Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem sosem lesz senkim?

Úgy érzem sosem lesz senkim?

Figyelt kérdés

Joggal írhatja bárki hogy fiatal vagyok, és még rám találhat a szerelem, (18 vagyok) ugyanakkor van egy nagy félelmem ami kezd eluralkodni rajtam.

Egy nagyon nyitott ember vagyok, akinek rengeteg barát és élmény jött össze az eddigi életében, nem népszerűnek mondanám magam, és nem is akarom ilyen jelzővel illetni magam, szimplán könnyen megszerettek az emberek, szinte mindenki, mintahogy én: elfogadtam bárkit, bárhova beilleszkedtem, és nagyon boldog éveim voltak. Ugyanakkor úgy érzem van egy nagy hibám, ami a párkapcsolatokra vetül, és a hétköznapokban baráti kapcsolatban nem nyilvánul meg

Hirtelen harag, apró dolgokért amit azonnal megbanok, és sok meggondolatlan hirtelen gondolat, és nagyon sértő tudok lenni a másik féllel szemben, pedig nem tudatos úgy érzem

Nem volt kapcsolatom, és ha belegondolok ez (is) talán befolyásolta az egészet. Lelki sebeket hordozok a családom felől, a bátyám tönkretett lelkileg, és a férfiakhoz való viszonyom szerintem kezdetekben nem rémes, de atmegy ilyen kissé féltékeny és hirtelen harag jellegbe, indulattal reagálok olyan dologra ami kicsit is megbántot.


Felismertem a dolgot, járok pszichológushoz, de havonta egyszer van lehetőségem elmenni, így van időpont, és úgy érzem nem fejlődök.

Persze itt nem arra kell gondolni hogy egy teljesen kattos idióta lennék, hanem apró dolgokra:kezdetben nagyon jó minden, de ha megsértenek kicsi dologgal (konkrétan ha alakul valami valakivel) hirtelen indulattal tudok reagálni, vagy sértéssel. Nem akarok de ez következik be.


Hogyan tudnék ez ellen tenni? Szeretnék de nem jutok egyről a kettőre. Én hűséges vagyok és megbecsülném a párom, de úgy érzem ez az indulat dolog nincs jó képpel a jövőre vonatkozóan.. Félek nem lesz kapcsolatom, bár az is lehet csak tulreagalom?


Barátokkal nem vagyok ilyen, és igazából ez a hirtelen indulat szinte mindig csak messengeren szokott elojonni. Mi a véleményetek? Őszintén akarok változtatni, mert nem emiatt akarok belebukni majd egy párkapcsolatba.



2019. ápr. 17. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

"így van időpont, és úgy érzem nem fejlődök."


Én megpróbálnék egy másik pszichológust, akihez gyakrabban lehet járni, én is jártam pszichológushoz egy lelki problémám miatt és biztos vagyok benne, hogy sokat számított az, hogy relatív gyakran (hetente 1x) tudtam menni hozzá.

2019. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos magán pszre nincs pénzem, örültem hogy találtam olyan államit, hiszen ezt is már egy első lépésnek éreztem.

De annyian vannak, hogy havonta tudok csak menni. Eddig hetente tudtam.

2019. ápr. 17. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Én meg 21 éves vagyok és nekem sincs senkim :-(

De aki egyedül nem boldog az a másik féllel sem tud teljesen boldog lenni, meg kell tanulni hogy egyedül is boldog légy, mosolyogj mindig úgy vettem észre hogy akkor hozzá is kedvesebbek az emberek.

Szerintem is kéne egy másik pszichológus, valahogyan spórolj rá, de szerintem nem hiszem hogy annyira nagy szükséged lenne rá, de ezt így igazából nem tudom megomondani.

Zárd le magadban a múltat,azon már úgy sem tudsz változtatni, keresd meg magadban mi az ami ezt a dolgot ki hozza belőled? aztán segítséggel vagy egyedül zárd le.

Próbálj meg uralkodni magadon,gondold meg hogy kinek mit írsz 2-3x? ne sértődj meg mindenen, próbáld viccnek venni,bár ez lehet hogy hülyeségnek hangzik.

Sajnos velem is élő szokott fordulni ez, pedig én sem akarok senkit megbántani, próbálok magamon uralkodni és nem megsértődni.

21F

2019. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!