Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tehetném könnyebbé a...

Hogyan tehetném könnyebbé a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Nincs semmi változás az életemben, már szinte évek óta. Minden egyes napom egyformán telik. Felkelek, eszek, gépezek, és nagyjából ennyi... Ez már több, mint 2 éve így megy minden nap. Az egész napomat a szobámban töltöm. Most érzem azt, hogy nem bírom ezt így tovább.. Minden nap nagyon lehangolt, és rossz kedvű vagyok. Már hosszú ideje semmi öröm nincs az életemben. Semmi nincs, aminek kicsit is örülhetnék.. Ott tartok, hogy már felkelni nincs kedvem, ha arra gondolok, hogy ez is csak egy olyan nap lesz, mint a többi... Nincs munkám jelenleg, de nagyon úgy néz ki, hogy nem is lesz, mert itt ahol lakom nincs rá sok esély, hogy bármit is találjak. Én már bármilyen munkának nagyon örülnék, csak ne kellene tovább a négy fal között ülnöm. Vannak céljaim is, amiket nagyon szeretnék megvalósítani,(elsősorban a költözés, ami most a legfontosabb lenne...) de mivel nincs munkám, és ameddig nem találok, addig lemondhatok róluk... Nagyon elvagyok keseredve, hogy a napok csak mennek, és én semmit nem tudok kezdeni magammal, mert nincs munkám. Borzasztóan magányosnak is érzem magam. Nincsenek barátnőim, párom, senkim nincs, akivel beszélgetni, vagy kimozdulni kicsit a négy fal közül. A problémáimat se tudom senkivel megosztani, mert nincs kivel. Egyedül anyukám az egyetlen, akivel egész nap beszélgetni tudok, de vele sem a legjobb a kapcsolatom... A problémáimat vele se tudom megosztani, mert nem kíváncsi rá... Sokszor azt érezteti velem, hogy még a párja is fontosabb neki, mint én, vagy bárki... Neten sincs most senki, akivel beszélgetni tudnék, hogy érezzem magam ilyen egyedül. Voltak már levelezőtársaim, de velük sem mentek sokra, mert eddig szinte mindenkivel megszakadt a levelezés pár levélváltás után... Én meg már valahogy beleuntam ebbe is, hogy a netes is csak 1-2 levélváltásig vagyok jó mindenkinek.. Ez mellett, hogy magányos vagyok, eléggé stresszesek is a mindennapjaim... Sajnos elég gyakran vannak nálunk csaldi viták is. Ezek a viták általában anyukám párja miatt vannak, aki a szabadidejét azal tölti, hogy részegre issza magát egy kocsmában, és ebből vannak itthon a viták. De ha éppen nincs vita itthon, akkor már előre azon aggódom, hogy mikor lesz megint... Sosem érzem magam teljesen nyugodtnak.. Anyukám párját szinte már megutáltam, hogy miata sosincs itthon nyugalom. De bőven adott már rá okot, hogy ne kedveljem őt. Anyukámnak meg a folyamatos panaszkodását kell mindig elviselnem. A párja miatt szokott panaszkodni, amikor berúg, de aztán mégis mindig az a vége, hogy megbocsát neki.. Ez mellett azt érzem, hogy eléggé beleszól az életembe, és ez is tl sok már nekem. Azt érzem, hogy mindkettőjükből elegem van. Legszivesebben fognám magam és költöznék, mert tudom, hogy ez lenne a helyes, de amíg nem jön össze valami munka, addig sajnos nem tudok. És addig kénytelen leszek tovább tűrni,ezt is ami itthon megy, csak már tényleg ott tartok, hogy nem bírom... A sok stressz az alvásra is kihatással van nálam. Alvászavarokkal küzdök, már eléggé régóta. Nagyon nehezen alszom el minden nap. Van, hogy csak reggel sikerül... 27/L

2019. ápr. 7. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé TLDR, úgyhogy csak az első pár mondatot olvastam el. Ebből nyilvánvalóan az következik, hogy keress munkát, méghozzá azonnal. Hogy nincs, azt magadnak beszéled be, hogy ne is kelljen keresni. Ha máshova nem, szalag mellé felvesznek akárkit, akármikor. Nem fizet sokat, de az otthon fekvésnél jobb.
2019. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


kicsit görgetsz, 185 nettó Suziukiban meló, munkásszálló ingyen de nem rosszabb mint mondjuk egy egyetem kolija, ingyen kaja napi 3-szor. Kb. 5-10 ezerből ki lehet húzni az első előlegig.

Hidd el bár szar a munka de nem lesz időd keseregni meg már az is előny, hogy van miért felkelni.

Aztán ha kicsit összeszedted magad anyagilag lehet tovább gondolkozni, hogy mit is akarsz csinálni.


Én egy évig voltam ott, most hazajöttem de már kicsit bánom, mert bár ott szar volt hogy messze voltam a családtól de itthon pont semmit se csinálok, mondjuk annyi előnye van, hogy most legalább van valamennyi pénzem így ha dobbantani akarok ismét akkor lesz miből.

2019. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Azért mekkora egy köcsögök vagytok ha nincs időtök kedvetek elolvasni akkor nem kötelező válaszolni.
2019. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 év gépezés tényleg uncsi lehet. Ha nincs helyben munka, akkor menj el máshova! Te nem akarsz dolgozni, nem akarsz korán kelni, nem vagy hajlandó naponta buszozni. De ha annyira nincs helyben munka, akkor elmehetsz Pestre, Győrbe, Esztergomba, akárhova. Sok multi szállást is biztosít. Merre laksz? Van valamilyen végzettséged?
2019. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem olvasod végig minek is kommentelsz? Akkor erre se vedd a fáradságot légyszives! Esetleg kaphatnék valakitől valami normális tanácsot, vagy akármit??? Mert eddig csak bunkó embreek irtak a kérdésem alá, privátban úgy szintén! Nem ezért irtam ide!!! Nem erre lett volna szükségem! Tudtommal leirtam a kérdésben, hogy egyszerűen nem találok semmit, mert olyan helyen lakom, ahol nem akad munka!!! De könnyebb belerúgni a másikba!!! Komolyan még gondolkodtam is, hogy merjek e ide egy ilyen kérdést kirini, most már látom, h nagy hiba volt! Köszönöm, hogy most miattatok még rosszabul érzem magam!
2019. ápr. 7. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azonnal menj el orvoshoz, pszichológushoz, családsegítőbe, bárhova. Ha eddig egyedül nem tudtál ebből kijönni, nem fog menni. Kell, hogy valaki ellásson téged tanácsokkal, stb, én biztos vagyok benne, hogy a helyzeted nem annyira reménytelen, ahogy látod, csak már bepörgetted magad ilyen ördögi körökbe.

Munkaügyi központban már érdeklődtél?

Aludni meg nem a stressztől nem tudsz, hanem mert nem csinálsz egész nap semmit, csak ülsz, fekszel, nem vagy a levegőn, lesed a monitort, totálkáros leszel, ha így folytatod. Ne folytasd, mert egyre rosszabb lesz.

2019. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Sráckent vagyok ugyanígy,nekem ez 4eve van.. 24F
2019. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged? Mi az, ami érdekel, ami motivál? Ha nincs semmi, akkor az az első lépés, hogy magadba nézel és kimozdulsz a szobából (ha kell, kényszerítsd magad) és járj körbe a környéken. Tűzz ki valami célt magad elé, különben bele fogsz betegedni és őrülni ebbe. Keress mellé valami hobbit is, a gépezés már inkább káros függőség, kezdj el valamit mozogni, fizikailag és mentálisan is le kéne fárasztanod magad ahhoz, hogy tudj aludni.
2019. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az az 1-2 ember aki képes volt normálisan válaszolni, meg tanácsot adott, annak köszönöm!
2019. ápr. 7. 20:57
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező! Neked szakszerű segítségre van szükséged, nem egy-két random tanácsra gyakoris emberektől, és pláne arra nincs szükséged, hogy itt oltogassanak. Ne menj bele ezekbe a vitákba, tiltsd, hagyd figyelmen kívül, aki arc nélkül, név nélkül, ismeretlenül keménykedik. Ne vágd magad alatt a fát. Háziorvosnál érdeklődj a lehetőségekről.
2019. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!