Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi lehet a bajom?...

Szerintetek mi lehet a bajom? Hogyan változtassak a helyzetemen?

Figyelt kérdés
26 vagyok és már nagyon régóta járok egyetemre, de végre eljutottam odáig, hogy februárban meglett minden vizsgám és már csak a szakdoga volt hátra. Azóta viszont semmit nem csináltam, alig írtam pár sort, dolgozni se mentem sehova és teljesen fásult lettem. Időközben anyám is lebetegedett (majdnem meghalt) és annak a gondolata illetve az állapota sem hagyott nyugodni, ráadásul gyakran kellett orvoshoz szállítgatnom és azt vettem észre, hogy felkelek, netezek, eltelik a nap és semmit nem csináltam. Most május közepe van és van egy szűk 1,5 hónapom arra, hogy legalább pár oldalt írjak a szakdogámba, hogy a témavezetőm ne nézzen totál lustának (30-ból 7 van meg). De egyszerűen semmihez sincs kedvem. Barátnőm/baráti társaságom soha nem volt, de alapból semmihez nincs kedvem és energiám. Legszívesebben egész nap feküdnék, de életkedvem sincs már. Fogalmam sincs, hogy másszak ki ebből a helyzetből és mit csináljak, hogy végre ne egy helyben toporogjak. Azon gondolkozok, hogy felfüggesztem az egyetemi tanulmányaimat és inkább tanulok egy szakmát, mert úgy látom, hogy nem fogom tudni befejezni és nem akarom tovább húzni az időt, mert még életemben nem dolgoztam. Van egy szakmám (még érettségi után szereztem), de soha nem dolgoztam benne és már semmire nem emlékszem belőle így fel se vennének sehova se. De nem tudom mit kellene csinálnom, hogy valami kis életerőt csempésszek magamba.
2019. máj. 18. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Felnőtt ember van, erőltesd meg magad.

Sportolj, mozogj kicsit,

2019. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Sportolj, mozogj kicsit"


Az a baj, hogy fizikálisan iszonyatosan gyenge vagyok. Éppen hogy megütöm az 50 kilót és állandó fásultságot érzek a testemben. Ráadásul nem szeretek emberek között lenni. Nem szocfóbia/pánik vagy ilyesmi, egyszerűen csak rosszul vagyok tőlük.

2019. máj. 18. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy menj focizni, vagy konditerembe. Vegyél egy bringát, vagy csak kocogj kicsit, vagy túrázz, sétálj 1 órát a környéken intenzív tempóban. A lényeg, hogy dolgozd meg kicsit a tested, szellőztesd ki a fejed. Nem kell hozzá társaság sem.
2019. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem is keress valami elfoglaltságot sportolj, biciklizz,keress egy életcélt és ami meg a legfontosabb szerintem fejezd be az egyetemet ha törik ha szakad.
2019. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen most el kell kezdened valami olyan dolgoz csinálni amitől el tudsz lazulni vagy hasonló...

Én megnyomnám a szakdogát ha már eddig eljutottál ne menjen kárba az idő utána.Valamilyen diákmunka vagy rendes munka.Mind1 mi csak legyen.Közben eljárogatnak kirándulni moziba erre arra ami az érdeklődésemhez megy (nem ismerlek ezt neked kell tudni) lehet ez akármi pl gokartozás biciklizés séta stb.

Tudom ezt megszólják sokan de nem gondolkoztál azon hogy esetleg elmenj néha "fizetős lányokhoz" ? :D

2019. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írd meg a szakdogádat, ha határidőre nem lesz meg, akkor is lehet egy félévet halasztani, nem? A finish-ben már ne hagyd abba. Milyen szakra jársz? Nem tudsz azzal kapcsolatban vmi munkát vállalni szakdogától függetlenül?

Ha az ember belekerül vmi miatt ilyen fásultsági állapotba, onnan vagy valami külső dolog hozhatja ki, de erre várhatsz ítéletnapig is, vagy te magad. Nem hülyeség, amit írnak a többiek: séta a szabadban, kocogás egy parkban, ha csak párszor 5 percet, már az is tök jó. Menj friss levegőre, napfényre, csodát tesz. Hülyeségnek tűnik, de a kertészkedés a friss levegőn (kiskert, erkély) is annyi életerőt tud adni. Menj vízpartra, hallgasd kicsit a természet hangját kora reggel vagy este alkonyatkor, újjászületsz. Sétálj 1 órát cél nélkül a városban, ahol élsz, vagy utazz el egy ismeretlen városba az országban tök egyedül és kószálj pár órát céltalanul, nézd az épületeket, parkokat. Már ennyi kimozdulás és mozgás is jó kezdet. Olyan fiatal vagy még, élvezd a fiatalságodat, mert a harmincas éveid végén meg a negyvenes éveidben (nem beszélve a későbbiről) már vissza fogod sírni, hogy jaj, ha még egyszer huszonéves lehetnék.

2019. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szakdogádat mindképp próbáld befejezni.Egyetemet végleg ott ne hagyd!

Ha nem úgy jönnek ki a dolgok akkor pedig halassz ha lehet.

Neked egy DHB kellene.

Durva húzós buli és ének :D

Na de viccet félretéve.Nem olyan vészes a helyzeted sőőt.

Sok embert fel se vesznek felső oktatásba...

2019. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Milyen szakra jársz?" Bocsi, ezt mindenkinek inkább privátban írnám meg, ha az illetőt érdekli, rákérdezhet.


Köszi a biztatást mindenkinek. Hát amíg bírom passzív félévekkel meg tandíjjal addig természetesen nem hagyom abba. Arra is gondoltam már, hogy megvegyem a szakdogámat, de egyszerűen nem merném megtenni és az is 100-150 ezer ráadásul idegeskedhetek miatta egész életemben. Ezzel kapcsolatban valami tipp/vélemény? Az a baj, hogy magyarból sose voltam jó és nehezen megy a szövegfeldolgozás/értelmezés/rendszerezés/gondolatalkotás stb. Ráadásul még angol szakirodalmat is kellene feldolgoznom. Brrr.

2019. máj. 19. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy BSc szakdolgozat gyerekjáték. Szimplán rá kell szánni az időt, energiát.
2019. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!