Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociális fóbiám van, és nem...

Róbert dávid kérdése:

Szociális fóbiám van, és nem kellek egy nőnek se?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már annyi erőfeszitésemet felemésztette az egész nő szerzés hogy beleőrülök. szorongok állandoan ha egy nővel kell beszélnem,és ezért inkább eltaszit magától mert tudja hogy milyen félénk vagyok. Probálkozni,probálkozom még de hiába mert mindig jönnek azzal a szöveggek,hogy majd eljön az igazi,ne add fel. Beleuntam,mióta is probálok már nőt szerezni? 3-4 éve ez alatt semmi nem sikerült. Szűz vagyok 28 évesen senki nem volt még belém szerelmes,pedig én nagyon vágyom rá. Terápia talán megoldana valamit,hogy jobb esélyekkel induljak a nőknél,de nemtudom. annyira kilátástalannak találom a helyzetemet,tudom sok a panasz de van igazán okom rá.Szerintem interneten be se lehet nőzni,élőbe meg egyáltalán nem megy nekem,össze rándul a gyomrom és azt hiszem mindenki engem néz közben. Hiába dolgoztam is,ott sem sikerült felszednem egy nőt se.Nem akarok igy élni,tudom én lennék az egyetlen aki változtatni tudna ezen de nem megy. Akik tetszenek nők azok vagy nem irnak vissza,vagy le pattintanak.Zsákutca. Ha van itt a burán valami casanova,nem is kell annak lenni csak ért a nő szerzéshez nyugodtan irjon,nagyon szomorú vagyok és csalódott :( 28/F

2019. márc. 15. 13:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Ha 25 kg cementes-zsákkal tíz gugolást megtudsz csinálni, akkor visszatérhetünk a kérdésedre.
2019. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A legtöbb nőnek számit az hogy milyen a pasi megjelenése, kinézete és mennyire ad magára. Nincs önbizalmad, pedig az nagyon sokat számít. Változtass magadon pl új frizura vagy öltözködési stilus a lényeg az hogy elfogadd saját magad. Nyugottan ráirhatsz neten csajokra
2019. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Bocs véletlen elküldte ha rájuk irsz csak csevegjetek kérdezz de ne beszéljetek túl személyes dolgokrol ennyi jutott most eszembe
2019. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1-es ne trollkodj légyszi,ez nálam hullámzó valamikor adok magamra valamikor meg elhagyom magam és nem fürdök napokig
2019. márc. 15. 13:45
 5/25 anonim ***** válasza:

Neten ismerkedj ha úgy könnyebb, netes ismerkedésben az írás már megalapozhat egy jó folytatást.

Ha élőben ismerkedsz és nem tudod elengedni ezt az érzést, kér jsegítséget pszichológustól, különösen olyantól, aki jelzi hogy szociális fóbiásokkal foglalkozik.

2019. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem,ha tiszta a szíved jo pasi vagy.Egy okos és bölcs nő tuti tudja kezelni a helyzetet,ha tetszel neki.

En legalabbis szeretem az ilyen bonyolult pasikat,kihívás "meggyógyítani" egy ilyen pasit :)

(nem ismerkedem 😊)

2019. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Eleve ezzel a mentalitással... Becsajozni... Nem párt keresni és találni. Nem tiszteled eléggé a nőket vagy nem nőkkel hanem ribikkel próbálkozol. Valószínűleg nem vagy egy vonzó jelenség se, és a ribi típusú csajoknak ez számít. Egy rendes nőnél nem biztos, hogy rögtön kizáró ok lenne. Vagy a személyiséged is lehet gáz, még így minden mellé.

Mindegy is.

Viszont azzal, hogy a fejedben csak ez van, teljesen rá vagy görcsölve a dologra, ezzel vágod el magad alatt a fát végképp.

Saját példám: úgy huszonpár éves koromig én is nagyon vágytam társra, de rám se néztek. Aztán egyszer csak elengedtem az egészet, már csak magamnak akartam tetszeni és megfelelni, ez sikerült is, olyan szintű önbizalmam lett ettől, mint még soha... És azóta nem győzök válogatni.


Van egy ilyen mondás (bölcsesség), hogy amit nagyon akarsz (erőszakosan követelsz az élettől), azt nem kapod meg.


Engedd el, és belülj ki magaddal. Élj. Aztán jön a nő, ha jönnie kell.

2019. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

Őszintén nem értem,hogy egy szociális fóbiás ember miért vágyik párkapcsolatra.


Ráadásul semmi köze a külsőségekhez.

Én rendszeresen sportolok,jól nézek ki,mégis szociális fóbiám van.


Még van olyan rokonom,aki kövér,mégis van párkapcsolata.

Persze jobb külsővel nagyobb esélyt párt találni,de hidd el nem mindenkinek való.


Ilyen tulajdonságokkal szerintem a párkapcsolat fogalma is más,mint az átlag embereknek.

Talán egy hozzád hasonló zárkózott emberrel lenne esélyed párkapcsolatra.Viszont ez ritka.

A zárkózott emberek jobban szeretnek legtöbbet egyedül lenni.

A párkapcsolat pedig folyton társasággal jár.


Én ezért sem szeretnék,mert egy nyűgnek érezném.


Persze érthető,hogy a szex hiányzik,de ahhoz még nem kell feltétlen párkapcsolat.


"Nem akarok igy élni,tudom én lennék az egyetlen aki változtatni tudna ezen de nem megy. "



Leírtad a kulcsmondatot.

Sajnos van,ami nem változik.

Ha szociális fóbiás,zárkózott,szorongó ember vagy,sosem leszel extrovertált,társasági ember,aki vonzza maga köré az embereket.


Szerintem ehhez még hozzájárul az is,hogy a társadalom azt üzeni,hogy ha nincs senkid értéktelen vagy.


Szerintem egy szociális fóbiásnak duplán nehéz az élet önmagában is.Pl dolgozni,emberek között lenni.

Egy párkapcsolat pedig még nehezebb ennél egy szociális fóbiával.


Inkább gondolkozz el azon,hogy valóban erre vágysz-e vagy csak azért akarsz úgy élni,mert mások is ezt teszik és kívülállónak érzed magad...

2019. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

www.ferfihang.hu kezdesnek jó lesz. Megoszto oldal teny. Nem mindennel értek egyet de elinditott egyfajta szemleletmodot es jo igy nezni dolgokat:)


Pl kezdj el verplazmat adni. Ott van sok ember mégis egyedül vagy, ha akarsz beszelgetsz a melletted ulovel, ha nem nem. Minimalisan erintkezel és kicsit beszelgetsz, de annyi. Elsore jo lehet. És plusz pont némely lanynal hogy adakozol plusz egészséges is leszel/maradsz 😃


Ne a nőt az embert keresd elsosorban.


Elsodlegesen emberek vagyunk, utána jön h férfiak és nők, es utána hogy apák anyák fiak, barátnők stb.


Arra fektess energiat h ertekes és teged építő emberek legyenek az eletedben, és utána kozuluk kerüljön ki aki majd parkapcsolatra lesz alkalmas.


Javaslom jordan peterson: 12 szabaly az eletre c. könyvét. Hasznos volt nekem

2019. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
egy szociális fóbiás ember ugyanúgy ember,és vágyik a társaságra mint mindenki csak nem képes nyitni pedig szeretne
2019. márc. 15. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!