Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, ha 10 év alatt sem...

Normális, ha 10 év alatt sem vagyok túl rajta?

Figyelt kérdés

15 éves voltam, amikor egy hülyeség miatt összeveszett velem a legjobb barátnőm (féltékenység, irigység), és olyasmit csinált, amivel majdnem tönkretette az egész életem.

Ennek ellenére én szerettem volna még újra jóban lenni vele, mert egész gyerekkorunkban elválaszthatatlanok voltunk, de ő nem szerette volna.

Most meg már mindegy, úgyse lenne semmi ugyanolyan.

Azóta nem is volt senki, akivel olyan nagyon közeli barátnők lettünk volna. Akik voltak is elmaradoztak az évek során.

Egy darabig fiúkkal barátkoztam, aztán párkapcsolatom lett, és ők is elmaradoztak.

Kb eljutottam arra a szintre, hogy a férjemen meg anyukámon kívül szólnom nincs kihez szinte.

Egyetemen, munkában voltak olyan emberek, fiúk, lányok, akikkel megvolt a közös hang, összefutottunk néhanapján, de senki olyan, akivel kialakulhatott volna bármi tartós.

Néha úgy érzem, rettenetesen magányos vagyok.

Ehhez még hozzá jön, hogy autista vagyok, introvertált és rettenetesen zárkózott. Iszonyat nehezen alakítok ki mélyebb kapcsolatokat.

2. éve járok egyetemre, de csak idén jutottam el odáig, hogy tanításon kívüli programot beszéljünk meg egy csoporttársnőmmel.

Nehezen nyílok meg, de akinek igen, ahhoz meg gyorsan kezdek kötődni, az én koromban meg a többség már maximum futólagos jóviszonyt szeretne, nem olyan barátokat, akikre mindig számítani lehet, ilyen van nekik még óvodás korukból. Csak nekem nincs.


Eltelt 10 év, és még mindig hiányzik a gyerekkori legjobb barátnőm. Pár napja vele álmodtam, hogy megint gyerekek vagyunk, azóta kb össze vagyok törve.


Van egy aranyos húgom, egy sógornőm, akit imádok (és sajnos ritkán látok), de velük nem mi választottuk egymást, így ez nem ugyanaz.


Úgy érzem, nekem már sose lesznek barátnőim, holott még a 85 éves dédnagymám is jóban volt azokkal, akikkel még lánykorában ismerkedett meg.


Annyira szeretnék én is embereket magam köré, mivel iszonyat magányos vagyok.


25N


2019. máj. 15. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
mert nem autista vagy meg introvertalt, hanem visszahuzodo es bizalmatlan. es nehezen megnyilo. ha autista lennel akkor nem lenne ferjed sem.
2019. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Első, megkockáztatom, nem vagy pszichológus, nem sok fogalmad lehet a témáról, így a véleményed irreveláns.
2019. máj. 15. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A múltat le kell zárni - Nem azért mert rossz volt, hanem mert halott.

Ha 10éve még csak nem is beszéltél vele,akkor már mind1


Folytasd amit elkezdtél!

Az egyetemen próbálj hasonló emberekkel barátkozni.

Nem hiszem el,hogy egy olyan magányos ember ne lenne ott,mint te. Szerintem sokan vagyunk ugy 20+ akiknek nincs igazi barátja.

Most tehetsz azért lépéseket, hogy jobb legyen. Ne hagyd, hogy a kesergés, a múltan való rágódás elvegye tőled ezt a lehetőséget.

Próbálkozni kell és soha nem feladni!


A reményed hagyd, hogy kivezessen,

ne engedd, hogy bánat betemessen,

s elhagyhatod a magány fogságát,

megtalálod jövőd biztonságát.


[link]

2019. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm :)
2019. máj. 16. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a helyzetem, bár nekem nem hiányzik a volt barátnőm.

Próbálj meg tovább lépni. Ő is továbblépett a barátságotokon, éli az életét.

Esetleg neten is ismerkedhetnél, könnyebben lehet hasonló érdeklődésű embereket találni.

Nekem is lett egy-két barátságom ami neten kezdődött, de utána élőben is folytatódott.

2019. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!