Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos vagyok évek óta...

Magányos vagyok évek óta öngyilkosság jár a fejemben napiszinten, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs senki akivel menni tudnék akárhova, valahogy megszakadtak a kapcsolatok, 22F
2019. ápr. 3. 12:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
43%
Nekem sincsenek barátaim. Naés? Ezért nem kell meghalni. Egyedül is lehet jó programokat csinálni. Én is ezt teszem.
2019. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%
Keress társaságot! Meg egy jó pszichológust!
2019. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

#1 kapcsán: Engem ez nem tart vissza a városjárásban, múzeumba menésben, és csak kicsit hátráltat, de el nem távolít, a színházbamenéstől.

#2 kapcsán: Pszichológus kell neked: pszichologuskereso.hu

2019. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem segített rajtam a pszichologus
2019. ápr. 3. 15:03
 5/36 anonymousreview60 ***** válasza:

Mennyi pszichológus? (Legalább 3, inkább 5) Milyen módszerrel? Összesen mennyi alkalom alatt? Milyen közreműködési hajlandóság mellett?

A pszichológus is olyan, mint a nőgyógyász vagy a fogorvos. Nem mindegyikük penge, csak a mellénye nagy. Nem véletlenül van a pszichológuskereso.hu-n véleményezésrovat.

Vannak nagyon hallgatós (a terapeuta hallgat) és nagyon beszélős módszerek. Van hipnózis, stb. Én 3,5 éve járok, és sajnos az első kb. 2 év az majdnem kuka, mert szóf**ással és - öntudatlan - témakerülgetéssel, nem a kérdésreválaszolással, hanem inkább vankivelbeszélni alapon elb@ßtam sok időt. Haladtam valamennyit, de nagyon nem annyit mint lehetett volna.

Súlyos, de egyszerű problémák (pánikroham néha ilyen) megoldható 10 találkozó alatt. Az élni lehet vele önbizalomhiány stb. eltarthat évekig. Az első 5 alkalom arra elég, hogy megkapargatják a felszínt, és kiderül, mennyi időt, stb tud a kliens rászánni a dologra. A megoldáshoz - jellemzően - édeskevés. Elég lehet egy 2 éves kapcsolat folytassuk/ne folytassukjának eldöntésére, de nem a nőktől való félelem feloldására.


Szóval neked most vissza a startpontra. Keress egy terapeutát! Ha nincs összhang 5-10 alkalom alatt, akkor egy újabbat.

2019. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Az a baj úgy érzem már az életemen se tudok változtatni..
2019. ápr. 3. 17:58
 7/36 anonim ***** válasza:
Vegyél kutyát.
2019. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Majd egy kutya segít rajtam pont..
2019. ápr. 4. 06:33
 9/36 anonim ***** válasza:
Nem leszel magányos.
2019. ápr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Azért mert lenne egy kutyám.. Persze
2019. ápr. 4. 10:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!