es arra jöttem rá, az alvás. Aztán megijedtem a gondolattol hogy az egy lépés csak a halaltol. Magyarán a nagy semmi nekem az egyetlen öröm, ha nincs barátom.


A pszichologus kiröhögött es nem fogad. En nem akarom hogy egy kövi idegen megint kigunyoljon.


Olyan jo lenne ha vidaman indulna a napom hogy de jo ma talalkozom ezzel azzal. De ilyen soha nincs


2019. márc. 13. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ekkora a baj, hívd a 116-123-as 0-24h hívható ingyenes lelkisegély számát. Vagy egy jó pszichologust keress fel, vannak már ingyenes TB által finanszírozott orvosok, akik gyógyszermentesen kigyógyítanak ejtsd; Pszchioterápia.
2019. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az hogy kiröhög egy orvos, az nem jelenti azt hogy a 100-ik orvos kifog. Nem akarásnak nyögés a vége, irány a háziorvos aki add beutalót, igény esetén még frontint átmenetileg hogy oda tudj menni A-ból B-be....
2019. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus kinevet? Na ez gáz... Ezért járnak egyre kevesebben hozzájuk. Aztán csodálkoznak, hogy rendszeresen leáll a szegedi IC.


Nekem eleve nincsenek barátaim. Soha nem is voltak, csak azt hittem. Párom van, de mégis úgy érzem, hogy legszívesebben be se mennék dolgozni, csak muszáj hogy tudjunk élni. 2 és fél óra utazás, többnyire egyedül járkálás a városban. Annyi könnyebbség, hogy ő legalább otthon vár engem. De mindketten egyetértünk abban, hogy kellene egy igazi barát. De sajnos az emberek olyanok ahogy te is leírtad, így sajnos nehéz.

2019. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyant még nem halottam hogy ,,kiröhög, nem fogad" ez tuti hogy kamu. Ez betegség, nem játék. Ki lehetne párhét alatt gyógyulni (nagy az orvostudomány) ehelyett itt siránkozol, és azt várod hogy valamelyik kommentelő oda adja a sült galambot a szádba. Mégis mit vársz? Ha nem halgatsz a szép szóra, az a te bajod. Egy orvoshoz látogatás nem szégyen, én is voltam ilyen, meg voltam is ott. Mára már boldog ember vagyok. És bele gondoltam hogy huu bakker miért nem mentem el, hamarabb gyógyultam.
2019. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Irásodból tekintve (ha nem vagy kamuka) komoly betegséged van, amit azonnal kezeltetned kell. A lakók 70%-a valamilyen betegségben szenved (személyiségzavar, és vagy depresszió) a 70% ember-ből minden ötödik emberből 3 ember lesz öngyilkoss.
2019. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van: [link]



És itt van: [link]

2019. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Olyan jo lenne ha vidaman indulna a napom hogy de jo ma talalkozom ezzel azzal. De ilyen soha nincs,,


Amig depressziós vagy, nem is lesz. Az emberek látják hogy sül le rólad a depresszió. Lehetsz Vidám stb. A betegség kényszerít ilyen helyzetbe, lehetne kezelni, de te itt síránkozól!!! Majd ha elmész dokihoz, lesznek barátaid meg stb. Elkerülnek az emberek, pont ezért.


17L

2019. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abban a cipőben jársz, mint amiben én jártam egykor. Nagyon nehéz volt ezen változtatnom, de sikerült (hála az égnek) Arra jöttem rá, hogy nekem kellett megváltoznom, mert ahogy felnőttek elfelejtettem az ismerkedés valós értelmet és hogyannyát. Nekem egy pszichológus segített ebben és tette sokkal jobbá az életem. Azért kell ismerkedni hogy jól érezd magad és az ismerősöket is jó kedvre derítsd és eggyütt legyetek boldogak. Ha az ismerkedés közben a arra figyelsz, hogy jaj mit gondolnak majd rólam, remélem nem mondok majd hülyeséget, megpróbálom a legjobb magam adni, nem engedem hogy kínos csend légyen stb.... ez nem egy könnyed és boldog beszélgetés nemigaz? Ez egy feszengős kellemetlen dolog. Sokan nem szeretnek ilyen -beszélgetésben resztvenni, mert hát kínos. Sokszor műszaknak is erezhető és ez sem túl vonzó. Először én is a már meglévő "baratok"hoz ragaszkodtam és velük akartam újra kialakítani a kapcsolatot, de rájöttem hogy ez hülyeség volt. Minél több új emberrel kel ismerkedni és nem számít, ha többe nem beszéltek, ennek a lényege hogy a komfortzónádat kicsit tágítod vele és sok tapasztalatot szerzel, ami segít majd egy jó baráti kapcsolatot felépíteni. Amit még észrevettem, hogy nem éri meg egy közös programot megtervezni csak azért, hogy valamennyi időt együtt töltsétek és ne idegenkedjetek el egymástól. Akkor találkozzatok csak direktbe, ha tényleg olyan dolog van, ami amúgy is nagyon szívesen csinálnátok. Pl: Ha egy filmet beharangoznak ami nagyon tetszik és nagyon felizgat, akkor kérdezd meg hogy neki van e kedve eljönni, mert te elmész megnézni. Nem mindig éri meg a másikra fókuszálni, néha direkt mellé kell, valami másra (pl a filmre) vagy épp amit csináltok. Ami még egy NAGYON jó barátkozási hely (bár nehéz rá időt szakítani, de ha nagyon akarsz, akkor tudsz) Az a sport edzések. Röpi, kosár, pingpong, kézi vagy valamilyen csapatjáték, ami akár csak heti egy alkalommal van, de nagyon összehozza az embereket és egy idő múlva úgy is elmennének majd összeülni meginni, vagy megenni valamit.

Bocsi, de elég összevissza gondolatok voltál ezek, de munka közben írtam darabonkent, amikor volt rá idő.

2019. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!