Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak ha nem érdekel...

Mit csináljak ha nem érdekel az egész élet és semmi motivációm/hobbim nincs?

Figyelt kérdés
26 vagyok, 6 évet végigszenvedtem az egyetemen, de lehet sose lesz diplomám, mert a szakdolgozat írásnak a gondolatától is rosszul vagyok. Már egy éve folyamatosan rajta ülök, de még csak 7 oldalt tudtam írni egy angol nyelvű könyvből fordítgatva szöveget. Közben anyám is krónikus beteg lett ezért apám tart el minket. Emberekkel nem tudok kommunikálni, jelentéktelen a külsőm, senki nem vesz komolyan, és olyan gyenge képességeim vannak, hogy jelenleg gyakornoknak se vennének fel a szakmámban. Állandóan öngyilkos gondolataim vannak, de természetesen nem merem meglépni. Egy átlagos napom abból áll, hogy 10-11 körül felkelek elhúzom a reggelivel a napomat 13-ig délután böngészgetek azon a 4-5 portálon, amit szoktam olvasni, eltelik a nap és se a szakdogámmal nem foglalkoztam, se nem tanultam nyelvet, se nem csináltam semmi értelmeset. A legrosszabb, hogy már bűntudatom sincs és semmire nem tudom rászánni magamat, így egy hobbi se érdekel. A szexuális libidóm természetesen egy nagy nulla és már a legcsinosabb csajok se vonzzák a figyelmemet. A legrosszabb, hogy tervem sincs a jövőre, nem tudom mit kellene tennem. A legjobb az lenne, ha egy alibi kertészkedős, pakolgatós munkát végeznék 40-50 éves koromig, ameddig élek. Se felelősség, se tanulási kényszer csak rutinszerű napi menet. Nem érdekel engem már semmi csak legyen kajám, munkám, meg tudjak hol élni.

2019. ápr. 21. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már egy éve ülsz a szakdogádon, akkor ez azt jelenti, hogy óráid már nincsenek. Miért nem keresel valami munkát, amiből releváns tapasztalatot szerezhetnél? Nyilván nem a szakmádban, mivel nem végezted még el. A 3 éves BA-val töltöttél el 6 évet? Az ember szerintem csak úgy nem lesz ilyen érdektelen. Ezt nem kötekedésből kérdezem, de valóban nem érdekel semmi vagy csak lusta vagy bármihez is?
2019. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben ugyanebben a helyzetben vagyok, az utolsó betűig.


Csak legyen kajám, munkám és tudjak hol élni. Habár én 3 évvel fiatalabb vagyok.

2019. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menjetek dolgozni. Ennyi. Majd ott lesz motiváció, hogy jobb helyre kerüljetek. 10 évembe telt, hogy visszategyem a hátsóm az iskolapadba, mert megelégeltem az operátori szintet, ahol egy zöldség értelmi szintje is elég volt, cserébe monoton. Nekem több kellett, kihívás. Szakmát szereztem és most van is dögivel. Ez lendített rajtam akkorát, hogy bár pont ugyanúgy utálom az életet, pont ugyanannyira vacak szociális téren minden, de legalább a munkám ad egy kis örömet.
2019. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy nem ismered fel, hogy ez a depresszió? Pszichológus kell haladéktalanul! Azonnal kezdj el keresni egyet, és vállalj legalább egy részidős diákmunkát, teljesen mindegy, hogy milyet, lehet kertészkedős-pakolgatós is, hogy finanszírozd magadnak. Ennyit legalább lépjél meg akkor is, ha szörnyen nehezedre esik, a saját élhető jövőd érdekében. Egy pszichológus ki tud hozni ebből az állapotból, de ha ő úgy találja, akkor lehet, hogy gyógyszerre is szükség lesz a terápia mellett. Nem kell egyedül ócsárolnod magad és agyalnod a jövődön, azért van a pszichológus, hogy ezt a munkát ketten végezzétek el. A külsődnek a boldogságod szempontjából nulla jelentősége van, nem igaz, hogy csak a csúcsmodellek kellenek a nőknek. Reménykedjünk, hogy mégis lesz egy olyan csaj, akire felragyog a szemed, mert a legjobb gyógymód a szerelem lenne.
2019. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Szakmát szereztem és most van is dögivel."


Kitalálom. Felcsillant a fény a fejedben és szereztél egy BSc diplomát. Hát kérlek szépen én 6 év egyetemi szenvedés után már rohadtul nem vágyok diplomára. Egyrészt mert tudom, hogy a szakdoga/államvizsga hátravan, másrészt ahogy írtam is, nekem nincsenek olyan skilljeim és motivációm, ami diplomát igényelje. A csapból is az folyik, hogy "kreatív csapat tagja"/"szakmai fejlődés lehetősége"/"multinacionális környezet". NEM!! Én nem arra vágyok, hogy minél jobban kisajtoljanak mentálisan. Én egy 8-16 között végezhető pakolgatós/kerti munkára vágyom, ahol friss levegőt szívhatok, csendben végezhetem a napi rutinomat, amiért megkapom a fizetést. Hazaérve ledobhatom magam az ágyra és senki nem nyaggat, hogy ideje készülni a jövő heti prezentációra/tréningre. NEM! Én egyszerű melós akarok lenni, akinek egyszerű az élete és nem kell gondolkoznia. Nincsenek céljaim és terveim. Már nincs. Ennyi az egész. Életem legnagyobb hibája volt, hogy egyetemre jelentkeztem. Most lehet dolgoznék 8 órás munkaidőben CNC-sként egy dunántúli kis műhelyben. Hétvégén meg csapatnám a BMW-met a szerpentinen a haverokkal meg mehetne a gondtalan sörözés és lazulás. Ehelyett 26 évesen agyon stresszelem magam, hogy lesz meg a szakdogám, hogyan vesznek fel egy multicéghez a gyenge nyelvtudásom miatt, hogyan mentsem a menthetőt a CV-mben (hisz még sehol nem dolgoztam). A diplomámtól vártam a megváltást ehelyett rá kellett jönnöm, hogy önmagában nem old meg semmit (barátnő, pénz, munkahely), de legalább elb***tam egy csomó évet és lehet rá kell jönnöm, hogy nem is vagyok diplomaszerzésre alkalmas.

2019. ápr. 23. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne nyafogj, a gyakori kérdések közönsége úgyse fog sajnálni, hanem tegyél meg önmagadért önostorozás helyett annyit, hogy legalább elmész egy pszichológushoz, aki ezeket az ún. "negatív automatikus gondolatokat" kiszedi belőled. Nem kötelező boldogtalannak lenni, lehet boldog is az ember egy tartalmas, élénk, vidám élettel, az neki sokkal jobb. Szeresd magadat annyira, hogy legalább a szakemberig elmész, aztán a többit bízd rá.
2019. ápr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, valószínűleg depresszió és szorongás a gondod. Én egyébként kb. ugyanebben a cipőben voltam, sőt még NEET (not in education, employment or training) is voltam 1 évig másokon lógva. Ugyanilyenekre gondoltam, hogy legyen mezei boltos vagy valami szar teches kiscégnél, ahol nem kell nagy továbbfejlődés. De értsd meg, hogy a "szar" melókhoz visszamehetsz diplomával is, de most próbáld megszerezni azt a diplomát. Lehetsz diplomás CNCs még, ha mégis úgy döntesz, de diplomátlan <illeszd be szakmádat ide> nem lehetsz majd, ha most ezt elszúrod.


Menj el az egyetemi pszichológushoz/szaktanácsadóhoz, ő is rengeteg ilyen esettel találkozik.

2019. ápr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szakma. Okj. Technikus. Az egyetem sose érdekelt, és a diplomásból úgyis sok van, talán még villamosmérnökből is akad elég. De egy sz.ros technikusi papír már elég volt ahhoz, hogy jóval jobban keressek, és megvan a havi 200 alap, meg a bónuszok (240-250). Szóval nope, buktad. Nem bsc. :)

A többi picsogást el se olvastam.

2019. ápr. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6: "Szeresd magadat annyira, hogy legalább a szakemberig elmész, aztán a többit bízd rá."


Hát akkor nem fogom magamat szeretni, ugyanis egy pszichológus minimum 10 EZER forintot kér el MINDEN ALKALOMMAL! Már néztem a tarifákat és egyszerűen ezt nem tudom kigazdálkodni. Még akkor se tudtam amikor jobban álltam anyagilag, a mostani reménytelen helyzetemben mert totál esélytelen, hogy ki tudjam fizetni.

2019. ápr. 24. 16:16
 10/11 A kérdező kommentje:

"Menj el az egyetemi pszichológushoz/szaktanácsadóhoz"


Egyszer voltam egy elbeszélgetésen, de semmit nem segített. Vissza se írt később (pedig megígérte) és csak bólogatott a "szakember" megvető faarccal. Még nekem volt kellemetlen.

2019. ápr. 24. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!