Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elviselhetetennek érzem...

Elviselhetetennek érzem majdnem minden napomat, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
sírok, alig van értelmes ember a társaságomban, ha mégis, akkor az újonnan felszedett elviselhetetlenségemmel elüldözöm őket. A szakításom óta hónapok elteltek, de úgyérzem képtelen vagyok változni. Egyetemen tanulok, adok magamra, de lassan kezdem a taulmányaim is rontani a lelki problémáim miatt. Eléggé diszfunkcionális a "családom", de ha lenne társaságom ez nem zavarna. Ha érdeklődő emberek akadnak többségük buta vagy fura ember, melóhelyen meg csak külsőséges sznobok voltak vagy sablonemberek, lehet, hogy ez nagyképű, de én is odateszem magam csak már erre motivációm sincs lassan és kezdek elveszni, voltam már mindenhol, de nem javult a helyzet, az egyetemen is halmozódik az adósság a csúszás miatt, de már semmihez nincs kedvem, hogyan másszak ki a gödörből?

2019. máj. 15. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én beszélgetnék, ha van kedved :)
2019. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológus , pszichoterápia.
2019. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mondd, te szereted magadat? Vagy a szakítással elveszítetted az önbizalmi erőforrásodat?


Érdemes lenne önismereti könyveket olvasni, mert csak úgy tudjuk megszeretni magunkat is, ha megismerjük. Egy könyv, amit érdemes mindenképp elolvasni: [link]


A másik az a Biblia - vagyis az újszövetség. János evangéliuma és levelei, Lukács evangéliuma, Pál levelei és így tovább. Sok sikert az önismeret útján!


Ne add fel, minden rendben lesz!

2019. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2# és 3#

Már voltam pszichológusnál egyszer, elég jó is a szakmájában, de ott egy kezemen meg tudnám számolni hányszor, mivel nem igazán van komoly személyiségzavarom, azzal meg mit tud kezdeni, hogy kevés emberrel tudok azonosulni? Az igaz, hogy a kapcsolatom valószínűleg megmaradt volna, de már késő sajnos. Tudom mit hibáztam, de 5 év alatt 2 emberbe tudtam összesen beleszeretni, ebből, alig 1 év volt boldog/kapcsolatban, a többi boldogtalanság


Hiába szeretem önmagam, ha nincs valaki, akivel megosszam a gondolataimat, de olyan, akivel egy hullámhoszon vagyunk. Az ember társas lény. A legtöbb ember borzasztóan sablonos, semmi személyiség, vagy ha mégsem sablonos akor meg fura, pótcselekvésekkel, mint pl. videojáték, stb., én ezekkel nem tudok azonosulni.

2019. máj. 17. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs nagy gond. Én kevert személyiségzavaros vagyok, 10 éve egyedül , mégse látom ilyen negatívan a helyzetem. Igaz lassan 2 éve járok pszichoterápiára. A szakodon a suliba sincs egy szimpAtikus emberke ?
2019. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Játszok videojátékokkal tehát pótcselekvéses és sablonos vagyok, diplomám sincs, viszont lehet hogy cserébe elviselném a te dolgaidat is...


Lehet hogy az érdeklődőkkel kéne foglalkoznod mert ők szeretnének téged megismerni. Az meg hogy mindenkit sablonozol, butázol, furázol, sznobozol simán csak válogatásra/nagyképűségre utal.

2019. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia :3

Pontosan átérzem min mész keresztül, hisz én is most vagyok a kapcsolatom mélypontján. Szóval ebből is szakítás lesz.

Össze törtem én is. Fiú vagyok de sírtam emiatt.

Viszont észre kell venni hogy az embernek mindig vannak olyan emberek a közelébe akik megértik és akik a barátai. Nekem a barátaim adnak egy kis lelki támaszt ami jól esik.

De azon kívül próbáld lefoglalni magad. Kösd le magad valamivel. Bármivel. Fil kockulás a gépen, bármi ami nem alkohol meg kábítószer. Hidd el nem leszel jobban tőlük csak rosszabbul átéltem már.

Kitartást!

2019. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Túl nagyra tartod magad, kérdező. Hidd el, a legbutább, legfurább, legsablonosabb, stb embertől is van mit tanulni. Ha mást nem, azt hogy hogyan viseld el más emberek társaságát.
2019. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerős jelenség amiről beszélsz, szakítás után hajlamos az ember magányba borulni, ami a meg nem értettséggel kapcsolódik össze. Olyasmi lehet mögötte, hogy gondolom szeretted az exed, így felértékelted a többi emberhez képest. Most pedig elvesztetted, és mindenki szürkének, fakónak és érdektelennek tűnik. Ezen sokan átesnek, de fontos hogy reálisan lásd a dolgokat. Sokkal királyabb hely a világ, mint amilyennek látod most, és tartozol magadnak annyival, hogy próbálsz ebből a mostani helyzetedből kikászálódni.


Én most csak egy félmondatot ragadtam ki a kérdésedből, csak úgy gondolom, hogy a szakításod állhat a háttérben, mert én is keresztül estem egy nagyon hasonló fázison. Amennyiben szerinted mélyebb a dolog, érdemes segítségért fordulni pszichológushoz vagy esetleg egy megbízható személyhez az életedben.

Fel a fejjel!:)

2019. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8#:

Már oviban is megnyilvánult a magányérzet, amikor egy "kisebbségi" be akarta nekem bizonyítani, hogy nem is tudok írni, pedig már akkor is idegen nyelven olvastam.

Óvodás koromtól kezdődően én voltam a kedvence a többségnek, az ottani dolgozókat, majd később a tanárokat is beleértve, az osztálytársaim szerették követni, amit kitaláltam/csináltam/kértem, pedig nem voltam zsarnokoskodó, de kitűntem több képességemmel/kreativitásommal. Nem is érdekelt, hogy valamit jobban tudok másoknál, de pl. a sokadig olyan esetnél, mint a fenti is az oviban, nyilvánvaló és talán elkerülhetetlen szerintem a meg nem értettség érzése... Vannak, amit mások jobban csinálnak, pl. többet robotolnak, nem is rájuk gondoltam, de írók tömkelege is megírta már, hogy akkor is vannak jó és kevésbé jó képességű emberek, az, hogy elviselem bárki társaságát az nem képesség hanem időpocsékolás szerintem. Bármit el lehet viselni, pl. azt is, ha darazsat nyelek ebédre csak nem mindent érdemes.

Egyébként értem, amit írsz és értékelem, hogy szántál időt, hogy megoszd velem, de tapaszalataim szerint buta emberekkel nem érdemes időt tölteni. (Nem minta én lennék a legintelligensebb lény a galakszisunkban, de olyan buta emberek vannak, hogy velük a legkevésbé akarok azonosulni, anélkül meg mi értelme, mi értelme egy olyan ismertségnek, ami arró szól, hogy elviseljük egymást, ez lenne a "fejlődés", a minőségi lét, hogy tévékettőt bambulva kiöljük magukból a kritikai érzék maradékát is?

2019. jún. 29. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!