Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék az állandó...

Mit tehetnék az állandó szorongás ellen, ha nem igazán tudom őszintén kiönteni a szívemet senkinek?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve: én egy nagyon zárkózott lány vagyok, de munkahelyen és más szituációkban ezt szerintem nem nagyon látja rajtam senki, mert mindig igyekszem kedves és barátságos lenni, viszont amint újra egyedül leszek, sokszor egyből elkezdek szorongani, nem tudok megnyugodni, főképp ha úgy érzem hogy valamit elrontottam, ilyenkor úgy érzem szinte megbénulok, és gyakran nem is tudok elaludni emiatt. Azt hiszem az segítene ha valakinek elmondhatnám ezeket, valakinek aki megért,de mivel nehezen nyílok meg, nincs szerelmem vagy olyan barátom akit elég közel érzek magamhoz, ezért magamra maradok ezekkel a gondolatokkal.

Pszichológushoz jártam már néhány évvel ezelőtt még tinédzserként, akkor bevallom nem éreztem hogy segített volna, inkább csak feltépett régi sebeket,persze lehet hogy tovább kellett volna járnom, talán újra meg kellene próbálnom.

Az sem igazán segít hogy próbálok pozitívan gondolkodni,mert valahogy ez a szorongás sokkal erősebb, szinte gondolkozni sem tudok ilyenkor.



2019. máj. 3. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
nekem is hasonlo problemam van. ha gondolod en szivesen meghallgatlak, persze annak is orulnek, ha te is engem :'D szerintem segithet, ha kibeszeled magadbol es van valaki akinek el tudod mondani es esetleg mas szemszogbol latja a dolgokat.
2019. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írj nekem,mond el mi bánt?
2019. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen ugyan ilyen voltam. Túlgondoltam/túl reagáltam mindent. Amire én rájöttem hogy a fő problémák nálam az önbizalomhiány/megfelelési kényszer/kisebbség érzet volt. Általában sokszor közbeszólt az egóm is, amivel tudni kell bánni. (Az egó olyan mint egy sz*ros kisgyerek.)

Növeld valamivel az önbizalmad, olvass könyveket..stb Rengeteg könyv van ami ezekről szól, viszont jól válogasd meg mit fogadsz be könyveket, amit te hasznosnak vélsz és úgy érzed hogy segített az már jó.

Nekem ezek segítettek, mert tudtam hogy ezt a problémát csak én tudom megoldani, senki más de lehet neked szükséged van a való életben akivel tudsz erről beszélgetni. Nem vagy egyedül ezzel a dologgal, remélem ez valamennyire megnyugtat, de mindenből van ki út ha őszintén rájössz a fő okára. Ehhez viszont nagyon őszintének kell lenni magaddal és bevallani hogy igen "ez és ez a probléma okozója és ha változtatni tudok akkor megteszem, ha nem akkor elfogadom".

2019. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az önbizalomhiány és a kisebbrendűségi érzés egész gyerekkoromban elkísért, ezeken valamennyire tudtam változtatni,én is sok önsegítő könyvet elolvastam, és ezek valóban segítettek is, csak az utóbbi időben elhanyagoltam ezt, és most hogy belegondolok, ezért is estem vissza most ebbe az állapotba, persze más tényezők is szerepet játszanak, amiken igyekszem változtatni az életemben és addig is elfogadni magam, persze az biztos hogy rengeteget számítana ha valakivel tudnék beszélgetni a gondjaimról, de ez inkább csak egy álom, mert nem mindenkinek nyílok meg, nem azért mert ne lennének kedves emberek körülöttem, csak nem érzem azt az összhangot amire nekem szükségem lenne egy bensőséges kapcsolathoz.
2019. máj. 4. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!