Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Külföldön nagyobb eséllyel...

Külföldön nagyobb eséllyel tudnék barátokat találni?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem voltak barátaim a 21 év alatt.Az emberek rosszindulatúak,élvezik ha megszopathatják az embert és kihasználnak.De arra gondoltam,hogy nem az embereket kéne utálnom,hanem csak a magyarokat.Azt olvastam,hogy külföldön az emberek sokkal elfogadóbbak,jóindulatúbbak mint a magyarok.Nem tudom mi ebben az igazság,de elmennék pl Németországba,talán találnék ott végre egy barátot.Vagy ha külföldivel leveleznék interneten.

2019. máj. 19. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Németországban biztosan nem. Már, ha németekkel akarsz barátkozni.

Évek óta itt élek, nagyon igazat adok annak, aki azt mondta, "Ahhoz, hogy egy német a barátjává fogadjon, minimum az életét kell megmentened".

Kedvesek, rendesek, ha együtt dolgozol velük, nem néznek ki, nem néznek le, de nem fognak elhívni grillpartyra a hétvégére, és a legritkább esetben hívnak át a saját otthonukba.

Az itteni külföldiek közt vannak, akik nagyon közvetlenek (így az egész nép), nekem az oroszokkal pl csupa jó tapasztalataim vannak, ha beszéled a nyelvüket, azonnal befogadnak maguk közé, orosz barátnőim vannak.

Más szláv népek hasonlóan. Szlovén, horvát kolléganőim, kollégáim voltak, csupa jó tapasztalat.

Az ázsiaiak (kínaiak, koreaiak) inkább egymás között barátkoznak, nehéz közel kerülni hozzájuk.

Arabokat is ismerek, indiakat is, velem ők is közvetlenek voltak (szintén munkakapcsolatok).

Dél-amerikaiak ill dél-európaiak is nagyon kedvesek, barátkozósak, nemtől függetlenül.



Ha kimész külföldre, a kinti magyarokat viszont kerüld el.

Ami kint megy, ahhoz képest piskóta, ami otthon megy.

2019. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Inkább magadban keresd az okokat. Aki nem képes a saját hazájában, a saját környezetében, a saját anyanyelvén barátságokat kialakítani, annak teljesen mindegy, hogy hol próbálkozik. Egyszerűen hiányoznak belőled az ehhez szükséges szociális készségek, mert a telefonozástól sajnos ezek nem fejlődnek ki.
2019. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8%
Ausztriában szoktam nyaranta biciklizni. Ott szinte mindenki a barátom szokott lenni akivel találkozok. Idehaza az utóbbi időben felkerestem a gyerekkori ismerőseim. Mindegyik a pénzkereséssel volt elfoglalva. Például ha kérdeztem őket a jó csajokról akik tetszettek nekünk a suliban, akkor mint ha valami ismeretlen idegen nyelven mondtam volna valamit, meg sem hallották. Csak a karrier, gazdagodás, evés, belek... Nagyon unom.
2019. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!