Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az életem félresiklott. Csak...

Az életem félresiklott. Csak azt a korszakomat élem, ahol padlón vagyok és a legtöbben így vannak aztán majd kinövöm, vagy ez már nem fog változni?

Figyelt kérdés
Nagyon rég kezdődött minden. Alapból az ide út is káosz volt. Engem nem terveztek, nem akartak, nem vártak. Csak nem védekeztek és egyszer csak jöttem én. Rossz helyre születtem, itthon folyton veszekedések voltak, de elég durvák, amikből még azóta is van bőven, pedig már 17 vagyok... Már az ovi sem volt egyszerű, de ott még volt értelme. Rengeteg személyiség körülvett, ott még nem voltak unalmasak az emberek és voltak barátaim, mert mindenki kapcsolatokat ketesett magának. Persze voltak ott is, akik utáltak, és akkoriban tényleg nem volt normális a viselkedésem. Valószínűleg az itthoni folyamatos stressz hatására néha előtört belőlem az agresszió. Aztán jött a suli, ott ez tovább fokozódott. Aztán már pszichológushoz is kellett járnom, hogy kiderítsék miért van ez. Tudtam, hogy mit akarnak, de nem akartam elmondani. Nem szóltam egy szót sem az itthoni folyamatos veszekedésekről és a bántalmazásokról. Alsóban is már néha-neha megvolt ez, hogy engem senki nem akar párjának mikor kettes sorban kellett menni, vagy csoportos feladatok voltak, de akkor még valamennyire elfogadtak. Játszottak velem, beszéltek velem, bár mindig olyan voltam, hogy társaságban könnyebben ment, mint valakivel 4szem közt. Aztán teltek az évek, visszakaptam mindent. Tagadnom felesleges, nagyon egy utálatos ember voltam, emlékszem szinte mindenkit bántottam, akit csak tudtam, és volt hogy kiközösítettem gyerekeket, de ez még alsóban volt. Ahogy nagyobb lettem anya már nem bánthatott többé, mert erősebb lettem és ezt ő is tudta. Fogalmam sincs, hogy miért, de teljesen megváltoztam. Egyre inkább magamba fordultam és eljutottam odáig, hogy senkihez nem szólok egy szót sem egész nap. Az általános sulit végig szenvedtem. Még akkoriban ismertem meg itt gyakorin egy lányt, akiről azt hittem, hogy ő a lelkitársam. Nagyon depis időszakomat éltem és kiírtam egy öngyilkossággal kapcsolatos kérdést, nem láttam értelmét ennek az életnek. Ő válaszolt privátban, onnan indult el egy beszélgetés, aminek a vége az lett, hogy"beleszerettünk" egymásba. Nagyon közel kerültünk, de ezt inkább nem szeretném részletezni, a lényeg, hogy találkoztunk is, aztán szakított. Nem közvetlenül utána, de egyszerűen nem akarok belemenni ebbe az egészbe, fájó pontja az életemnek. Azóta egyedül vagyok és még mindig nem sikerült feldolgozni ezt az egészet. Amire a legjobban vágyom, hogy legyen egy ember, aki megért és én vagyok számára a legfontosabb, de Annyira kiégtem már, hogy nincs ehhez erőm. Teher ez az egész, mindenki gyűlöl, pedig nem is szólok senkihez, egyszerűen nem akarok már itt lenni, nem érzem hasznosnak magam. Úgy érzem az életem már annyira el van romolva, hogy innen nem lehet már kezdeni vele semmit, vagy legalábbis én nem tudok. Nincs motiváció, amiért érdemes lenne bármit is csinálni, nincs erőm. Csak menekülök egész nap a valóság elől minden virtuális szarságba, a vágyaim pedig a "temetőben". Képtelen vagyok barátkozni, közel engedni bárkit. Biztos van valami pszichés problémám is egyébként, érzem hogy valami nagyon nincs rendben. Igazából ennek a kérdésnek sincs semmi értelme, mert pont leszarja mindenki hogy velem mi van, csak beszélni van kedvem valakivel de jó ezt inkább hagyom. Kirakom aztán majd valami csak lesz. Nem tudom mennyi helyesírási hiba van benne, most nincs energiám ellenőrizgetni sry
2019. ápr. 5. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! A sok rossz, ami történt, illetve most a korod is (kamasz vagy, ez nehéz időszak) hozzájárul ahhoz, hogy így érzed magad.

Nem szeretnél elmennél újra pszichológushoz? Idősebb vagy, fel tudnátok tárni a régi problémákat, sérelmeket, amiken aztán lehet dolgozni és továbblépni rajtuk.

Addig is, keress változást! Kezd bele valamibe! Hobbi, sport, tanulás... gondolkodtál már azon, mit tennél, ha minden mindegy lenne? Úgy értem, már eszedbe jutott az, hogy végleg vége legyen az életednek. Ha tényleg így tennél, akkor előtte még mit valósítanál meg? Menj, és tedd meg! :)

2019. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hiszen még csak 17 éves vagy,sötét oldalát látod mindennek.Ne foglalkozz azzal,ami a multban vagy a jelenben zajlik veled,meg fogsz erõsödni csak hinned kell önmagadban.Hidd el vannak nálad sokkal nehezebb helyzetü emberek és mégis élni akarnak.


Menj el egy szakemberhez és add ki mind azt ami a szivedet nyomja.


Na és mi van abban ha nem voltál tervezett gyerek ezzel nem vagy egyedül.

2019. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!