Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy minden jobb...

Mit tegyek, hogy minden jobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó hogy tavaly December óta depressziós vagyok ez sok dolog miatt jött ki belőlem de ami a lényeg az az ,hogy Én nap mint nap csak rosszabbul vagyok, ezt úgy értem hogy, mindennap csak felkelek , ránézek a FB-ra vagy az instára és ennyi a napom. Semmihez nincs kedvem , alig eszek bármit is (mivel nincs étvágyam) és rosszabb esetben amikor nagyon magam alatt vagyok akkor beveszek frontint és várom hogy vége legyen a napnak. Tavaly teljesen más volt minden, voltak barátaim, jártunk ide-oda , jók voltak a napjaim, és December környékén valahogy minden megváltozott. A (volt) barátaim nem írtak vissza ,a telefont se vették fel, személyesen meg kerülnek engem. Próbáltam egyszer rákérdezni hogy mi a bajuk erre nem adtak igaziból konkrét választ, csak annyit hogy semmi baj meg ilyen szövegek. Volt esélyem egy barátnőre akivel kb. ugyanolyan jóba voltam mint a haverjaimmal de Ő is valahogyan rám se hederít. Azóta teljesen magányosnak érzem magam, a szüleim nem tudnak ebben nagyon segíteni, hetente járok pszichiáterhez de az sem segít. Nagyon hiányzik nekem az a lány ,a barátaim és hát így amblokk az egész életem. Semmi kilátásom nincsen , csak élek napról napra. Sokszor eszembe jutott néhány eléggé durva gondolat hogy mit tegyek magammal , illetve volt is hogy megkíséreltem párszor de ebbe nem akarok belemenni. Nagyon üresek a napjaim , semmi nem tud már valahogy felvidítani, főleg ha belegondolok abba hogy tavaly év végéig minden rendben volt.

Kérlek titeket hogy adjatok valami tanácsot , vagy valami ötletet hogy mit kezdjek magammal illetve az életemmel.

Előre is köszönöm a válaszokat!

19/F



2019. ápr. 25. 02:35
 1/2 anonim ***** válasza:
29%

Frontin, az király, jól szétcsapja az agyad, és esélyt sem ad, hogy újra normális legyél... Magyar orvosok azt írják fel minden szarra, pedig jobb országokban már rég betiltották. Csak komoly elvonókúrával lehet lejönni róla.


Először is menj el az addiktológiára, és kérj egy kezelést. Jó sokáig fog tartani sajnos, kemény is lesz, de végig kell csinálni.


Neked is, mint minden depisnek, ajánlom a kenderolajat avagy CBD olajat. Legális, és csodát tesz. Keress rá, sok információ van róla online. Igen, drága.


A barátaidon ne csodálkozz. Ki a fene akarna egy szétcsúszott gyógyszerfüggőt tutujgatni?


Aztán kezdd el leépíteni a depit. Először is napi szintű testmozgással. Ha akarod, ha nem! Minden nap! Szorítsd össze a fogad, és gondolj arra, hogy harcos vagy, démonokkal küzdesz. Ez ráadásul igaz is... Figyelmedbe ajánlom ezt az egyszerű gyakorlatsort:


https://www.youtube.com/watch?v=jTYxEwlEukM


Ez egy tíz-tizenkét perces kör, és háromszor ismétli. Elsőre nem fog menni háromszor, de egy-két hét, és menni fog, másfél-két hónap után pedig meg leszel döbbenve, hogy kezdesz kipattanni.


Találj valami hobbit, amivel napi szinten tudsz foglalkozni. Például főzés. Keress recepteket a neten. Lehetőleg olyan ételeket, amit még sosem próbáltál. Menj el bevásárolni hozzá, vidd haza, főzd meg. Ha odaégeted, elrontod, dobd ki, és kezdd újra. Amíg jó nem lesz. Az a cél, hogy jó legyen. Nem hagyod abba, nem keresel mást, nem ülsz le bambulni. Csináld úgy, mintha az életed függne tőle, mert így is van.


Kapcsold ki a netet az életedből. Ne legyen se számítógép, se telefon. Iratkozz be egy könyvtárba, és kezdj olvasni.


Egy idő után elkezded érezni, hogy a rendszeresség lassan kiemel a mocsárból. Biztos, hogy meg fogsz ismerni embereket is, akikkel akár barátságba kerülsz, vagy lányokat, akiket érdekelni fogsz. Ha nem egy féldrogos, elpuhult szerencsétlenség leszel, sokkal vonzóbb leszel nekik is.


És végül keress munkát. Ne félj tőle. A legalantasabb munka is nemesebb és felemelőbb, mint az önsajnálatban fetrengeni. Férfi vagy, legyél rá méltó!

2019. ápr. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost, ha ez nem segít. A frontin amúgy úgy látom nem depresszió kezelésére van kitalálva.

Ez a különbség haver és barát között. Ha elbotlasz, a haver gond nélkül megy tovább. Ne foglalkozz velük, koncentrálj a depressziód kezelésére.

2019. ápr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!