Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy öngyalázó, lusta és...

Egy öngyalázó, lusta és tehetségtelen depresszív roncs vagyok, de rájöttem, hogy ezt élvezem. Hogyan éljem le az életemet?

Figyelt kérdés
26 vagyok és 19 éves korom óta az egyetemen tengődök, de nem látom a végét. Annak idején még brahiból jelentkeztem, de már akkor se szerettem tanulni, de azért végigszenvedtem az éveket. Most már szívesen otthagynám, de nagyon a végén vagyok és egy rakat pénzt kellene visszafizetnem, így max passzív félévvel még húzom az időt. Sose volt barátnőm, utálom magamat, minden egyes apró dolgot a testemen. Tipikusan az az ember vagyok, aki azonnal figyelmeztetne egy lányt, hogy "kérlek óvd meg magad ettől a genetikai hulladéktól" (én). Tehát gyűlölöm magam, barátaim sincsenek és senkivel nem tudok ismerkedni/szót érteni. Nincs szakmám, munkahelyem, nem értek semmihez. Pakolós diákmunkán is 3-szor kellett valamit elmagyarázni szóval ha valami csoda folytán sikerülne az államvizsga az állásinterjúkon vszeg elmeszelnének. Arra gondoltam, hogy inkább tanulok valami OKJ-s szakmát, de még az is 2 év és lehet ahhoz se lenne tehetségem. Igazából nekem egy 150 ezres fizetés is elég lenne (mamahotelben élek) és nem vágyok extrákra csak legyen mit ennem, hol laknom, meg net/áram. Egy olyan munkahelyre vágynék most már, ami ezeket a létszükségleteket biztosítja, de cserébe nem kell sanyargatnom magam tanulással/önfejlesztéssel/motivációval. Úgy se lesz soha barátnőm (főleg nem gyerek) így nincsenek komoly igényeim egzisztenciális téren, amelyek annak idején még vezéreltek az egyetemre jelentkezéssel. Csak lötyögve be a munkahelyre, délután haza, otthon este meg videojáték és pihenés/TV. Nekem ennyi elég lenne minden nap. Milyen szakmát/életutat tudnátok nekem így javasolni? Komoly válaszokat!

2019. máj. 9. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Fejezd be az egyetemet, te vadbarom, utána folytatjuk.
2019. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1.fejezd be az egyetemet,ne legy buta

2.Menj el pszihologushoz

2019. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Legyél kamionos.


Szeretnél velem beszélgetni?

2019. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz most? Fejezd be valahogy, aztán keress állást, menj addig ameddig nem találsz olyat ahol ennyi az elvárás mint amennyit leírtál. A legtöbb munka betanított meló akkor is ha elvárás hozzá a diploma meg a nyelvvizsga, kb. egyikre sem lesz szükséged ha egy többezres vállalat valamelyik kis íróasztalához tolnak nyomogatni a gombokat. Higyj nekem, nincs nagy elvárás az emberek felé, pont a hozzád hasonlóakat kereseik. Nem kérdez, nem szól bele, csekkol, aláír, ott van, tökéletes. A többivel meg kár is foglalkoznod, ha jön olyan nő akit szeretsz úgyis bármit megteszel majd érte, fekveszed a hitelt, vállalod a túlórát meg az előléptetést, ha meg nem jön olyan nő, akkor leszel ahogy eddig, vagy valami elkezd érdekelni. Előfordulhat 20-40 év múlva is akár, de most kár ezen problémázni, hogy úgyse.
2019. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Fejezd be az egyetemet, te vadbarom, utána folytatjuk."


Könnyű ezt mondani. És mégis meddig húzzam? 30 éves koromig amikor már lehet a szüleim se tudnak eltartani? -_-

Véletlenül se keressek egy alternatív megoldást...

2019. máj. 9. 21:27
 6/17 anonim ***** válasza:
Menj gyárba dolgozni,az pont megadja neked amit szeretnél.+Nem kell agyasnak lenni,nincs nagy követelmény állásinterjún sem!
2019. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Menj gyárba dolgozni"


Milyen végzettség illetve skillek kellenek ilyen munkához?

2019. máj. 9. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom 8 általanos. Valamint biztos felvesznek,mert hiány van úgy tudom a legtöbb gyárban. De nálunk (Hankook) mindenképpen :D
2019. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy szedd össze magad, fejezd be a tanulmányaid, és kezdj el dolgozni. Ha megvan a munkahely, máshogy fogsz hozzáállni az egészhez. Én is nehezen fejeztem be az egyetemet, talán mert féltem az ismeretlentől. Aztán megtaláltam a motivációmat, és elkezdtem komolyan venni a tanulást. Most már dolgozok, és igyekszem a legjobb tudásom szerint helyt állni a munkában.


Milyen szakon vagy egyébként?

2019. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kőtekedésből de tényleg érdekel milyen szakon/karon vagy?😊 Egyetem választás előtt vagyok és nem értem melyiket nem tudtad 7 év alatt elvégezni? Orvosi vagy mi?😂

Meg mi miatt vagy mesélj erről tök érdekel😊

2019. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!