Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egészség nélkül van értelme élni?

Egészség nélkül van értelme élni?

Figyelt kérdés
Akiknek tropára ment az egészsége, hogy tudtatok értelmet találni az életben? Sajnos nekem nem megy... Már minden értelmetlennek tűnik, nincs kedvem élni. Örömet nem tudok érezni. Ezernyi betegségem van, pedig csak 26 vagyok, már 10 éve csak betegségekből áll az egész életem. Van valaki aki hasonló helyzetben van? Ti hogy élitek így a mindennapjaitokat?

2019. márc. 15. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de szerintem nincs értelme élni, ha valakinek nagyon durva betegsége vagy betegségei vannak, és csak abból áll az élete, ami sokszor csak értelmetlen vegetáció.


Mi a bajod amúgy?

Mert más egy súlyos rák mint pl egy durva mozgásszervi betegség.

2019. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, egy ismerősömnek izomsorvadása van, már csak van, de járni már előtte se tudott jó ideig. De jófej volt meg röhögött, meg sportot nézett, szerintem kínjában, nem értem, hogy nem lett öngyilkos már akkor. Nem azért, mert azt kívánom neki, csak nem értem.
2019. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ azért, mennyire befolyásol a mindennapjaidban. Ha gyógyszerekkel szinte teljesen tünetmentes valaki, meg ne adj' Isten, pár hetente be kell mennie vizsgálatokra vagy azért, hogy valami gyógyszert beadjanak pl. neki, de amúgy ezt leszámítva ugyanúgy él, mint egy normális ember, annak igen.

De ha pl. olyan szinten beteg valaki, hogy önmagát már képtelen lenne ellátni, annak őszintén szólva nem tudom, mennyi értelme van..Én ha ilyen beteg lennék és állandóan rá lennék szorulva másokra, vagy mondjuk tudnám, hogy az állapotom miatt soha nem lehet férjem, családom, nem válthatom valóra az álmaimat, szóval az élet minden területén korlátozva vagyok, akkor valószínűleg mihamarabb véget szeretnék vetni az egésznek. De ez csak én vagyok és amúgy lehet, csak én vagyok ilyen gyenge jellem.

2019. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

37 vagyok, születésem óta van egy alapbetegségem (ami inkább alapállapot). Én csak ezt a részét ismerem az életnek, az egészségeset egyáltalán nem. Nehéz így is, mert sok "kedves" embertől kaptam már beszólást, meg az élet dolgai számomra nem annyira 1*-ű, mint egy egészségesnek, de mégis itt vagyok, és küzdök.

Nem engedek közel magamhoz senkit pont emiatt, így nemrég ismét ezt átélhettem... xar érzés, de túl kell lennem rajta.

Fel a fejjel neked kérdező, és találj célt magadnak!

2019. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4# mi az alapbetegséged?

És neked kérdező?

Nehéz így tanácsot adni hogy még egy anonim oldalon sem áruljátok el hogy mi bajotok

2019. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos te főleg testi semmiségekre gondolsz.

Nos az egyik értelme megtanulni az egészséges utat.

2019. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Értelme? Talán nincs...

Tumorom volt (?), most mély depresszióban vagyok, nehezen dolgozom fel a gyászt, meghalt a férjem.


Mégsem vállalom fel az öngyilkosok felelősségét, mert nem tehetek ilyen nagy súlyt anyámra, gyerekeimre.


Küzdök a magánnyal,nem telepedhetek rá senkire, nem nyomoríthatom meg az ő, vagy bárki életét.

Hogy élem meg a mindennapokat? Nehezen, piszok nehezen. Talán lesz még jobb is.

2019. márc. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok bár csak 3 éve. Azóta mindenki elhagyott. És egyedül ezzel az egésszel pokoli nehéz.Talán az az értelme, hogy meg kell tanulnunk valamit általa. De már én is úgy vagyok vele, hogy ha a következő kontrollon nem azt monják, hogy minden oké hanem megint kezdődik a kórházasdi és a kínzás akkor lehet feladom. Pedig nagyon szeretnék élni, fájdalmak és szenvedés nélkül. Kimondhatatlan és leírhatatlan mennyire szeretném ezt. 😢
2019. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-nek:

4# vagyok. Nyitott gerinccel születtem. köszönöm, de én nem kérek ötletet, csak a kérdezőnek szerettem volna bemutatni, hogy van élet a nehézségek mezsgyéjében is...

2019. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van.

Ugyan az mint bárki másnak, bármilyen más helyzetben: megtalálni az adott élethelyzetben az életed értelmét... feladatát, tanulságát ha úgy értehetőbb

2019. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!