Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire lehet ezt elfogadni...

Mennyire lehet ezt elfogadni és megszokni?

Figyelt kérdés

Túl a harmincon, eddig egy komolyabb kapcsolatom volt, azóta már évek óta semmi, pedig azt hiszem, próbálkoztam. Ahogy telnek az évek, egyre inkább az van bennem, vagyis az erősödik, hogy megleszek egyedül is. Persze néha felszínre tör még a "de jó lenne valaki", úgy érzem, ez az érzés nehezen, de halványul. Egy konstans harc van bennem évek óta, a két állapot között ragadtam. Próbáljak belenyugodni végleg, vagy megéri próbálkozni?! Más is jár hasonló cipőben?


Köszönöm a válaszokat.



2019. márc. 19. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Egyetlen kapcsolatom volt eddig, most, hogy vége lett, én is e két állapot közt ingadozom...

Tapasztalatok nélkül egyre nehezebb lesz (ilyenkor az ember már azért túl van pár kapcsolaton, ilyen-olyan élethelyzeteken stb)... Úgy érzem: "elment mellettem az élet".

Néha úgy érzem: megleszek egyedül is, néha egyfajta ürességet érzek és nagyon-nagyon hiányzik egy kedves társ, akivel kölcsönösen, szerelemmel szeretjük egymást.

2019. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszem hogy mindenkinek megvan a maga párja a világon szóval ezen nincs értelme görcsölni. :)
2019. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek és az 1. válaszolónak is üzenem:

Ne nyugodjatok bele a pillanatnyi helyzetbe!

Az ember társra vágyik és ha ez nincs neki, megsínyli a lelke. Kell egy társ az édes együttlétekre, beszélgetésekre, kirándulásokra, családalapításra stb., de (higgyétek el és ne vegyétek rossz néven) az apróbb civakodásokra, véleménycserére is!

F.

2019. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Így van. Az ember társas lény, és a normális állapota, ha van kihez hazamennie. A szingli lét valójában rabság. Az ellentmondás csak látszólagos. Első pillantásra úgy látszik, szabad vagy azt teszel, amit a akarsz senkihez sem kell alkalmazkodnod, senkire sem kell tekintettel lenned. Csakhogy ezt az állapotot rendkívül könnyűű megszokni, és egyre mélyebbre merülni benne. Végül már boltba menni sincs kedved, hogy ne lássál embert magad körül, már dolgozni sem akarózik bemenni, csak otthon tespedni a magányban.
2019. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb dolog, ha senkinek nem akarsz megfelelni.
2019. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!