Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet manapság bizalmi-, és...

Early Bird 1106 kérdése:

Lehet manapság bizalmi-, és értékalapú emberi kapcsolatokra szert tenni?

Figyelt kérdés
Túlestem már jó néhány csalódáson (baráti, párkapcsolati, munkahelyi), így egy ideje kerülöm a bizalmasabb kapcsolatok kialakítását, megszerettem az egyedüllétet. Mégis hiányzik az, hogy valakivel megbeszélhessem az érzéseimet, gondolataimat, mert emberbõl vagyok. A családdal, barátokkal, ismerõsökkel való bizalmaskodást rég befejeztem, mindenkit leépítettem. Leginkább azért, mert ha az örömömömet osztottam meg velük, irigyek, rosszindulatúak voltak, ha érzték, hogy boldog vagyok, vészmadárként elvették minden életedvem, ha a bánatomat, akkor méginkább lehúztak, és ebbõl merítettek erõt maguknak (energiavámpírok). Mindez alól sajnos a családtagok sem kivételek. Ti hogy élitek, kezelitek ezt? Mi a helyes? 26/L
2019. ápr. 17. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Alaposan megválogatod az embereket, ennyit lehet tenni...
2019. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az alapos megválogatás eredménye, hogy senki nem maradt a szitában. Ezért fordultam ide a kérdéssel. :)
2019. ápr. 17. 18:11
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából már én is ott tartok, hogy már senki nem jut át a szűrőn.

De nem tudok mit csinálni, a felszínesebb kapcsolatok egyáltalán nem mennek, csak olyanokkal tudom tartani a kapcsolatot, akikkel mindenről lehet beszélni, lehet rájuk számítani és nem csak akkor jelennek meg, ha épp lelki szemetesládára van szükségük.


nekem is az tapasztalatom, hogy ha a problémáidat meséled el, nem érdekli őket, ha az örömödet, akkor meg képtelenek együtt örülni veled.


én már beletörődtem, hogy egyedül vagyok, időnként nyitok kicsit, aztán megint bezárkózom a sok csalódás miatt.

2019. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
ja hogy mit tudsz csinálni? vagy alacsonyabbra teszed a lécet és beletörődsz, hogy igazán mély kapcsolataid sosem lesznek, vagy továbbra is nagyon válogatsz úgy félgőzzel, aztán hátha..
2019. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
En is igy jártam, hogy a leépités után nem maradt senki.Viszont jobban érzem magamat lelkileg mert nem piszkál senki.Ha keresnek az biztos kell 2 nap hogy ujra összeszedjem magam.Pontosan ahogyan irod ha örül elveszik a kedved, ha bánatos vagy még jobban lehuznak, a végén én sohasem jutottam szóhoz,csak az õ problémáit hallgattam.Itt azt mondtam elég az én bajom, nem hiányzik másnak a baja,találjanak mást akit használhatnak.
2019. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

Ha senki nem maradt a szitában, úgy a helyedben egy kicsit elgondolkodnék azon, hogy MIÉRT? Miért esett át mindenki azon a bizonyos lyukon? Nem lehetséges, hogy Benned is van némi hiba? Lehet, az emberi reakciókat félreértetted. Nincs olyan, hogy valaki környezetében - értsd ez alatt a családot, a legjobb barátot - mindenki csak rossz tulajdonságokkal rendelkezik. Normál körülmények között ezek az emberek jót akarnak nekünk, és amit mondanak - lehet az kritika, vagy csak vélemény -, azt jó szándékkal teszik. (Megjegyzem, tudom, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.) Lehet, te ezekre a véleményekre "ugrasz" és bántó szándékot vélsz felfedezni benne. De ez nem így van.

Próbálj meg kevésbé maximalista lenni, próbáld meg Te is megérteni a környezetedet. Te mennyire vagy nyitott mások gondjai, problémái, bánatai, örömei, sikerei iránt? Ha ez a dolog oda-vissza működik, akkor, és csak is akkor tehetsz szert mély, és értékalapú emberi kapcsolatokra. Ehhez a kérdéshez én ennyit tudok röviden hozzáfűzni, bár órák hosszat lehetne róla eszmét cserélni.

2019. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mégis kivel osztjátok meg az õszinte gondolataitokat, érzéseiteket? (Azt mondják, hogy az elfojtásnak általában nincs jó vége.)
2019. ápr. 17. 18:31
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

Rossz tapasztalatok után biztos nehéz!


Úgy könnyű jóindulattal, nyitottan hozzáállni az emberekhez, ha legalább szülőkben, régi barátokban nem kell csalódnod. Komoly szakmai tudásod miatt munkahelyen a kollégák és főnököd is a csapat sikeréhez kulcsfontosságú tagként viszonyul hozzád.

Mellette meg még jól is nézel ki, így magánéleti csalódásokon is könnyű túllépni, mert könnyű új vonzó párt találni, aki újdonság miatt izgalmasabb is, mint az, akiben csalódni kellett.

2019. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Van egy pár ember, tapadnak rám, (volt ügyfelem, régi kolleganőm, lányom általános iskolás osztálytársának anyja, ilyenek.) Ha bármelyikükkel néha összefutok, osztják az észt, mondják a hülyeségeiket, de ahogy megfigyeltem, az én dolgaim nem érdeklik őket. Pl. nekem meg kellett hallgatnom, részletesen, hogy az ő lánya hol, melyik barátnőjével fesztiválozott (udvariasan meghallgatom persze). Az, hogy az én lányomat nyáron eljegyezték, őt kicsit sem érdekelte. Az egyiknek az anyja halt meg (nagyon idős volt már tényleg), annak azért kellett a sírását hallgatnom, (és még most is, 4 év után) de az én apám amikor meghalt, annyit sem mondott, hogy fogadd részvétemet. Az egyik folyton hív, hogy találkozzunk Pesten, de amikor legutóbb találkoztunk, reggel 10-től délután 5-ig csak ő dumált, anyjáról, felnőtt lányairól, pasijáról, én szóhoz sem jutottam, csak végig bólogattam.

Na szóval, én ezeket MIND leépítettem. Jönnek persze a telefonok, emailek, hogy "mikor talizunk?", meg "mikor pletyizünk?". Mostanában azt szoktam mondani, hogy megvan a magam gondja, nem vagyok nyitott sajnos.

Nálam aki fennakadt a szűrőn, az egyik a férjem, a másik a legjobb barátnőm. És mintha anyukámhoz is közelebb kerültem volna mostanság.

(N/49).

2019. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Hajjaj, engem azok az emberek szúrtak hátba akiktől végképp nem számítottam. Mégis tudok bízni. Ha nem tenném esélyt se adnék, hogy valaha lesz igazi barátom. Egyelőre nincs, de nem adom fel.
2019. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!