Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az egész életem romokban hever?

Figyelt kérdés
Rengeteget érzem magam rosszul, depressziós lettem. Már tényleg semmi sem a régi, lassan azt mondom elfelejtettek a barátaim, minden buliból kihagynak szinte és már csak én keresem őket. Itthon a szüleimmel csak veszekszem, egyáltalán nincs meg a közös hang. A suli még rosszabb, most lettem kilencedikes és sikerült egy „remek” iskolába bejutnom, semmit se tanulunk és félek, hogy az érettségi se lesz meg. Úgy érzem, mindenki csak kihasznál.. /16F
2019. ápr. 28. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbállak megvigasztalni:

Az életkor, amiben most vagy, mindenkinek nehéz korszak (serdülőkor, hormonok játéka, stb.), de elmúlik.

A barátaid valószínűleg szintén új suliba járnak, és leköti őket az új társaságuk és a tanulás.

A te korodban a legtöbb fiatalnak problémás a kapcsolata a szüleivel, ez is elmúlik majd, és a helyzet javulni fog.

Nem olyan baj az, ha könnyű sulit fogtál ki, és nem kell éjjel-nappal tanulnod, ne aggódj, az érettségid egészen biztosan meglesz. Az érettségi egyáltalán nem nehéz, és minden iskola, amelyik érettségit ad, fel is készít rá. Ha felsőoktatásba készülsz, akkor is jó helyen vagy, 12-ben majd beiratkozol egy egyetemi előkészítőbe, a könnyű suliban meg könnyen szerzel jó jegyeket, amikkel pontokat viszel. A szabadidődet pedig használd fel arra, hogy új barátokat szerezz, tegyél le egy nyelvvizsgát, találj valami hobbit vagy sportot.

Nem fogod úgy érezni, hogy kihasználnak, ha igyekszel mindig jól érezni magad. Keresd mindig azokat a dolgokat, amiknek örülni tudsz, és akkor nem érzed majd magad áldozatnak.

2019. ápr. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!