Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találjak barátokat?...

Hogyan találjak barátokat? Vannak még, akik nyitottak ilyesmire?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok és nem igazán jött össze a barátkozás egyetemen. Van pár lány akivel jóban vagyok, de sulin kívüli programhoz kevés, így eléggé egyedül érzem magam abban a városban. Hétvégente, mikor hazautazok szintén ez a helyzet, mert egy nagyon jó barátnőm volt csak gimiben, de ő másik egyetemre ment és alig jár haza. Olyan lehangolt vagyok mostanában, szeretnék elmenni valahova vagy csak szimplán sétálni egyet, de egyedül még arra sincsen motivációm, hogy egyáltalán kimozduljak...


20/L



2019. máj. 10. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek felétek egyetemi programok, amiken lehetne ismerkedni? Bármilyen műhely, ahova csatlakozni lehetne?
2019. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
91%

Szia.

Én 48 éves ffi vagyok. Azt látom magam körül, hogy egyre nehezebb barátkozni. Nekem ebben a korban természetesen megvan a kis baráti köröm, de a kislányomnál látom, hogy nem jönnek létre azok a kapcsolatok, amik a mi időnkben kialakultak. Mi "bandáztunk", csapatostól egész nap fociztunk rosszalkodtunk, sportoltunk, később eljártunk szórakozni.

Ma, már a gyerekeknél is megszünik ez. A lányom hiába akar a többi pajtásával szórakozni a szabadban! Ha eljön valamelyik "barátja", csak az okostelót, és a számítógépet nyomogatnák, a lányom hiába mondja, hogy menjenek fürdőbe stb.

Nehéz dolog. Facebook, vagy buli...

Szerintem próbáld meg a sportot. Tapasztalatom szerint ott lehet barátokat szerezni a legjobban. Pláne ha versenyekre is jársz, az ország több táján ismersz meg hasonló érdeklődésű embereket. Próbálj kicsit bátrabb, kezdeményezőbb lenni, ne félj a visszautasításoktól stb. Én is ezt nevelem a kölkömbe.. :)

2019. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Menj el kézilabdázni vagy röpizni szerintem az illik egy lányhoz de amugy amit szeretnél csináld azt. Használd ki az időd.
2019. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hol laksz kedves kérdező?
2019. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem írhatsz, ha gondolod, velem is hasonló a helyzet.

19/L

2019. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lakhelyed, és az egyetem helye, ahol a hétköznapjaidat töltöd, engem is érdekelne :) Hátha valamelyik itt van a közelben.
2019. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ha szegedi vagy, írj rám. :)

20/L

2019. máj. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

2-es vagyok.

Látom kicsit félreérthető voltam.

"Nehéz dolog. Facebook, vagy buli..."

Ezalatt azt értettem, hogy ez az általános, sajnos ami ezt a korosztályt érdekli, Tisztelet a kivételnek.


De látod, csak kiírtad a kérdést és kiderül, hogy mások is járnak a Te cipődben, sőt van aki a barátkozás lehetőségét is felajánlotta.. Csak bátran, csalódások mindig érik az embert.

És vigyázz, mert ha "beleragadsz" a magányérzetbe ebben a korban, később nehezebb lesz minden. Próbálkozz! :)

2019. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz:) 19/L
2019. máj. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz:)
2019. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!