Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális dolog, hogy 39 éves...

Normális dolog, hogy 39 éves vagyok és soha nem voltam még szerelmes? Van olyan ember aki egész életében soha sem volt szerelmes?

Figyelt kérdés

2019. márc. 22. 20:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába lenné szerelmes, ha olyanokba szeretsz bele, akiknek nem kellesz. Merthogy az nem irányítható. Akik meg téged akarnak, azokba nem. Így jártam én is párszor, mivel aki nekem kellett (nem szupermen, nem is gazdag, csak volt olyan tulajdonsága, amivel elbűvölt), annak én nem kellettem. Ezért úgy gondoltam, lejjebb adom. Kiválasztottam olyat, akinek én kellek, jó természetű, és látszik rajta, hogy nem átverős, meg kedves. Kétszer is belementem ilyenbe. Több évig tartottak. Úgy gondoltam, mivel jó emberi tulajdonságai vannak, majd egyre jobban megszeretem. De nem. A végén már sikítani tudtam volna, hogy mért is vagyok evvel az emberrel? Ennyi erővel a szomszéddal is járhatnék, vagy az utcáról egy random férfival. Nem lett gonosz, nem bántott, sőt, csakhogy rá kellett ébrednem, hogy szerelem nélkül kapcsolat nem működik. Azt meg kell hagyni barátságnak, és nem ráépítkezni.
2020. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem normális, de nem kell mindenkinek normálisnak lennie. Erőltetni nem tudod, valószínűleg képtelen vagy rá.
2020. júl. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én talán voltam szerelmes, vagy legalábbis akkor azt hittem, de sosem viszonzottan. Belém sok nő volt szerelmes (pár most is). Néha belementem velük párkapcsolatokba, és szerettem is őket, tetszettek is, de valahogy mégsem éreztem szerelmet, inkább csak valamiféle vonzalommal keveredő ragaszkodást. De úgy érzem, ez nem az az igazi szerelem, amiről annyian beszélnek, ami művészeket ihlet meg, vagy ami öngyilkosságba hajszol embereket.


A szerelemnek az egyik fő ismérve az lehet, hogy minden mást elhomályosít, egyfajta eufórikus csőlátást okoz, amíg tart. Azt nem tudom, hogy van-e különbség az emberek szerelemre való képessége közt, vagy egyszerűen valakinek ilyen-olyan okokból sosem adatik meg, hogy megtalálja a szerelme tárgyát, és ezért érzi magát képtelennek a szerelem megélésére.


37F

2020. júl. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!