Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy alakult az életed gyerek...

Hogy alakult az életed gyerek nélkül? Nem bántad meg?

Figyelt kérdés

Elsősorban idősebbek válaszára lennék kíváncsi, akik valamiért a gyerektelen életet választották (társ, karrier, egészségügyi probléma stb.).

Én annak idején 28 évesen úgy éreztem, megtaláltam életem szerelmét. Sajnos tévedtem. Mindketten dolgoztunk, tanultunk, építgettük a karrierünket, nem fért bele az időbe, hogy gyereket vállaljunk. Gyönyörű otthont teremtettünk sok-sok év munkájával, beutaztuk a fél világot, de a gyerek téma fel sem merült. Elrohant az idő, én 40 éves vagyok és rettentő magányos. A férjem fél éve elhagyott egy fiatal kolléganője miatt, akivel már jó ideje csalt és ez a nő most ikrekkel terhes :( Közös barátaink szerint a férjem meg van őrülve, hogy ő most apa lesz.

Számomra ez a megcsalás után a második óriási nagy pofon, hiszen az elmúlt 12 év pont hogy nem erről szólt, soha nem mondta, hogy ő apa akar lenni, szóba sem hozta ezt a témát. Nekem már biztos, hogy nem lesz gyerekem, de most egy kicsit úgy érzem, hogy rettentő hülye voltam, amiért így döntöttem.

Vannak itt 40 feletti, idősebb nők, akik gyerek nélkül élik az életüket? Találtak maguknak olyan partnert, aki ezt elfogadta, vagy volt az előző házasságából gyerek és nem akart újat?

Nagyon magam alatt vagyok és tudom, hogy olyat hibáztam, amit már nem tudok kijavítani.



2019. máj. 10. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

32 vagyok lassan, nincs gyereken, lehetőség sincs rá, hogy legyen, nem bánom, nem is fogom bánni, sőt az évek alatt egyre csak erősödött, hogy nem kell.

Viszont te miért az alapján döntöd el, hogy akarsz-e, hogy más örül-e a sajátjának? Ha drogos lett volna a férjed, bánnád, hogy eddig nem próbáltad ki, csak azért mert ő oda van érte?

2019. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogadj örökbe egy focicsatnyit. :)


Jó, ha van az embernek gyereke, de anélkül is teljes lehet az élet. Rajtad áll, hogy miként vélekedsz. ;)

2019. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*focicsapatnyit
2019. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jó ötlet az örökbefogadás. Ha el tudod tartani és sajátodként neveled fel akkor olyan mintha tényleg gyereked lenne. Még nincs késő ehhez..
2019. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Jól, ugyanis ha lenne gyerekem, akkor most egyedülálló anya lennék. 30N
2019. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs párom, gyerekem sincs, arra fel kell nőni...
2019. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem maradtál ki semmiből, nem úgy ahogy mások az életük egyetlen értelmét látják ebben. Nem mindenkinek ez az útja, ha úgy alakul, hogy jön valaki akit szeretsz és attól gyereket szeretnél, akkor ez egy termèszetes velejárója a folyamatnak, és annak akivel történik valóban az ő személyes csodája, de nem ez az élet egyetlen értelme vagy lényege. Ha eddig nem érezted úgy, fel sem merült, nem érezted a hiányát, akkor nem hibáztál azzal, hogy kimaradt az életedből. Igaziból én rosszabbnak látom azt a hozzáállást, hogy "kell egy gyerek nekem". Önző dolog ha valaki magának hoz erre a világra valakit, és általában ők később csalódnak is ebben, mert eleve elvártak valamit. A gyerek csak szeretetből jöhet, a szeretet pedig nem vár el semmit. Szóval ne gondold, hogy rosszul döntöttél, bár elhiszem, hogy nem lehet könnyű mindezt átélni. Máskülönben meg van még jó 6 éved, hogy megismerj valakit és megis szűlj neki rögtön ikreket, van egy ilyen ismerősöm, elvált 50-es pasival jött össze akinek már felnőtt gyerekei voltak, hallani sem akart az egészről, aztan azt mondta hogy jó, legyen egy gyerek, dehát kettő lett. :) A másik ismerősöm mindjárt 50 lesz, most házasodik először, rögtön kapott mellé két gyereket és 7 unokát. 60 felettiék is vannak mindketten másodszorra házasodnak, bár vannak gyerekeik, de nem sok kapcsolatuk van velük, inkább egymásnak valóak. Úgyhogy sokféle dolog műkődhet, és van még legalább 20 aktív éved, több mint amennyit eddig ezzel az emberrel töltöttél. Most kezdődik újra az életed, találj valamit ami eltereli a figyelmed a történtekről, mert jönnek a fotók, a sztorik, meg a szokásos, és nem lesz könnyebb ettől sem. Szakadj el tőlük amennyire csak lehet.
2019. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Én ugy vagyok a gyerekekkel mint a zsiràfokkal. Szép,szèp, de otthonra nem kellene. 35/N
2019. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Én nagyon megbántam, hogy nem voltam motivált gyerekvállalàs témában. Be is voltam zárkózva elég sokáig, párom sem volt. Most egyedül vagyok fél éve, próbálkozom az online társkeresővel, persze. Pár éve szeretnék gyereket amúgy, ezt meg is beszéltem a két előző barátnővel, partnerek is lettek volna, csak ugye...


Szerintem negyven évesen ne temesd a dolgot. Ok, egyre jobban kockázatos, ez tény. Egyébként marad az örökbefogadás, ha nagyon szeretnél, csak az meg olyan fura érzés lehet, hogy nem a Tied. (Lehet sajátként kezelni, tudom, meg lehet szeretni annyira)


Kitartást! :)

40F

2019. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én már kifutottam az időből, hiszen ha újra szetelmes is lennék, nyilván nem azonnal a baba lenne a téma...
2019. máj. 10. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!